Poniedziałek, 22 Lipiec, Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Artur Lorenz bez mandatu


Radni z gminy Dźwierzuty podjęli uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnemu Arturowi Lorenzowi. To pokłosie tego, że Lorenz nie złożył na czas oświadczenia majątkowego. Podczas sesji tłumaczył, jak do tego doszło. Zapowiedział też, że będzie startował w wyborach uzupełniających.Sesja odbyła się w piątek, 14 czerwca. Koledzy i koleżanki radni Artura Lorenza nie mieli wątpliwości i podjęli uchwałę, na mocy której wygaszono mu mandat. Za uchwałą głosowało 8 radnych, dwóch było przeciw, a jedna osoba się wstrzymała. Sam pan Artur nie brał udziału w głosowaniu.

 

Przed głosowaniem Artur Lorenz złożył ustny wniosek o odrzucenie uchwały. Tłumaczył, w jakich okolicznościach nie złożył na czas oświadczenia majątkowego. Mimo tłumaczeń radni uchwałę podjęli. - Jest to przykre – mówi „Tygodnikowi Szczytno”. - W mojej ocenie nie ma podstaw prawnych do wygaszenia mandatu. Dlaczego miałbym działać na szkodę własną i swoich wyborców? Nie zrobiłem tego przecież celowo. Gmina nie miała wystarczająco dużo determinacji, aby przypomnieć mi o tym obowiązku. Jestem radnym po raz pierwszy. Każdy ma prawo do pomyłki.

 

- Jeszcze tego samego dnia uchwała za zwrotnym potwierdzeniem odbioru zastała wysłana zarówno do pana Artura Lorenza, jak i wojewody oraz komisarza wyborczego – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Radny ma siedem dni na odwołanie się od uchwały. Jeśli tego nie zrobi mandat wygaśnie.


 

Sam Artur Lorenz nie podjął jeszcze decyzji, czy się odwoła. - Zastanawiam się na tym – mówi „Tygodnikowi Szczytno”. - Ale jeśli odbędą się wybory uzupełniające na pewno będę kandydował.

 

Jeśli uchwała nie zostanie zakwestionowana, to po jej uprawomocnieniu komisarz wyborczy ma trzy miesiące na przeprowadzenia wyborów uzupełniających. Do tego czasu rada gminy w Dźwierzutach będzie pracowała w okrojonym, 14-osobowym składzie.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  Wesołe miasteczko - zlikwidować! Po prostu, jeśli zdarzają się wypadki z ludzkiej - czy maszyny - winy, to nie korzystajmy z samochodu, hulajnogi, roweru, samolotu. Niech nikt nie wsiada na żadne karuzele, ani diabelskie młyny, żadne roller - coastery! Jak przestaniemy używać tych niebezpiecznych urządzeń - wypadków nie będzie. Inna sprawa - sprawdzenie bezpieczeństwa użytkowania danych sprzętów. Niech się taki instruktor, czy jak tam, najpierw sam przejedzie z pięć razy, albo i więcej na sprzęcie, który oferuje innym dla rozrywki, czy do używania. Nie od dzisiaj jest zwyczaj, że budowniczy mostów pierwsi przejeżdżają się po swojej konstrukcji. To nie sprawa eliminowania niebezpiecznych urządzeń, tylko uczciwości w dopuszczaniu ich do uzytku.
  Autor: Krajan
  2019-07-19 18:13:10
 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  Wesołego miasteczka miało nie być a będzie.. Wielka tragedia... Jak ktoś nie będzie chciał korzystać z usług wesołego miasteczka to nie będzie... Tylko teraz zapewne wszystko będzie sprawdzane milion razy....
  Autor: Siwy Stefan burczymucha
  2019-07-19 15:37:42
 • Zdemolował szpital i... zmarł
  Policja to powinna się zająć, ale przypadkiem PanI Ani którą straciła zdrowie przez to, że dyżurującemu ginekologowi nie chciało się pracować.
  Autor: wkurzona
  2019-07-18 15:10:18
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  No dobrze, generalnie się zgadzam. Są przepisy na tego rodzaju sytuacje. Ale ja nie dzwoniłbym zaraz na policję, tylko spróbowałbym dogadać się z sąsiadem. Dopiero po nieudanej interwencji, zwróciłbym się do \"organów\". A tak - to rzeczywiście można się narazić na opinię pieniacza. Nie jest tu kwestią \"donoszenie\" na sąsiadów - tylko to, żeby umieć i chcieć się z nimi porozumiewać. A \"organy\" na samym końcu.
  Autor: Śmieszek
  2019-07-18 14:16:09
 • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
  To jest przykre. Rok temu było mówione, że rezygnujemy z takich atrakcji, a tu się okazuje znowu będzie wesołe miasteczko...Gdzie konsekwencja...? Jeszcze najlepiej niech przyjedzie ta sama firma...ręce opadają.
  Autor: Mirek
  2019-07-18 11:17:30
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  Gość ma rację! Jak to powiedział ktoś mądrzejszy \"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka\" Mogę sobie słuchać głośno muzy w bloku w środku dnia o 13, ale jestem świadom, że komuś to może przeszkadzać i policja może mi dowalić mandat.
  Autor: Mirek
  2019-07-17 22:38:13
 • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
  Nic dodać, nic ująć. Brawo dla autora listu!
  Autor: Czytelnik
  2019-07-17 20:20:54
 • W Pasymiu suszarnia stanęła w ogniu
  Czy te zdjęcie to z tego pożaru czy to tylko ilustracja do artykułu?
  Autor: Zdjęcie
  2019-07-17 14:36:29
 • Muzyka, bungee i kulomioci, czyli tegoroczne Dni i Noce Szczytna
  I wszędzie te zasrane disco z pola :/
  Autor: Wstyd
  2019-07-17 14:07:51
 • Próbował uniknąć czołówki, uderzył w drzewo (zdjęcia)
  ??? jakie to drzewo przy drodze??? Może w promieniu kilometra od dróg wszystko wytniemy bo \"przy drodze\"
  Autor: Ekolog
  2019-07-17 11:09:56