Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Amerykańskie samoloty „kręcą kółka” na niebie naszego powiatu


Czy coś się dzieje na lotnisku w Szymanach? - pyta zaintrygowana czytelniczka, która we wtorek przez ponad godzinę obserwowała lotnicze akrobacje. - Samoloty latają wysoko, nie wiem jakie to, ale jest ich ciągle kilka w powietrzu, robią kółka, co widać tylko po białych smugach. Nigdy wcześniej nic takiego się nie działo.O wyjaśnienie tej podniebnej aktywności poprosiliśmy więc rzecznika prasowego Portów Lotniczych Olsztyn – Mazury Dariusza Naworskiego.


Reklama

 

- Nasz port nie ma z tymi działaniami nic wspólnego – komentuje. - Nie zostaliśmy o nich poinformowani, a wiem tyle, co podają ogólnopolskie media. I na tej podstawie przypuszczam, że to działania wojskowe, wspólne ćwiczenia z udziałem amerykańskich myśliwców, które prawdopodobnie startują z Łasku. Nie korzystają z naszego lotniska, tylko z nieba.

 

Reklama

O wojskowych ćwiczeniach z udziałem amerykańskich eskadr faktycznie można poczytać, nawet w oficjalnym komunikacie, jaki na Twitterze zamieścił nie kto inny, a sam Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak:

„19 kwi

Dzisiaj do 🇵🇱 przyleciało kilkadziesiąt 🇺🇸 samolotów #F15 i #F16.

@US_EUCOM

ćwiczy szybki przerzut sił powietrznych w Europie z wykorzystaniem m. in. polskich lotnisk. Wspólnie ćwicząc, wzmacniamy bezpieczeństwo naszego regionu #StrongerTogether”

 

Fot. https://twitter.com/mblaszczak / Czytelniczka "Tygodnika Szczytno"Komentarze do artykułu

Fajna maszyna.

A ten amerykański szpiegowiec na niebie co obserwuje ?

BIEDRON

NIE WIECIE CO TO ZA SMUGI ? ZNOW SPUSZCZALI NA ZIEMIE SWINSTWA CHEMICZNE

Myśliwiec

Niesamowity widok,Super

Alice

Ludzie czy wy naprawdę macie klapki na oczach

Jamka lech Jan

Ja też nie wyrażałem zgody na wejście Ruskic h do Polski . I co???

Malgoska

Hałas od kilku dni jest nie do wytrzymania, szlag niech tragi ich ćwiczenia, żyć spokojnie nie można ????

JAN

jesteś naiwny nasza przestrzeni powietrzna już nieraz naruszali.

Krajan

Mnie ruscy nie interesują, bo póki co jeszcze nie naruszyli naszej przestrzeni powietrznej. Interesuje mnie stanowisko naszego rządu w przypadku naruszenia przestrzeni powietrznej Rosji, z czym można się liczyć jeśli chodzi o kowbojów. A poza wszystkim komunikat o tym, na jakim obszarze takie \"ćwiczenia\" się odbywają, powinien być wydany, bo to nie jest tajna sprawa skoro chwali się nimi Minister MON - dopiskiem \"przepraszamy za niedogodności\".

JAN

zapytaj ruskich kiedy uderzą ,pewnie ci odpowiedzą !

franek

Oczywiście mieszkańcy Szczytna powinni nie tylko zostać poinformowani ale nawet powinni wyrazić na to zgodę :)

Krajan

Ostatnie informacje o standardach przestrzegania procedur w lotnictwie cywilnym nie napawają optymizmem. Jest niebo i można być zeń strąconym. Ale gdzie się się upadnie? Czy mieszkańcy zostali powiadomieni o ćwiczeniach i co się z tym wiąże?

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43