Reklama


Reklama

Bajka nie patrzy na pesel


W każdym wieku można zostać studentem, w każdym – pasjonować się bajkami i w każdym – debiutować na scenie. Dowiedli tego seniorzy z Zespołu Teatralnego „Thalia”, działającego przy Stowarzyszeniu Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczytnie.



Artystyczna, seniorska trupa zadebiutowała na emdekowskiej scenie interaktywnym przedstawieniem zatytułowanym „Bajka to, czy nie bajka” opartym na znanej baśni „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków”. Wystawiono aż trzy spektakle. Pierwsze rano dla przedszkolaków z gminy i miasta Szczytno oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych. Sala była wypełniona małymi widzami, którzy brali czynny udział w wydarzeniu, mając przy tym dużo radości.

 

Oficjalne, premierowe przedstawienie odbyło się w sobotę o godzinie 17.00. Licznie przybyli słuchacze Stowarzyszenia wraz z wnukami oraz inne dzieci z babciami lub rodzicami, a nie zabrakło także władz miasta. Aktorzy, ku uciesze widzów, bardzo chcieli sprawić, by Księciem, który budzi Księżniczkę, został burmistrz Krzysztof Mańkowski, ale niestety korona była za mała i musiał zadowolić się lizakiem.


Reklama

 

Reklama

Przedstawienie bardzo się podobało zarówno, tym najmłodszym, jak i tym starszym widzom. Spektakl – jak twierdzili uczestnicy – miał tylko jedną wadę: trwał za krótko. Inicjatorką utworzenia teatru w ramach działalności Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczytnie jest Jolanta Rucińska, miłośniczka teatru, emerytowana nauczycielka, która w uniwersytecie może realizować swoje hobby.

 

- Tak naprawdę to nie był debiut, bo „Thalia”, która działa od marca ubiegłego roku, już jeden spektakl ma za sobą – mówi pani Jola. - Tyle tylko, że prezentowaliśmy go w zamkniętym, uniwersyteckim kręgu. Teraz odważyliśmy się na pokaz przed szerszą publicznością, najbardziej wdzięczną, ale też i najbardziej wymagającą, czyli przed dziećmi.

 

„Thalia” prawdziwe debiutanckie przedstawienie – nieco rozbudowaną etiudę pt. „Między nami, kobietami” - też zamierza niebawem pokazać na emdekowskiej scenie.

 

- To spektakl oparty m.in. na tekstach Sztaudyngera czy Załuckiego. Trochę w nim sarkazmu, autoironii, ale najwięcej... śmiechu – zapowiada Jolanta Rucińska. - Bo śmiech to najlepsze lekarstwo na wszelkie dolegliwości i problemy w absolutnie każdym wieku – podkreśla ze stuprocentowym przekonaniem.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    180 tys.? Brawo Gmina, kompromitacją było by nie wziąć takiej kasy.

    Rychu


    2020-12-01 20:12:42
  • Nie zatrzymał się do kontroli drogowej, bo… był nietrzeźwy
    debil

    w4567


    2020-12-01 14:25:28
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Kolejna relacja z aktywności Pana Żuchowskiego, gdzie znów maseczka na brodzie i szyi (wcześniej wizytowanie szpitala powiatowego oraz uroczystości przy pomniku z okazji 11 listopada). Czy nie ma nikogo, kto by mu powiedział o kompromitowaniu siebie? Na co liczy z tak żenującą, anty-społeczną postawą?!

    obserwator


    2020-11-30 23:56:03
  • Centrum Usług Sąsiedzkich - po zakupy lub na spacer z psami
    I już chwalić się, ale czym? Kompromitacją! Działania w ciągu prawie 2 miesięcy dla kilkunastu osób z programu za ponad 180tys., to w ogóle wstyd przyznawać się do tego!!! Do tego te łapki na fejsie dawane przez samych urzędników w godzinach pracy! Pani Sekretarz: kiedy przestaniecie być żałośni? Kompromitacja na cały Powiat!

    pawełek


    2020-11-30 23:54:45
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Słuchaj obrońco \"dobrej zmiany\", tobie już pewnie ciemny wór na głowę założyli i nic nie widzisz i nic nie słyszysz i błądzisz po omacku!!!!!

    !!!!! do Do


    2020-11-30 22:35:40
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Ja osobiście zachęcam do analizy rządów D. Górskiej, które trwały 12. lat, a wcześniej jeszcze 4. lata jako wiceburmistrza. To jest 16 lat! I Co wtedy zostało załatwione? To tak dużo lat... Jak ta władza (również radni) je wykorzystali?

    Nikt


    2020-11-30 20:43:25
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Uważaj , bo ciebie puszczą bez wora.

    Do !!!!!


    2020-11-30 17:44:00
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Jeżeli chodzi o gródki działkowe to może zrobi Pan to co może! Dziś tylko dwa ogrody są uwzględnione w Planach zagospodarowania przestrzennego. Pozostałe dla których nie ma planu w studium są częściowo na terenach przeznaczonych pod zabudowę (wielorodzinną czy mieszkalno usługową jak te na ul. Pasymskiej. Najwyższy czas zabrać się do roboty i chociaż zmienić studium aby nikomu nie przyszło do głowy aby to zmieniać. Chyba że ma Pan na ten temat inne zdanie?

    teresa


    2020-11-30 14:31:37
  • 2-lecie ratuszowych rządów Krzysztofa Mańkowskiego (rozmowa)
    Zachęcam do obejrzenia na kanale you toube relacji z dni i nocy Szczytna np z lat 1996 i 1998 wtedy mit o apolityczności Burmistrza trochę blaknie. Potem pamiętać trzeba, że Burmistrz jest dobry ale tylko w podkradaniu pomysłów innym osobom a znacznie gorzej z ich realizacją. Dziwne stanowiska dla wędkarzy rozebrać, przeprosić i zrobić porządnie, Może ładne drewniane, mniej a dobrze aby nie było wstydu!. Jeżeli parking na Pl. Juranda to Panie Burmistrzu proszę pamiętać, że kierowcy też są mieszkańcami tego miasta i trzeba o nich pamiętać. Co do innych pomysłów to najważniejsze niech Pan będzie trochę wizjonerem, niech się Pan nie boi marzyć! Co to za deptak (czyt. starówka) w kierunku jeziora? Kolejne miejsce na wypoczynek, spacery a nie na rozwijanie miasta :) Niech się Pan nie dziwi, że mieszkańcy myślą raczej o swojej najbliższej okolicy. Jest na to rozwiązanie, skuteczne a co za tym idzie rozwiązanie które bardzo aktywizuje i włącza tych mieszkańców w życie miasta. Jakie? Dużo zapożyczył Pan podczas kampanii to może warto niech Pan jeszcze przypomni sobie co proponowali także inni. Na tym etapie już nikt nie będzie czynił zarzutu. ma Pan jeszcze trochę czasu więc jeszcze wiele można zrobić. Powodzenia!!!

    mieszkaniec


    2020-11-30 14:09:11
  • OSP Płozy z nową torbą medyczną
    Typowe dla PiS-u, straż puszcza z torbami tak jak cały kraj!

    !!!!!


    2020-11-30 12:25:42