Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Bank Spółdzielczy zobowiązany historią


Tegoroczne obchody Święta Niepodległości nie były tak uroczyste jak w poprzednich latach, niemniej nie brakowało osób i firm, które z wewnętrznej potrzeby, poczucia patriotycznego obowiązku i kultywując wieloletnią tradycję uczciły rocznicę odzyskania wolności. Pod pomnikiem Orła Białego w Szczytnie wieniec z białych i czerwonych kwiatów złożyli przedstawiciele zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie.- Jeśli weźmie się pod uwagę historię i okoliczności, w jakich tworzono polskie instytucje na Mazurach, trzeba uznać, że podłożem był właśnie szeroko rozumiany patriotyzm, walka o polskość i ekonomiczną pomoc rodakom – mówi prezes Banku Spółdzielczego Krzysztof Karwowski. - Bank Spółdzielczy w Szczytnie, jako spadkobierca polskiego Mazurskiego Banku Ludowego, ze swą ponad wiekową tradycją, kultywuje te wszystkie wartości, które inspirowały polskich działaczy ludowych w trakcie jego tworzenia i w okresie międzywojennym. Złożony przez nas wieniec to nie tylko uhonorowanie kolejnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, to także hołd oddany tym wszystkim, którzy przez wieki walczyli o wolność i istnienie naszego kraju, w tym również wszystkim założycielom Mazurskiego Banku Ludowego. W tym roku upłynęło dokładnie 110 lat od chwili jego powstania, a więc od tak wielu lat trwa historia naszego banku na Mazurach. Kwiaty złożone pod pomnikiem Orła Białego to także ukłon w stronę tych wszystkich, którzy współcześnie swoją pracą i przedsiębiorczością, przyczyniają się do rozwoju naszego powiatu, małej ojczyzny, a tym samym do rozwoju kraju, a misją Banku Spółdzielczego w Szczytnie jest od zawsze wspieranie tej przedsiębiorczości.


Reklama

Reklama

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Najmądrzejsi ludzie w powiecie. Rozogi górą. Pozdrawiam Jurka W.- nie daj się oszukać.

  Siwy


  2021-09-22 20:37:54
 • Apel o szczepienia w gminie Rozogi
  Brak jest polityki prozdrowotnej, bo szczepienia mogą na krótką metę pomóc, ale w dłuższej perspektywie osłabią zdrowie i odporność. To może mieć fatalne skutki o których się milczy. Ślepy upór w nakłanianiu do szczepień jest bardzo podejrzany, zwłaszcza gdy jest kilka leków, które skutecznie zwalczają covid-19.

  Adam


  2021-09-22 18:25:40