Poniedziałek, 10 Sierpień, Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca -

Reklama


Reklama

Awans za uratowanie życia


Wczoraj sierżant Maciej Wadas odebrał z rąk inspektora Radosław Dracha awans na wyższy stopień służbowy. Awans to między innymi nagroda za uratowanie życia 30-letniej kobiecie, która w sierpniu próbowała popełnić samobójstwo.Sierżant Wadas wspólnie z kolegą z patrolu sierżantem Adrianem Kossakowskim Adrian Kossakowski otrzymali informacje, że 30-latka zamierza popełnić samobójstwo.


Reklama

 

Reklama

 

- Natychmiast udali się w miejsce, w którym może przebywać kobieta – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Funkcjonariusze zauważyli przy pniu drzewa sylwetkę osoby w pozycji półsiedzącej. Podbiegli do kobiety, zdejmując zaciśnięty pasek z jej szyi. Z uwagi na słabo wyczuwalny puls kobietę ułożono w pozycji bocznej ustalonej i do czasu przyjazdu ratowników monitorowano jej funkcje życiowe. Dzięki szybkiej interwencji, znajomości terenu, zaangażowaniu i determinacji policjantów, w tym sierż. Macieja Wadasa udało się uratować życie kobiecie.

 

 

Wczoraj szef szczycieńskich policjantów - insp. Radosław Drach (z lewej) osobiście wręczył akt mianowania na wyższy stopień służbowy funkcjonariuszowi Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie – sierż. Maciejowi Wadas.

 

 

Insp. Radosław Drach wręczając policjantowi akt mianowania na stopień starszego sierżanta wyraził słowa gratulacji oraz podziękowania za jego dotychczasową służbę na rzecz społeczeństwa. Podziękował przede wszystkim za wkład w pełnione obowiązki, za trud i poświęcenie dla wspólnego dobra życząc jednocześnie, aby w dalszym ciągu podejmował trafne decyzje, które pozytywnie wpływają na wizerunek Policji.

 

Od wczoraj Maciej Wadas jest starszym sierżantem.

 

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Brawo

Oby każdy tak wykonywał swoją pracę????

Łukasz

Super, a co z drugim funkcjonariuszem? Uścisk dłoni Pana Inspektora

Xxx

Przeciez to jego praca....

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04