Środa, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Anna Kwiatkowska z gwiazdkami „Tygodnika”


W tym tygodniu kompletem gwiazdek obdarzamy Annę Kwiatkowską, sołtys Nowin, jej „przyboczną” Radę Sołecką, a przede wszystkim mieszkańców wsi i właściwie całej gminy. Z inicjatywy pani Ani w Nowinach trwała zbiórka elektrośmieci. Akcja została przeprowadzona w ramach konkursu o tytuł Ekosołectwa. Do wygrania jest od 3 tysięcy złotych do 500 zł.



- Zainteresowanie było spore i nadal jest – mówi pani Anna. - Co prawda termin zbiórki minął 31 lipca, ale jeśli ktoś jeszcze chce jakiś zużyty sprzęt dowieźć, to może, bo konkurs generalnie trwa aż do końca września.

 

Jak mówi pani Anna, mimo że podobna akcja odbywała się we wsi kilka miesięcy temu, mieszkańcy dostarczyli sporo elektroodpadów.

 

- Pralki, lodówki, stare telewizory, laptopy, wiele drobnych przedmiotów – wylicza. - Nawet Urząd Gminy skorzystał z okazji i „pozbył się” złomowanego sprzętu biurowego. - Nie wiem oczywiście, czy coś wygramy, ale cieszy mnie to, że mieszkańcy Nowin i okolicznych miejscowości odpowiedzialnie włączyli się w to przedsięwzięcie. A wymagało ono od nich trochę zaangażowania, bo zużyte przedmioty trzeba było samemu dostarczyć na miejsce zbiórki, w starej świetlicy w Nowinach. A jak coś wygramy, to radość będzie podwójna, bo w sołectwie dla każdego grosza znajdzie się dobry cel.




Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

  • Nie żyje ksiądz Mirosław Lango, proboszcz ze Spychowa
    ....śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą...Pokój Jego duszy.
    Autor: Jeremi Brzostowski
    2019-10-22 20:59:37
  • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
    Kto grozi, pewnie ci wielcy katolicy od miłosierdzia bożego, nafaszerowani: fałszem, podłością i obłudą!!! Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w niego kamień.
    Autor: szczytnianin
    2019-10-22 20:09:15
  • Tajemniczy pożar kamienicy przy 1 Maja (zdjęcia)
    Wcale bym się nie zdziwiła że poprostu znudziło się mieszkanie co niektórym w takich warunkach.
    Autor: Tasia
    2019-10-22 13:52:19
  • Arsenał Milicji Obywatelskiej na poddaszu w Kocie
    Jak to były pociski z 1913 r., to nie należały do MO, chyba że MO miała takie mausery po 1945 r. Pewnie były skonfiskowane - i zapomniane, albo ukryte przez byłych właścicieli domostwa sprzed 1945 r. Sam z taką sytuacją miałem do czynienia - ale dawniej - jeszcze w czasach \"komuny\". Oddałem na komendę, ale strach był, że z niej nie wrócę, jako podejrzany o dybanie na ustrój i prawowitą władzę.
    Autor: Krajan
    2019-10-21 15:43:48
  • Olimpijczyk jednak z porażką w Szczytnie
    ćwiczcie Panowie ćwiczcie.
    Autor: re:
    2019-10-21 01:50:38
  • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
    Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
    Autor: Wiesława Kowalewska
    2019-10-20 13:09:49
  • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
    Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-10-18 16:17:24
  • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
    Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
    Autor: Śmieszek
    2019-10-18 14:21:02
  • Wiadro śmieci warte 500 zł
    Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
    Autor: Gość
    2019-10-17 18:32:14
  • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
    Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
    Autor: Gość
    2019-10-17 17:38:13