Środa, 8 Grudzień
Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza -

Reklama


Reklama

Areszt dla 36-letniego sprawcy przemocy domowej


Szczycieńscy policjanci zatrzymali 36-latka, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi rodzicami i bratem. Mężczyzna w trakcie domowych awantur wyzywał bliskich, poniżał, popychał, szarpała za ubrania, uderzał oraz niszczył sprzęt gospodarstwa domowego.Sąd Rejonowy w Szczytnie na wniosek policji i prokuratury zastosował tymczasowy areszt trzech miesięcy wobec 36-letniego mieszkańca gminy Rozogi. Mężczyzna od czerwca 2013 roku do kwietnia 2020 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją matką, ojcem i bratem.

 

Po wielu latach awantur, wyzywania słowami wulgarnymi, poniżania, uderzania, niszczenia sprzętu gospodarstwa domowego, rodzina postanowiła zgłosić sprawę na policję.


Reklama

 

Dzięki zaangażowaniu szczycieńskich funkcjonariuszy podejrzany o znęcanie się nad rodziną został skutecznie odizolowany od pokrzywdzonych. Sąd Rejonowy w Szczytnie na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratury i zadecydował o zastosowaniu wobec zatrzymanego 36-latka, trzymiesięcznego tymczasowego aresztu.

 

Za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad osobą najbliższą grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

 

Jeśli Ty lub ktoś z Twoich bliskich jest ofiarą przemocy ze strony osoby najbliższej, nie wstydź się prosić o pomoc. Prawo stoi po Twoje stronie. Zadzwoń pod numer 112 lub 997 . Policjanci sprawdzą każde tego typu zgłoszenie.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

xx

Za awantury domowe odsiadka, za wypadek ze skutkiem śmiertelnym dozór, witajcie w państwie prawa gdzie kasa jest ponad prawem

Kasia

Prawo stoi po twojej stronie... W rodzinie wzywana jest policja do przemocy domowej średnio 1 raz w tyg. I co z tego - Policja przyjeżdża , przeprowadza rozmowę , pijany obiecuje im poprawę , policja odjeżdża , koszmar zaczyna się od nowa .

Napisz

Reklama


Komentarze

Reklama