Reklama


Reklama

Aspirant Rochmalski szefem posterunku w Świętajnie


Mieszkaniec Świętajna, policjant z 12-letnim stażem służby pokieruje Posterunkiem Policji w Świętajnie. Nadinsp. Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, przekazał mł. asp. Klaudiuszowi Rochmalskiemu klucze do budynku. W piątek uroczyście oddano posterunek do użytku.Posterunek Policji w Świętajnie to pierwsza z trzech tego typu placówek, które mają powstać w naszym powiecie. Ku końcowi zmierza budowa posterunku w Wielbarku. Być może oddany zostanie on do użytku jeszcze w tym roku. Trzeci posterunek ma powstać w Pasymiu. Najprawdopodobniej zacznie działać w przyszłym roku. Głównym celem powstania posterunków jest zwiększenie bezpieczeństwa publicznego oraz zwiększenie aktywności i dostępności policji dla mieszkańców.

 

Budowa posterunku w Świętajnie kosztowała 2,040 mln zł brutto. Na co dzień będzie tam pracowało 7 policjantów. Pod „opieką” będą mieli dwie gminy Świętajno oraz Rozogi. Na razie posterunek czynny będzie od 7.30 do 15.30 od poniedziałku do piątku. W weekendy wciąż ciężar odpowiedzialności za bezpieczeństwo w powiecie spoczywał będzie na Komendzie Powiatowej Policji w Szczytnie. Być może posterunek będzie działał również nocą, ale będzie to uzależnione od służb dzielnicowego. Pełna obsada posterunku to kierownik, dwóch dochodzeniowców, dwóch patrolowców i dwóch dzielnicowych.


Reklama

 

Posterunkiem w Świętajnie pokieruje mł. asp. Klaudiusz Rochmalski. To mieszkaniec Świętajna, który z policją związany jest od 2008 roku. Szkolenie podstawowe i zawodowe przeszedł w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Po ukończeniu kursu pracował w kilku jednostkach w naszym województwie: w Olecku, Olsztynku, Białej Piskiej, Rucianem Nidzie – uzyskując doświadczenie zawodowe w różnych pionach: dochodzeniowo-śledczym, kryminalnym, patrolowo-interwencyjnym. Od listopada 2013 roku rozpoczął służbę w KPP Szczytno, kolejno w Zespole Patrolowo – Interwencyjnym Wydziału Patrolowo –Interwencyjnego i Ruchu Drogowego, w Zespole do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją,w Wydziale Dochodzeniowo–Śledczym KPP Szczytno. Od 1 października 2018 r. przeszedł na stanowisko kierowania i mianowany został asystentem Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji KPP Szczytno, a z dniem 15 maja 2019 roku został oficjalnie zastępcą dyżurnego Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji KPP Szczytno.

Reklama

 

- Policjant posiada bogate doświadczenie zawodowe na wielu płaszczyznach, co gwarantuje właściwy poziom realizacji zadań na stanowisku kierowania posterunkiem – mówi Izabela Cyganiuk, oficer prasowy KPP w Szczytnie.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze