Piątek, 7 Maj
Imieniny: Beniny, Filipa, Judyty -

Reklama


Reklama

Amerykańskie samoloty „kręcą kółka” na niebie naszego powiatu


Czy coś się dzieje na lotnisku w Szymanach? - pyta zaintrygowana czytelniczka, która we wtorek przez ponad godzinę obserwowała lotnicze akrobacje. - Samoloty latają wysoko, nie wiem jakie to, ale jest ich ciągle kilka w powietrzu, robią kółka, co widać tylko po białych smugach. Nigdy wcześniej nic takiego się nie działo.O wyjaśnienie tej podniebnej aktywności poprosiliśmy więc rzecznika prasowego Portów Lotniczych Olsztyn – Mazury Dariusza Naworskiego.


Reklama

 

- Nasz port nie ma z tymi działaniami nic wspólnego – komentuje. - Nie zostaliśmy o nich poinformowani, a wiem tyle, co podają ogólnopolskie media. I na tej podstawie przypuszczam, że to działania wojskowe, wspólne ćwiczenia z udziałem amerykańskich myśliwców, które prawdopodobnie startują z Łasku. Nie korzystają z naszego lotniska, tylko z nieba.

 

Reklama

O wojskowych ćwiczeniach z udziałem amerykańskich eskadr faktycznie można poczytać, nawet w oficjalnym komunikacie, jaki na Twitterze zamieścił nie kto inny, a sam Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak:

„19 kwi

Dzisiaj do 🇵🇱 przyleciało kilkadziesiąt 🇺🇸 samolotów #F15 i #F16.

@US_EUCOM

ćwiczy szybki przerzut sił powietrznych w Europie z wykorzystaniem m. in. polskich lotnisk. Wspólnie ćwicząc, wzmacniamy bezpieczeństwo naszego regionu #StrongerTogether”

 

Fot. https://twitter.com/mblaszczak / Czytelniczka "Tygodnika Szczytno"Komentarze do artykułu

Alice

Ludzie czy wy naprawdę macie klapki na oczach

Jamka lech Jan

Ja też nie wyrażałem zgody na wejście Ruskic h do Polski . I co???

Malgoska

Hałas od kilku dni jest nie do wytrzymania, szlag niech tragi ich ćwiczenia, żyć spokojnie nie można ????

JAN

jesteś naiwny nasza przestrzeni powietrzna już nieraz naruszali.

Krajan

Mnie ruscy nie interesują, bo póki co jeszcze nie naruszyli naszej przestrzeni powietrznej. Interesuje mnie stanowisko naszego rządu w przypadku naruszenia przestrzeni powietrznej Rosji, z czym można się liczyć jeśli chodzi o kowbojów. A poza wszystkim komunikat o tym, na jakim obszarze takie \"ćwiczenia\" się odbywają, powinien być wydany, bo to nie jest tajna sprawa skoro chwali się nimi Minister MON - dopiskiem \"przepraszamy za niedogodności\".

JAN

zapytaj ruskich kiedy uderzą ,pewnie ci odpowiedzą !

franek

Oczywiście mieszkańcy Szczytna powinni nie tylko zostać poinformowani ale nawet powinni wyrazić na to zgodę :)

Krajan

Ostatnie informacje o standardach przestrzegania procedur w lotnictwie cywilnym nie napawają optymizmem. Jest niebo i można być zeń strąconym. Ale gdzie się się upadnie? Czy mieszkańcy zostali powiadomieni o ćwiczeniach i co się z tym wiąże?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze