Środa, 24 Kwiecień, Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Anna Jesień zaprasza na Triathlon


W Szczytnie w niedzielę, 15 lipca odbędzie się Triathlon Szczytno 2018. Będzie to pierwsza tego typu impreza w naszym mieście. O wydarzeniu rozmawiamy z Anną Jesień, współtwórczynią wydarzenia.Skąd pomysł na taką sportową imprezę w Szczytnie?

 

Z powiatem szczycieńskim związana jestem od niemal 6 lat. Z moich obserwacji wynika, że bieganie jest tu bardzo modne. Właściwie o każdej porze roku coś się dzieje. Są prężenie działające kluby, stowarzyszenia, które organizują takie bieganie. My chcieliśmy zaoferować coś innego. Urozmaicić nieco tę sportową mapę Szczytna i powiatu. Triatlon to pływanie, bieganie i jazda na rowerze. Wiem, że jest tu sporo osób, które trenują tę dyscyplinę, ale nie mają gdzie się sprawdzić.

 

Czyli w triatlonie będą mogły wziąć udział tylko osoby trenujące, czy jest to impreza skierowana też do amatorów?

 

Jest to impreza skierowana do wszystkich. Trasa będzie crossowa, czyli bardzo ciekawa. Nie będzie nudy. Mogą w nim wziąć udział i osoby, które na co dzień nie trenują, tylko ćwiczą okazjonalnie. Takie osoby mogą wybrać najkrótsze dystanse lub na przykład zrobić sztafetę. Ktoś inny popłynie, ktoś inny pobiegnie, a jeszcze ktoś inny pojedzie na rowerze. Ale liczymy też na obecność zawodowców, którzy potraktują nasze wydarzenie jako trening lub sprawdzian. Gorąco zapraszam. Zapisy już ruszyły.

 

Czy będzie też coś dla kibiców?

 

Oczywiście i dla tych dorosłych, i dzieci. Ale to na razie tajemnica. Będzie na pewno miasteczko lekkoatletyczne. Szczegóły wkrótce.

tm

 

 

 

 

 

Triathlon Szczytno 2018

 

 

Termin i miejsce Zawodów

 

15 lipiec 2018 r. (niedziela) plaża miejska w Szczytnie.

Dystanse:

- 1/16 – super krótki (235 m pływania, 11 km roweru, 2,25 km biegu )

– 1/8 – krótki (475 m pływania, 22 km roweru, 5,5 km biegu)

– wyścig sztafet na dystansie 1/16 – super krótkim,

- wyścig sztafet na dystansie 1/8 – krótki

KLASYFIKACJE i KATEGORIE WIEKOWE


Zawodnicy klasyfikowani będą zgodnie z rocznikiem urodzenia.

Kobiety

Mężczyźni

OPEN

OPEN

K 20 (do 20 lat )

M 20 (do 20 lat )

K 30 (20-30 lat)

M 30 (20-30 lat)

K 40 (30-40 lata)

M 40 (30-40 lata)

K 50 (40-50 lat)

M 50 (40-50 lat)

K 50 (50-60 lat)

M 50 (50-60 lat)

K 60 + (60 wzwyż)

M 60 + (60 wzwyż)

* osobna klasyfikacja dla mieszkańców Szczytna- Mistrzostwa Szczytna

TRASA Triathlon Szczytno

Pływanie Jezioro Domowe Duże

Rower wzdłuż Jeziora Domowego Dużego – Kamionek-Szczycionek-tereny leśne

Bieganie wzdłuż Jeziora Domowego Dużego.

 

 

IMPREZY:

Miasteczko Lekkoatletyczne, dla dzieci Pumptrack

 

Szczegóły na:

http://cronochip.pl/1-triathlon-cross-szczytno

www.facebook.com/triathlonszczytno/

 

WSPÓŁORGANIZATORZY:

Stowarzyszenie Maraton Bydgoski

Miasto Szczytno

 

 Komentarze do artykułu

Karolina Kaczmarczyk

Czy młodzież w wieku gimnazjalnym również może brać udział, i czy będzie potrzeby wolontariat?

Napisz


Komentarze

 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Za stan wspólczesnego stanu piłko nożnej odpowiada w głownej mierze niejaki Pan Zbignie Magnuszewski, przez lata szara eminencja, nastepnie pierwszy który pogrązył MKS aby podlizac sie Błekitnym ( wyciagając najlepszych z MKSu ) powodując kolejne spadki druzyny ze Szczytna. Nastepnie powracając na zgliszcza tego co zostało aby mienic się zbawcą szczycienskiego futbolu, by ostatecznie zostawić zdezoerientowane zielone i zagubione towarzystwo zwane zarządem.
  Autor: piłjarz płotkarz
  2019-04-24 17:04:23
 • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
  Połowa rady miejsckiej to byli piłkarze bądź sportrowcy, niektórzy juz drugą i wiecej kadencji, wiec efekty jesli chodzi o sport w Szczytnie sa widoczne :). Ruina na SKS , ruina na Ślaskiej, hala Wagner hmmm każdy widzi jak jest po wieloletnich rządach pana L. Sport organizowany jest w Szczytnie przez stowarzyszenia typu Morsy czy Jurund nastawione na lansowanie sie i zbieranie wpisowego za imprezy zamiast na proowanie zdrowego trybu życia. Także panie Romanie na wiele to nie ma co liczyc!
  Autor: piłkarka
  2019-04-24 16:57:29
 • Gdzie są lampy z Placu Juranda? - list do redakcji
  Najlepiej stare wyrzucić tak trzymać trzeba od pani Górskiej wymusić zwrot lamp lub ewentualnie podać do sądu w trybie cywilnym o zwrot lamp.
  Autor: Nowak
  2019-04-24 08:37:01
 • Gdzie są lampy z Placu Juranda? - list do redakcji
  Szanowny Czytelniku, nalezy zadać organowi, tj. burmistrzowi, pisemne zapytanie w trybie ustawy z 6.09.2001 o dostępie do informacji publicznej . Organ jest obowiazany udzielić odp. w ciagu 14 dni, nie później niz w ciagu 2 m-cy. Wniosek o inf. jest oczywiscie bezpłatny.
  Autor: Czytelnik_2
  2019-04-23 23:26:51
 • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
  Do DR - popieram zdanie: \"...kto skusi się na 26 apartamentów w Szczytnie. Ludzie szukają spokoju, komfortu, piękna krajobrazu- a tu co widok na \\\"Zacisze\\\", hałas na orliku, o komforcie nie wspomnę.\" Fakt, obłażąca z tynku zabytkowa szkoła obok to też mało szałowy widok. A co do zapotrzebowanie na apartamenty w Szczytnie, to podobnie obawiam się o sklepy w nowej mega galerii po kinie.
  Autor: kaj
  2019-04-23 21:29:07
 • Radni powiatowi - plotkarze niszczą swój szpital?
  No, ja ok. 9 lat temu też o śmierci niepełnosprawnego krewnego, którym się opiekowałam, i który od świcie któregoś dnia trafił do naszego szpitala, dowiedziałam się osobiście odwiedzając go (a właściwie już tylko lekarza, bo krewny od paru godzin nie żył i leżał już w chłodni) w szpitalu. Nikt nie powiadomił ani mnie o zgonie, ani innych opiekunów, którzy go bardzo chorego o świcie do szpitala oddali... To chyba coś jest na rzeczy.
  Autor: kaj
  2019-04-23 21:12:44
 • Olimpijczycy z gimnazjum mają otwarte drzwi do szkół
  No i w tym mieście nie ma talentów!
  Autor: Śmieszek
  2019-04-23 19:04:32
 • Egzaminy mimo strajku
  Do Rodzica. Chodzi o to, że dobrze opłacany nauczyciel jest dobrze przygotowany do swoich zajęć w szkole. Np. chodzi do teatru, czy ta książki - różne - zaznaczam, śledzi, co się dzieje w internecie, śledzi, co dzieje się w kraju i na świecie. Bo tak, jak ty - Rodzicu - jest odpowiedzialny za rozwój Twojego dziecka. Musi mieć w sobie iskrę, która pozwoli \"w aniołów przemienić\" zwykłych zjadaczy chleba. Aby młodzi mieli ambicję, chcieli odkrywać świat we wszystkich jego wymiarach. tak, ciekawość świata! Do jej rozbudzania służy nauczyciel, który również podaje narzędzia, aby móc ten świat poznawać! To nie testy, to nie punkty! To wiedza! Zamień się z nauczycielem na tydzień pracy - z gromadą przynajmniej 25 osobowości w ramach pensum. Nie jestem nauczycielem, ale wystarczą mi moje dzieci w domu.
  Autor: Śmieszek
  2019-04-23 15:12:16
 • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
  Czy to ta Pani co garnki sprzedaje?
  Autor: Rafał
  2019-04-23 13:21:09
 • Szczytno chce przystąpić do sieci miast Cittaslow
  To tego Rafala wybrali na przedstawiciela do promowania miasta poza jego granicami ale wstyd. Koleś z taką........
  Autor: Karol
  2019-04-23 13:16:24