Środa, 8 Lipiec, Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety -

Reklama


Reklama

Aspirant Rochmalski szefem nowego posterunku w Świętajnie


W Świętajnie uroczyście otwarto posterunek policji. To siódma taka placówka w naszym województwie. Klucze do nowego budynku nadinsp. Tomasz Klimek, Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, przekazał dziś mł. asp. Klaudiuszowi Rochmalskiemu, który został pełniącemu obowiązki Kierownika Posterunku Policji w Świętajnie. 

Głównym celem powstania Posterunku Policji w Świętajnie jest zwiększenie bezpieczeństwa publicznego w tej części powiatu szczycieńskiego oraz zwiększenie aktywności i dostępności policji dla mieszkańców.

 

 

Na terenie gminy Świętajno i gminy Rozogi do tej pory funkcjonowały jedynie punkty przyjęć interesantów. Usytuowane były w Urzędzie Gminy Świętajno oraz w budynku gminnym na terenie Rozóg, gdzie dzielnicowi spotykali się z mieszkańcami, aby udzielić im pomocy w rozwiązaniu problemów. Zarówno teren gminy Świętajno, jak i gminy Rozogi jest rozległy. Miało to wpływ m.in. na wydłużony czas oczekiwania na podjęcie czynności przez funkcjonariuszy w chwili zaistnienia zdarzenia bądź udzielenia potrzebnej pomocy. Realizacja tej inwestycji jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców i samorządowców.

 

Pod koniec 2017 roku Rada Gminy Świętajno wyraziła zgodę na dokonanie darowizny nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa Komendzie Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Na tej podstawie została przekazana działka o powierzchni 719 m² usytuowana w Świętajnie przy ul. Grunwaldzkiej. Inwestycja sfinansowana została w całości (wraz z wyposażeniem) z Programu Modernizacji Policji na lata 2017 – 2020. Jej koszt wyniósł ponad 2 040 000 zł brutto.


Reklama

 

 

 

Oficjalne otwarcie nowego budynku Posterunku Policji w Świętajnie odbyło się w obecności Artura Chojeckiego Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, Jarosława Matłacha Starosty Powiatu Szczycieńskiego, Alicji Kołakowskiej Wójta Gminy Świętajno i Zbigniewa Kudrzyckiego Wójta Gminy Rozogi, a także insp. Jana Markowskiego Zastępcy Komendanta Wojewódzkieo Policji w Olsztynie, insp. Radosława Dracha Komendanta Powiatowego Policji w Szczytnie wraz z obsadą PP w Świętajnie oraz ks. kan. Mirosława Rudomana kapelana szczycieńskich policjantów, który poświęcił nowy budynek.

 

 

 

Klucze do nowego budynku nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie przekazał mł. asp. Klaudiuszowi Rochmalskiemu pełniącemu obowiązki Kierownika Posterunku Policji w Świętajnie. Zadanie zapewnienia poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom tego rejonu będzie spoczywało na barkach 7 policjantów, którzy będą pełnić służbę w nowym posterunku. Będą to zarówno funkcjonariusze pionu prewencji, jak i pionu kryminalnego.

Reklama

 

 

 

 

 

 

 

Posterunek Policji w Świętajnie to siódmy przywrócony posterunek od 2016 roku na Warmii i Mazurach, w tym czwarty, który swoją siedzibę ma w zupełnie nowym budynku.

 

 

źródło: KWP w Olsztynie/ipKomentarze do artykułu

RoboCop

Propaganda.

Czytelnik

Czy zabrakło mundurów galowych dla obsady nowego posterunku? Panie Komendancie... ..Dziwnie to wygląda, Komendant KWP na galowo a tu...

alibaba

Rozumiem, że przy otwarciu są władze wojewódzkie i samorządowe, ale po co kapelan. Przecież w Polsce jest rozdział państwa od kościoła.

Mieszkaniec

Kiedyś komendanci dostawali premie za likwidację posterunków. Teraz będą dostawać za ich tworzenie. Przyjdą następni zlikwidują posterunki i dostaną premię.

Joasia

Brawo Panie Rochmalski!

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2020-02-13 21:58:01

Kabaret Chyba dla kobiet w Świętajnie

 • Niedziela, 2020-02-09 12:47:33

Otwarcie Klubu Senior+ w Świętajnie

 • Czwartek, 2020-01-30 12:42:46

Muzeum w drodze do nowego budynku

 • Środa, 2019-11-20 17:30:50

Kiełbaski i karkówka z nowego grilla

Reklama


Komentarze

 • Giełda samochodowa w Szczytnie zaprasza na niedzielę
  Super. Pozdrawiam

  Arek


  2020-07-07 23:08:30
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Stawiam tezę że jesteś pracownikiem ratusza i głosujesz na trzaska. Krótki wpis a tyle pogardy do osób bezrobotnych. Brawo ty.

  mol \"do mol\"


  2020-07-07 22:35:53
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  ale nie rzadko tą zieleń sami niszczymy, proszę zobaczyć na ul. Władysława IV jak co niektórzy mieszkańcy na pasie zieleni urządzili sobie parkingi...czy tak można?, dlaczego za ten zniszczony pas zieleni nikt nie odpowie? A mała biel przy miejskiej pasiece, grupki amatorów różnych używek wokół urządzili sobie śmietnik oraz wyżywają się na pobliskiej roślinności.....

  Kreti


  2020-07-07 22:07:13
 • Zaginął 52-letni mieszkaniec Leleszek, trwają poszukiwania
  Tyle co wydają na poszukiwanie to by dali 200 zł dla jasnowidza Jackowskiego i znacznie szybciej by odnaleźli go.

  Czas ucieka.


  2020-07-07 18:56:21
 • Czujne kamery i burmistrz
  No i trzy bite głosy w wyborach już Krzysiu masz.

  Tomasz


  2020-07-07 18:51:51
 • Czujne kamery i burmistrz
  Dobrze,że był monitoring,bo ostatnio działa podpalacz w Dąbrowscy,palą się stodoły i samochody,a policja umorzą sprawy,zamiast szukać sprawców,tyle policji w Szczytnie i co?Trzeba liczyć na Ostrołękę,która zajęła się podpalenie samochodów w Myszyncu

  Iga koziel


  2020-07-07 18:38:27
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Panie Wilczek, posiadam paragon za wymianę szyby, która to została uszkodzona na trasie Szczytno-Lipowiec po wysypaniu przez wasze służby tych kamieni. Czy postawienie znaków ograniczających prędkość pojazdów do 40km/h pańskim zdaniem rozwiązuje problem? Kto zwróci mi poniesiony koszty ?

  k.arzyna


  2020-07-07 18:25:15
 • Czujne kamery i burmistrz
  No super... Ale już ubytków lampek to nikt nie zauważył ... ( Przy altance gdzie obecnie stacionują dzielni ratownicy ) oczywiście to nie oni to zrobili bo tej lampki brakuje już od wiosny ... Tu bolszewicka czujność służb zawiodła ... A szkoda bo molo jest dla nas i każdy kto tam przychodzi powinien korzystać z niego rozsądnie i nie robić trzody ... Czy ktoś u siebie w domu się tak zachowuję ??? Powinna się w końcu zmienić nam ta mentalność z komuny że to co wspulne to niczyje i można robić z tym co się chce

  Pan.M


  2020-07-07 15:49:27
 • Policjanci ukarali... policjantkę
  Wielkie mi hallo ! , kolizja jakich wiele wszędzie.

  Ale mi sensacja.


  2020-07-07 14:11:17
 • Dowóz uczniów z „postojowym”
  A może w czasie tego \"postojowego\" odpłatnie mogliby jeździć mieszkańcy do miasta załatwić swoje sprawy,jak to mówią wilk syty i owca cała.

  Żeby za darmo nie płacić.


  2020-07-07 14:02:53