Wtorek, 20 Kwiecień
Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa -

Reklama


Reklama

Andrusiewicz: po dużych liczbach zakażeń teraz musimy się liczyć ze wzrostem zgonów


Musimy się liczyć z trendem wzrostowym w zakresie zgonów; jeżeli w ubiegłym tygodniu były zakażenia na poziomie 35 tys. dziennie, to teraz właśnie tę falę widzimy w szpitalach, w obłożeniu respiratorów i w liczbie zgonów – powiedział w czwartek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.W Polsce, według danych MZ, zdiagnozowano ostatniej doby 27 887 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 954 chorych – najwięcej od początku pandemii.

 

Na konferencji prasowej Andrusiewicz podkreślił, że tak wysoka liczba zgonów to nie jest wynik tylko z ostatniej doby. W tej liczbie – mówił – zawarte jest też "około 100 zgonów z Wielkiego Piątku, około 130 z Wielkiej Soboty, około 130 z Wielkiej Niedzieli i także z Wielkiego Poniedziałku, ale to już jest mniejsza liczba".


Reklama

 

Zaznaczył, że "na pewno z trendem wzrostowym w zakresie zgonów musimy się liczyć, bo jeżeli mieliśmy w ubiegłym tygodniu do czynienia z zakażeniami na poziomie 35 tys., to teraz właśnie falę tych zakażeń obserwujemy w szpitalach – tłumaczył rzecznik MZ.

 

"Więc to nie jest tak, że to tylko wina okresu świątecznego i opóźnionego raportowania, bo ze skalą wzrostów musimy się liczyć, ale na pewno nie z taką, jak ta dzisiaj, bo ona jest zaburzona tym okresem świątecznym" – dodał. (PAP)

Reklama

 

Autor: Dorota Stelmaszczyk

dst/ joz/Komentarze do artykułu

kroll

Teraz będą umierali ci, którzy poddali się eksperymentowi medycznemu...i oczywiście będą umierali na choroby współistniejące. Ale spokojnie, właśnie tak miało być, tylko nie myślałem, że tak szybko...------Europejska Agencja Leków (EMA) w końcu przyznała, że zakrzepica jest niepożądanym odczynem poszczepiennym po przyjęciu preparatu przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca-----Nigdy w historii EMA nie notowano tak wielu poważnych NOP i zgonów po szczepieniach. W marcu liczby eksplodowały. Nie można wykluczyć, że to skutki uboczne preparatów AstraZeneca, Pfizer i Moderna po masowych szczepieniach---.---https://www.wochenblick.at/trauriger-rekord-bei-toten-nach-impfung-so-viele-waren-es-noch-nie/?fbclid=IwAR2oEkvaz3bg7FxadiqccqaJIleWnhy1_xn1Af4T241uOXPSCtEkmwNzEfI

Napisz

Reklama


Komentarze