Środa, 23 Październik, Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Amfiteatr z dachem


Budowa zadaszenia nad rozoskim amfiteatrem zbliża się szczęśliwie ku końcowi. Obiekt zostanie oddany do użytku może już pod koniec lipca.Ale nie tylko zadaszenie jest realizowane w ramach prowadzonych zadania inwestycyjnego. Dodatkowo z tych samych środków jest wykonywana instalacja elektryczna wokół sceny.

- Dokumentacja była przygotowywana już w 2017 roku – mówi o projekcie Krzysztof Bromberek, pracownik UG w Rozogach i koordynator inwestycji. - Była to dość długa procedura, ponieważ chodziło tu o pozyskanie środków unijnych. Po rozpatrzeniu naszego wniosku i jego pozytywnej weryfikacji, otrzymaliśmy decyzję o dofinansowaniu projektu.

Gmina Rozogi część środków pozyskała ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Koszt inwestycji to 459.077,07 zł, z czego dotacja to 134.150,00 zł.

 

Jak mówi Krzysztof Bromberek, ze względu na rosnące koszty, wyłonienie wykonawcy prac nie było łatwym zadaniem.

 

– Udało się to dopiero za czwartym razem, zaś do przetargu stanęły dwie firmy i wybrano tę, która przedstawiła korzystniejszą ofertę cenową. Jest to firma budowlana z Olsztyna i jak twierdzi Pan Krzysztof, decyzja o jej wyborze, ze względu na postęp prac, była jak najbardziej słuszna.


 

Oddanie obiektu jest planowane na koniec lipca, aczkolwiek wykonawca zgodnie z umową, ma czas do końca września – mówi Krzysztof Bromberek. - Jak widać jednak, prace są już na tyle zaawansowane, że być może uda się oddać obiekt przed planowanym terminem i Festiwal Kultur, który ma się odbyć 20 lipca, odbędzie się już pod nowym zadaszeniem.

 

Fot. Krzysztof Bromberek ma nadzieję, że ze względu na postęp prac, Festiwal Kultur 20 lipca odbędzie się już na scenie z nowym zadaszeniem.Komentarze do artykułu

LOL

Żenuaa... Szczytno jest jeszcze większym zadupiem od Rozóg, bo nawet amfiteatru nie posiada i nawet nie ma widoków, żeby to się miało zmienić.

Czytelnik

Kiedy w Szczytnie Panie Burmistrzu ?

Huehue

Widać, że konstrukcja tak lekka i estetyczna, że można by ją wykorzystać jako most czołgowy, jednocześnie podpinając jeden czołg od dołu :D

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Nie żyje ksiądz Mirosław Lango, proboszcz ze Spychowa
  ....śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą...Pokój Jego duszy.
  Autor: Jeremi Brzostowski
  2019-10-22 20:59:37
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Kto grozi, pewnie ci wielcy katolicy od miłosierdzia bożego, nafaszerowani: fałszem, podłością i obłudą!!! Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci w niego kamień.
  Autor: szczytnianin
  2019-10-22 20:09:15
 • Tajemniczy pożar kamienicy przy 1 Maja (zdjęcia)
  Wcale bym się nie zdziwiła że poprostu znudziło się mieszkanie co niektórym w takich warunkach.
  Autor: Tasia
  2019-10-22 13:52:19
 • Arsenał Milicji Obywatelskiej na poddaszu w Kocie
  Jak to były pociski z 1913 r., to nie należały do MO, chyba że MO miała takie mausery po 1945 r. Pewnie były skonfiskowane - i zapomniane, albo ukryte przez byłych właścicieli domostwa sprzed 1945 r. Sam z taką sytuacją miałem do czynienia - ale dawniej - jeszcze w czasach \"komuny\". Oddałem na komendę, ale strach był, że z niej nie wrócę, jako podejrzany o dybanie na ustrój i prawowitą władzę.
  Autor: Krajan
  2019-10-21 15:43:48
 • Olimpijczyk jednak z porażką w Szczytnie
  ćwiczcie Panowie ćwiczcie.
  Autor: re:
  2019-10-21 01:50:38
 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13