Środa, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Artur Lorenz bez mandatu


Radni z gminy Dźwierzuty podjęli uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnemu Arturowi Lorenzowi. To pokłosie tego, że Lorenz nie złożył na czas oświadczenia majątkowego. Podczas sesji tłumaczył, jak do tego doszło. Zapowiedział też, że będzie startował w wyborach uzupełniających.Sesja odbyła się w piątek, 14 czerwca. Koledzy i koleżanki radni Artura Lorenza nie mieli wątpliwości i podjęli uchwałę, na mocy której wygaszono mu mandat. Za uchwałą głosowało 8 radnych, dwóch było przeciw, a jedna osoba się wstrzymała. Sam pan Artur nie brał udziału w głosowaniu.

 

Przed głosowaniem Artur Lorenz złożył ustny wniosek o odrzucenie uchwały. Tłumaczył, w jakich okolicznościach nie złożył na czas oświadczenia majątkowego. Mimo tłumaczeń radni uchwałę podjęli. - Jest to przykre – mówi „Tygodnikowi Szczytno”. - W mojej ocenie nie ma podstaw prawnych do wygaszenia mandatu. Dlaczego miałbym działać na szkodę własną i swoich wyborców? Nie zrobiłem tego przecież celowo. Gmina nie miała wystarczająco dużo determinacji, aby przypomnieć mi o tym obowiązku. Jestem radnym po raz pierwszy. Każdy ma prawo do pomyłki.

 

- Jeszcze tego samego dnia uchwała za zwrotnym potwierdzeniem odbioru zastała wysłana zarówno do pana Artura Lorenza, jak i wojewody oraz komisarza wyborczego – mówi Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Radny ma siedem dni na odwołanie się od uchwały. Jeśli tego nie zrobi mandat wygaśnie.


 

Sam Artur Lorenz nie podjął jeszcze decyzji, czy się odwoła. - Zastanawiam się na tym – mówi „Tygodnikowi Szczytno”. - Ale jeśli odbędą się wybory uzupełniające na pewno będę kandydował.

 

Jeśli uchwała nie zostanie zakwestionowana, to po jej uprawomocnieniu komisarz wyborczy ma trzy miesiące na przeprowadzenia wyborów uzupełniających. Do tego czasu rada gminy w Dźwierzutach będzie pracowała w okrojonym, 14-osobowym składzie.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Nie żyje ksiądz Mirosław Lango, proboszcz ze Spychowa
  ....śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą...Pokój Jego duszy.
  Autor: Jeremi Brzostowski
  2019-10-22 20:59:37
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Kto grozi, pewnie ci wielcy katolicy od miłosierdzia bożego, nafaszerowani: fałszem, podłością i obłudą!!! Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w niego kamień.
  Autor: szczytnianin
  2019-10-22 20:09:15
 • Tajemniczy pożar kamienicy przy 1 Maja (zdjęcia)
  Wcale bym się nie zdziwiła że poprostu znudziło się mieszkanie co niektórym w takich warunkach.
  Autor: Tasia
  2019-10-22 13:52:19
 • Arsenał Milicji Obywatelskiej na poddaszu w Kocie
  Jak to były pociski z 1913 r., to nie należały do MO, chyba że MO miała takie mausery po 1945 r. Pewnie były skonfiskowane - i zapomniane, albo ukryte przez byłych właścicieli domostwa sprzed 1945 r. Sam z taką sytuacją miałem do czynienia - ale dawniej - jeszcze w czasach \"komuny\". Oddałem na komendę, ale strach był, że z niej nie wrócę, jako podejrzany o dybanie na ustrój i prawowitą władzę.
  Autor: Krajan
  2019-10-21 15:43:48
 • Olimpijczyk jednak z porażką w Szczytnie
  ćwiczcie Panowie ćwiczcie.
  Autor: re:
  2019-10-21 01:50:38
 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13