Reklama


Reklama

Bajka nie patrzy na pesel


W każdym wieku można zostać studentem, w każdym – pasjonować się bajkami i w każdym – debiutować na scenie. Dowiedli tego seniorzy z Zespołu Teatralnego „Thalia”, działającego przy Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczytnie.Artystyczna, seniorska trupa zadebiutowała na emdekowskiej scenie interaktywnym przedstawieniem zatytułowanym „Bajka to, czy nie bajka” opartym na znanej baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Wystawiono aż trzy spektakle. Pierwsze rano dla przedszkolaków z gminy i miasta Szczytno oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych. Sala była wypełniona małymi widzami, którzy brali czynny udział w wydarzeniu, mając przy tym dużo radości.

 

Oficjalne, premierowe przedstawienie odbyło się w sobotę o godzinie 17.00. Licznie przybyli słuchacze Stowarzyszenia wraz z wnukami oraz inne dzieci z babciami lub rodzicami, a nie zabrakło także władz miasta. Aktorzy, ku uciesze widzów, bardzo chcieli sprawić, by Księciem, który budzi Księżniczkę, został burmistrz Krzysztof Mańkowski, ale niestety korona była za mała i musiał zadowolić się lizakiem.


Reklama

 

Reklama

Przedstawienie bardzo się podobało zarówno, tym najmłodszym, jak i tym starszym widzom. Spektakl – jak twierdzili uczestnicy – miał tylko jedną wadę: trwał za krótko. Inicjatorką utworzenia teatru w ramach działalności Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczytnie jest Jolanta Rucińska, miłośniczka teatru, emerytowana nauczycielka, która w uniwersytecie może realizować swoje hobby.

 

- Tak naprawdę to nie był debiut, bo „Thalia”, która działa od marca ubiegłego roku, już jeden spektakl ma za sobą – mówi pani Jola. - Tyle tylko, że prezentowaliśmy go w zamkniętym, uniwersyteckim kręgu. Teraz odważyliśmy się na pokaz przed szerszą publicznością, najbardziej wdzięczną, ale też i najbardziej wymagającą, czyli przed dziećmi.

 

„Thalia” prawdziwe debiutanckie przedstawienie – nieco rozbudowaną etiudę pt. „Między nami, kobietami” - też zamierza niebawem pokazać na emdekowskiej scenie.

 

- To spektakl oparty m.in. na tekstach Sztaudyngera czy Załuckiego. Trochę w nim sarkazmu, autoironii, ale najwięcej... śmiechu – zapowiada Jolanta Rucińska. - Bo śmiech to najlepsze lekarstwo na wszelkie dolegliwości i problemy w absolutnie każdym wieku – podkreśla ze stuprocentowym przekonaniem.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
  Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

  szczytnianka


  2020-08-13 20:43:30
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

  Do WCpiker


  2020-08-13 19:09:16
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

  Piotr


  2020-08-13 16:53:51
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

  WCpiker


  2020-08-13 12:18:06
 • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
  Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:36:43
 • Sobota, 29 sierpnia - koncert zespołu ŻUKI
  Przyjeżdżam na występ.

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-12 22:26:57
 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Oby więcej takich młodych, pozytywnie zakręconych ludzi. Życzę powodzenia w biznesie i szczęścia w życiu osobistym

  Graz


  2020-08-12 22:11:28
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Głupota fruwa już.

  Czarny kruk.


  2020-08-12 21:39:08
 • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
  Pracownicy powiatu pomagają mieszkańcom gdyż radni i służby do tego stwo żonę nie mają czasu. Starosta siedzi i smrodzie w stołek podobnie burmistrz, który tak jest zajęty Facebookiem, że nie wie co jest naprawdę potrzebne mieszkańcom. Brawa dla pracowników powiatu!

  Janusz


  2020-08-12 21:31:01
 • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
  Każde zachowane życie to szczęście, no chyba że jest się takim zawistnym skur**synem jak Pan. Chłopak zapierniczał i dostał za to nauczkę poprzez skasowaną furę i uraz który po tym pozostanie. Zresztą skąd Pan wie kto niby finansował ten samochód? A może chłopak zapierniczał żeby się na to dorobić kilka dobrych lat zamiast pisać pierdoły w internecie ;)

  Drogi Panie Kowal


  2020-08-12 19:41:20