Reklama


Reklama

Aspirant Rochmalski szefem nowego posterunku w Świętajnie


W Świętajnie uroczyście otwarto posterunek policji. To siódma taka placówka w naszym województwie. Klucze do nowego budynku nadinsp. Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, przekazał dziś mł. asp. Klaudiuszowi Rochmalskiemu, który został pełniącemu obowiązki Kierownika Posterunku Policji w Świętajnie. 

Głównym celem powstania Posterunku Policji w Świętajnie jest zwiększenie bezpieczeństwa publicznego w tej części powiatu szczycieńskiego oraz zwiększenie aktywności i dostępności policji dla mieszkańców.

 

 

Na terenie gminy Świętajno i gminy Rozogi do tej pory funkcjonowały jedynie punkty przyjęć interesantów. Usytuowane były w Urzędzie Gminy Świętajno oraz w budynku gminnym na terenie Rozóg, gdzie dzielnicowi spotykali się z mieszkańcami, aby udzielić im pomocy w rozwiązaniu problemów. Zarówno teren gminy Świętajno, jak i gminy Rozogi jest rozległy. Miało to wpływ m.in. na wydłużony czas oczekiwania na podjęcie czynności przez funkcjonariuszy w chwili zaistnienia zdarzenia bądź udzielenia potrzebnej pomocy. Realizacja tej inwestycji jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców i samorządowców.

 

Pod koniec 2017 roku Rada Gminy Świętajno wyraziła zgodę na dokonanie darowizny nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Na tej podstawie została przekazana działka o powierzchni 719 m² usytuowana w Świętajnie przy ul. Grunwaldzkiej. Inwestycja sfinansowana została w całości (wraz z wyposażeniem) z Programu Modernizacji Policji na lata 2017 – 2020. Jej koszt wyniósł ponad 2 040 000 zł brutto.


Reklama

 

 

 

Oficjalne otwarcie nowego budynku Posterunku Policji w Świętajnie odbyło się w obecności Artura Chojeckiego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Jarosława Matłacha Starosty Powiatu Szczycieńskiego, Alicji Kołakowskiej Wójta Gminy Świętajno i Zbigniewa Kudrzyckiego Wójta Gminy Rozogi, a także insp. Jana Markowskiego Zastępcy Komendanta Wojewódzkieo Policji w Olsztynie, insp. Radosława Dracha Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie wraz z obsadą PP w Świętajnie oraz ks. kan. Mirosława Rudomana kapelana szczycieńskich policjantów, który poświęcił nowy budynek.

 

 

 

Klucze do nowego budynku nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie przekazał mł. asp. Klaudiuszowi Rochmalskiemu pełniącemu obowiązki Kierownika Posterunku Policji w Świętajnie. Zadanie zapewnienia poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom tego rejonu będzie spoczywało na barkach 7 policjantów, którzy będą pełnić służbę w nowym posterunku. Będą to zarówno funkcjonariusze pionu prewencji, jak i pionu kryminalnego.

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

Posterunek Policji w Świętajnie to siódmy przywrócony posterunek od 2016 roku na Warmii i Mazurach, w tym czwarty, który swoją siedzibę ma w zupełnie nowym budynku.

 

 

źródło: KWP w Olsztynie/ipKomentarze do artykułu

RoboCop

Propaganda.

Czytelnik

Czy zabrakło mundurów galowych dla obsady nowego posterunku? Panie Komendancie... ..Dziwnie to wygląda, Komendant KWP na galowo a tu...

alibaba

Rozumiem, że przy otwarciu są władze wojewódzkie i samorządowe, ale po co kapelan. Przecież w Polsce jest rozdział państwa od kościoła.

Mieszkaniec

Kiedyś komendanci dostawali premie za likwidację posterunków. Teraz będą dostawać za ich tworzenie. Przyjdą następni zlikwidują posterunki i dostaną premię.

Joasia

Brawo Panie Rochmalski!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2020-02-13 21:58:01

Kabaret Chyba dla kobiet w Świętajnie

  • Niedziela, 2020-02-09 12:47:33

Otwarcie Klubu Senior+ w Świętajnie

  • Czwartek, 2020-01-30 12:42:46

Muzeum w drodze do nowego budynku

  • Środa, 2019-11-20 17:30:50

Kiełbaski i karkówka z nowego grilla

Reklama


Komentarze