Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Bank Spółdzielczy w Szczytnie z troską o zabytki miasta (zdjęcia)


Na budynku dawnego powiatowego urzędu pracy pojawił się ogromny napis: „Z szacunku do historii i w trosce o zabytki naszego miasta tu będzie mieścić się Bank Spółdzielczy w Szczytnie”.



- Chcemy tam utworzyć centralę naszego banku – mówił prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie Krzysztof Karwowski, gdy dokonywano transakcji. - Kupując dawną, historyczną siedzibę PUP, budynek niemal w centrum miasta, chcemy też zaszczepić w szczycieńskich przedsiębiorcach, przyszłych inwestorach przekonanie, że czasem warto, zamiast budować nowe, zadbać o stare. Naszym celem było też uratowanie tego budynku i przywrócenie mu dawnej świetności.


Reklama

 

Bank budynek kupił od starostwa powiatowego w Szczytnie w październiku ubiegłego roku. Budynek został sprzedany w drodze przetargu. O jego nabycie walczyło dwóch kontrahentów. Cena wywoławcza sięgała nieco ponad 440 tysięcy złotych. Zwyciężył Bank Spółdzielczy ze Szczytna oferując kwotę 720 tysięcy złotych.

 

Wywieszony obecnie transparent stanowi oryginalny przekaz idei, które towarzyszyły zakupowi budynku przez Bank Spółdzielczy.

Reklama

 

My, w redakcji, jak i autor fotografii mamy dodatkowo nadzieję, że tak czytelna i jasna informacja powstrzyma „malarzy” i innych wandali przed zostawianiem znacznie mniej godnych śladów swojej bytności przy i w obiekcie.

 

 

Fot. Sylwester Górski



Komentarze do artykułu

Andrzej

Błąd. To dawna historyczna siedziba pruskiego sprzedawcy rowerów, a nie PUPu!!!!!?

pol

Obatel , a co ma do tego burmistrz ? Chory kraj, chore społeczeństwo.

hej Obatel

Odróżniasz Powiat (starosta) od Miasta (burmistrz) ? Zajmij się czymś na czym się znasz.

Obatel

Są już dwa banki spółdzielcze wybudować jeszcze z 10. Szczytno to przecież Wall Street a ludzie milionerami. Ogarnij się burmistrz.

No właśnie.

A czy konserwator zabytków wyraził zgodę na zawieszenie na ścianie tego transparentu ?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze