Piątek, 5 Czerwiec, Imieniny: Bonifacego, Kiry, Waltera -

Reklama


Reklama

Bajka nie patrzy na pesel


W każdym wieku można zostać studentem, w każdym – pasjonować się bajkami i w każdym – debiutować na scenie. Dowiedli tego seniorzy z Zespołu Teatralnego „Thalia”, działającego przy Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczytnie.Artystyczna, seniorska trupa zadebiutowała na emdekowskiej scenie interaktywnym przedstawieniem zatytułowanym „Bajka to, czy nie bajka” opartym na znanej baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Wystawiono aż trzy spektakle. Pierwsze rano dla przedszkolaków z gminy i miasta Szczytno oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych. Sala była wypełniona małymi widzami, którzy brali czynny udział w wydarzeniu, mając przy tym dużo radości.

 

Oficjalne, premierowe przedstawienie odbyło się w sobotę o godzinie 17.00. Licznie przybyli słuchacze Stowarzyszenia wraz z wnukami oraz inne dzieci z babciami lub rodzicami, a nie zabrakło także władz miasta. Aktorzy, ku uciesze widzów, bardzo chcieli sprawić, by Księciem, który budzi Księżniczkę, został burmistrz Krzysztof Mańkowski, ale niestety korona była za mała i musiał zadowolić się lizakiem.


Reklama

 

Reklama

Przedstawienie bardzo się podobało zarówno, tym najmłodszym, jak i tym starszym widzom. Spektakl – jak twierdzili uczestnicy – miał tylko jedną wadę: trwał za krótko. Inicjatorką utworzenia teatru w ramach działalności Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczytnie jest Jolanta Rucińska, miłośniczka teatru, emerytowana nauczycielka, która w uniwersytecie może realizować swoje hobby.

 

- Tak naprawdę to nie był debiut, bo „Thalia”, która działa od marca ubiegłego roku, już jeden spektakl ma za sobą – mówi pani Jola. - Tyle tylko, że prezentowaliśmy go w zamkniętym, uniwersyteckim kręgu. Teraz odważyliśmy się na pokaz przed szerszą publicznością, najbardziej wdzięczną, ale też i najbardziej wymagającą, czyli przed dziećmi.

 

„Thalia” prawdziwe debiutanckie przedstawienie – nieco rozbudowaną etiudę pt. „Między nami, kobietami” - też zamierza niebawem pokazać na emdekowskiej scenie.

 

- To spektakl oparty m.in. na tekstach Sztaudyngera czy Załuckiego. Trochę w nim sarkazmu, autoironii, ale najwięcej... śmiechu – zapowiada Jolanta Rucińska. - Bo śmiech to najlepsze lekarstwo na wszelkie dolegliwości i problemy w absolutnie każdym wieku – podkreśla ze stuprocentowym przekonaniem.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Widziałem kilkukrotnie,jak wyglądają ,,odłowy\" panów rybaków. ,,Legalni kłusownicy\"- to najlepsze określenie tych bandytów.

  Otwarte oczy


  2020-06-05 09:29:07
 • Pijane rekordy na drogach powiatu
  Ja pier.... czy Ci ludzie to nie mają wyobraźni, tylko idioci jeżdżą po alkoholu, stare to a głupie. Chociaż nie trzeba alkoholu żeby kretynów na drodze spotkać, jeżdże busem to nie raz się napatrze. Ludzie ogarnijcie się, ryzykujecie życie swoje i innych!!!

  Kaja


  2020-06-05 04:08:30
 • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
  Ptaki ważniejsze od asfaltu na drodze dla burmistrza.

  Wachacz


  2020-06-04 22:38:30
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan dyrektor widocznie nie wie co się nad wodą dzieje.

  Enduro


  2020-06-04 18:43:14
 • Inwazja bocianów w Dźwiersztynach
  A kiedy będzie asfalt na drodze w tej wiosce ?

  Zainteresowany


  2020-06-04 15:14:19
 • Bukiet dostarczył kurier
  To jest wygodna opcja, też wysyłałam babci na urodziny bukiet i kosz słodyczy pocztą kwiatową. Z racji korony nie ma co narażać seniora poprzez osobisty kontakt, a można złożyć życzenia telefonicznie.

  Maria


  2020-06-04 15:10:03
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Kłamią, kłamią, kłamią Każdy rybaka ma piękny dom, elegancki samochód!!! ( z pensji ) A ryb w jeziorach już prawie niema! Wszystko jasne jeden drogiego będzie krył Komunistyczne układy!

  Wedkarz


  2020-06-04 08:39:29
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Śćiema jakich mało siaty stoją non stop szczupak odlawiany w tarlo to przestępstwo. Przestańcie odlawiac ryby w tarlo natura sama odbuduje waszą bandycka gospodarkę. Widocznie gospodarstwo ma takie układy i nie obowiazuja ich okresy ochronne a osoba decyzyjna wszystko podpisze żeby mieć z tego korzyść. Uklady musza byc od dawna gospodarstwo przekazywane z pokolenia na pokolenie tej samej rodzinie... Ale to wędkarz i kormoran jest szkodnikem...

  Wędkarz


  2020-06-04 08:15:50
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Pan Kulas jasno sprecyzował w jakim rzędzie stawia wędkarzy: \"A odławiają go też wędkarze, kormorany i inne szkodniki\"

  MJS Blue


  2020-06-04 07:09:35
 • Odłów ryb z drugiej strony barykady
  Jak byście tak racjonalnie gospodarowali to nie potrzebne by były zarybienia. Co z tego, że macie papiery jak niszczycie wody zgodnie z przepisami.

  Boleń


  2020-06-04 00:21:43