Poniedziałek, 22 Lipiec, Imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Amfiteatr z dachem


Budowa zadaszenia nad rozoskim amfiteatrem zbliża się szczęśliwie ku końcowi. Obiekt zostanie oddany do użytku może już pod koniec lipca.



Ale nie tylko zadaszenie jest realizowane w ramach prowadzonych zadania inwestycyjnego. Dodatkowo z tych samych środków jest wykonywana instalacja elektryczna wokół sceny.

- Dokumentacja była przygotowywana już w 2017 roku – mówi o projekcie Krzysztof Bromberek, pracownik UG w Rozogach i koordynator inwestycji. - Była to dość długa procedura, ponieważ chodziło tu o pozyskanie środków unijnych. Po rozpatrzeniu naszego wniosku i jego pozytywnej weryfikacji, otrzymaliśmy decyzję o dofinansowaniu projektu.

Gmina Rozogi część środków pozyskała ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Koszt inwestycji to 459.077,07 zł, z czego dotacja to 134.150,00 zł.

 

Jak mówi Krzysztof Bromberek, ze względu na rosnące koszty, wyłonienie wykonawcy prac nie było łatwym zadaniem.

 

– Udało się to dopiero za czwartym razem, zaś do przetargu stanęły dwie firmy i wybrano tę, która przedstawiła korzystniejszą ofertę cenową. Jest to firma budowlana z Olsztyna i jak twierdzi Pan Krzysztof, decyzja o jej wyborze, ze względu na postęp prac, była jak najbardziej słuszna.


 

Oddanie obiektu jest planowane na koniec lipca, aczkolwiek wykonawca zgodnie z umową, ma czas do końca września – mówi Krzysztof Bromberek. - Jak widać jednak, prace są już na tyle zaawansowane, że być może uda się oddać obiekt przed planowanym terminem i Festiwal Kultur, który ma się odbyć 20 lipca, odbędzie się już pod nowym zadaszeniem.

 

Fot. Krzysztof Bromberek ma nadzieję, że ze względu na postęp prac, Festiwal Kultur 20 lipca odbędzie się już na scenie z nowym zadaszeniem.



Komentarze do artykułu

LOL

Żenuaa... Szczytno jest jeszcze większym zadupiem od Rozóg, bo nawet amfiteatru nie posiada i nawet nie ma widoków, żeby to się miało zmienić.

Czytelnik

Kiedy w Szczytnie Panie Burmistrzu ?

Huehue

Widać, że konstrukcja tak lekka i estetyczna, że można by ją wykorzystać jako most czołgowy, jednocześnie podpinając jeden czołg od dołu :D

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2019-07-14 21:05:26

Gmina Szczytno wybuduje amfiteatr w Lipowcu

  • Środa, 2019-04-17 15:21:13

Amfiteatr z dachem. Nareszcie!

  • Środa, 2018-06-20 14:43:59

Amfiteatr w Rozogach wciąż bez dachu

  • Wtorek, 2018-01-02 16:52:24

Amfiteatr w Rozogach doczeka się dachu

  • Środa, 2017-08-16 15:46:58

Dach na amfiteatrze coraz bliżej


Komentarze

  • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
    Wesołe miasteczko - zlikwidować! Po prostu, jeśli zdarzają się wypadki z ludzkiej - czy maszyny - winy, to nie korzystajmy z samochodu, hulajnogi, roweru, samolotu. Niech nikt nie wsiada na żadne karuzele, ani diabelskie młyny, żadne roller - coastery! Jak przestaniemy używać tych niebezpiecznych urządzeń - wypadków nie będzie. Inna sprawa - sprawdzenie bezpieczeństwa użytkowania danych sprzętów. Niech się taki instruktor, czy jak tam, najpierw sam przejedzie z pięć razy, albo i więcej na sprzęcie, który oferuje innym dla rozrywki, czy do używania. Nie od dzisiaj jest zwyczaj, że budowniczy mostów pierwsi przejeżdżają się po swojej konstrukcji. To nie sprawa eliminowania niebezpiecznych urządzeń, tylko uczciwości w dopuszczaniu ich do uzytku.
    Autor: Krajan
    2019-07-19 18:13:10
  • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
    Wesołego miasteczka miało nie być a będzie.. Wielka tragedia... Jak ktoś nie będzie chciał korzystać z usług wesołego miasteczka to nie będzie... Tylko teraz zapewne wszystko będzie sprawdzane milion razy....
    Autor: Siwy Stefan burczymucha
    2019-07-19 15:37:42
  • Zdemolował szpital i... zmarł
    Policja to powinna się zająć, ale przypadkiem PanI Ani którą straciła zdrowie przez to, że dyżurującemu ginekologowi nie chciało się pracować.
    Autor: wkurzona
    2019-07-18 15:10:18
  • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
    No dobrze, generalnie się zgadzam. Są przepisy na tego rodzaju sytuacje. Ale ja nie dzwoniłbym zaraz na policję, tylko spróbowałbym dogadać się z sąsiadem. Dopiero po nieudanej interwencji, zwróciłbym się do \"organów\". A tak - to rzeczywiście można się narazić na opinię pieniacza. Nie jest tu kwestią \"donoszenie\" na sąsiadów - tylko to, żeby umieć i chcieć się z nimi porozumiewać. A \"organy\" na samym końcu.
    Autor: Śmieszek
    2019-07-18 14:16:09
  • Rok po śmierci 9-letniego Bartka karuzela znów ruszy
    To jest przykre. Rok temu było mówione, że rezygnujemy z takich atrakcji, a tu się okazuje znowu będzie wesołe miasteczko...Gdzie konsekwencja...? Jeszcze najlepiej niech przyjedzie ta sama firma...ręce opadają.
    Autor: Mirek
    2019-07-18 11:17:30
  • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
    Gość ma rację! Jak to powiedział ktoś mądrzejszy \"Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka\" Mogę sobie słuchać głośno muzy w bloku w środku dnia o 13, ale jestem świadom, że komuś to może przeszkadzać i policja może mi dowalić mandat.
    Autor: Mirek
    2019-07-17 22:38:13
  • Czytelnik listem do redakcji szkoli... policjantów
    Nic dodać, nic ująć. Brawo dla autora listu!
    Autor: Czytelnik
    2019-07-17 20:20:54
  • W Pasymiu suszarnia stanęła w ogniu
    Czy te zdjęcie to z tego pożaru czy to tylko ilustracja do artykułu?
    Autor: Zdjęcie
    2019-07-17 14:36:29
  • Muzyka, bungee i kulomioci, czyli tegoroczne Dni i Noce Szczytna
    I wszędzie te zasrane disco z pola :/
    Autor: Wstyd
    2019-07-17 14:07:51
  • Próbował uniknąć czołówki, uderzył w drzewo (zdjęcia)
    ??? jakie to drzewo przy drodze??? Może w promieniu kilometra od dróg wszystko wytniemy bo \"przy drodze\"
    Autor: Ekolog
    2019-07-17 11:09:56