Reklama


Reklama

Aspirant Rochmalski szefem posterunku w Świętajnie


Mieszkaniec Świętajna, policjant z 12-letnim stażem służby pokieruje Posterunkiem Policji w Świętajnie. Nadinsp. Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, przekazał mł. asp. Klaudiuszowi Rochmalskiemu klucze do budynku. W piątek uroczyście oddano posterunek do użytku.Posterunek Policji w Świętajnie to pierwsza z trzech tego typu placówek, które mają powstać w naszym powiecie. Ku końcowi zmierza budowa posterunku w Wielbarku. Być może oddany zostanie on do użytku jeszcze w tym roku. Trzeci posterunek ma powstać w Pasymiu. Najprawdopodobniej zacznie działać w przyszłym roku. Głównym celem powstania posterunków jest zwiększenie bezpieczeństwa publicznego oraz zwiększenie aktywności i dostępności policji dla mieszkańców.

 

Budowa posterunku w Świętajnie kosztowała 2,040 mln zł brutto. Na co dzień będzie tam pracowało 7 policjantów. Pod „opieką” będą mieli dwie gminy Świętajno oraz Rozogi. Na razie posterunek czynny będzie od 7.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku. W weekendy wciąż ciężar odpowiedzialności za bezpieczeństwo w powiecie spoczywał będzie na Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie. Być może posterunek będzie działał również nocą, ale będzie to uzależnione od służb dzielnicowego. Pełna obsada posterunku to kierownik, dwóch dochodzeniowców, dwóch patrolowców i dwóch dzielnicowych.


Reklama

 

Posterunkiem w Świętajnie pokieruje mł. asp. Klaudiusz Rochmalski. To mieszkaniec Świętajna, który z policją związany jest od 2008 roku. Szkolenie podstawowe i zawodowe przeszedł w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Po ukończeniu kursu pracował w kilku jednostkach w naszym województwie: w Olecku, Olsztynku, Białej Piskiej, Rucianem Nidzie – uzyskując doświadczenie zawodowe w różnych pionach: dochodzeniowo-śledczym, kryminalnym, patrolowo-interwencyjnym. Od listopada 2013 roku rozpoczął służbę w KPP Szczytno, kolejno w Zespole Patrolowo – Interwencyjnym Wydziału Patrolowo –Interwencyjnego i Ruchu Drogowego, w Zespole do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją,w Wydziale Dochodzeniowo–Śledczym KPP Szczytno. Od 1 października 2018 r. przeszedł na stanowisko kierowania i mianowany został asystentem Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji KPP Szczytno, a z dniem 15 maja 2019 roku został oficjalnie zastępcą dyżurnego Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji KPP Szczytno.

Reklama

 

- Policjant posiada bogate doświadczenie zawodowe na wielu płaszczyznach, co gwarantuje właściwy poziom realizacji zadań na stanowisku kierowania posterunkiem – mówi Izabela Cyganiuk, oficer prasowy KPP w Szczytnie.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04