Środa, 19 Czerwiec, Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Ambitne plany przewodniczącego Kiersikowskiego


Rafał Kiersikowski chce, aby Szczytno dołączyło do grona miast zrzeszonych w Cittaslow. Ale to nie jedyny pomysł nowego przewodniczącego Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji Rady Miejskiej w Szczytnie.To, że uczestnictwo w sieci miast Cittaslow daje wymierne korzyści można przekonać się jadąc do Pasymia. Tam władzom miasta udało się pozyskać niemal 10 milionów złotych, za które odrestaurowano miejski rynek.

 

- Bez wątpienia jest to bardzo wymierna korzyść – mów burmistrz Pasymia Cezary Łachmański, ale nie jedyna. - Działamy w grupie 28 miast, co daje nam większą możliwość przebicia, czy promocji. Cieszę się, że moi poprzednicy weszli w ten program. Szczególne ukłony kieruję w stronę byłego sekretarza pana Jarosława Milewskiego, bo to głównie jego zasługa.

 

W ślady Pasymia chce iść Rafał Kiersikowski, miejski radny, a zarazem przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego i Promocji. - Dla mnie w tym roku będzie to najważniejsza sprawa, bo jest to znakomita szansa na rozwój i promocję Szczytna – przekonuje. - Jeśli uda nam znaleźć się w gronie tych miast, to będziemy mieli też szanse na ogromne pozakonkursowe pieniądze. Oraz świetną promocję.

 

Ale to nie jedyne założenia na ten rok, które przyjęła komisja rozwoju.

 

- Chciałbym, aby jeszcze w tym roku w naszym ratuszu powstał kompleksowy punkt obsługi inwestorów, w którym zostaną oni poprowadzeni przez wszystkie formalne rzeczy od A do Z – mówi Kiersikowski. - Wiem, że inwestorzy oczekują takiej opieki. Wiem też, że do tej pory czegoś takiego nie było i niektórzy z inwestorów, którzy początkowo interesowali się Szczytnem uciekli. Odpuścili, bo nikt nie interesował się ich problemami.


 

Już w styczniu radni z komisji Kiersikowskiego zajmą się też czystym powietrzem.

 

- Sprawdzimy, czy jest szansa, aby nasz lokalny program wymiany pieców mógł być traktowany, jako wkład własny do rządowego programu „czyste powietrze”, a jeśli okaże się, że jest to możliwe, to mieszkańcy Szczytna będą mogli z niego skorzystać i wymienić dachy, okna, ocieplić swoje domy z minimalnym wkładem własnym. Wszyscy na tym zyskamy.

 

W nowym roku komisja zajmie się też rządowym programem Mieszkanie+, formułą Dni i Nocy, zasobami mieszkaniowymi, współpracą z miastami partnerskimi, budżetem obywatelskim, strefą ekonomiczną, czy wpływem lotniska na rozwój Szczytna.Komentarze do artykułu

jan

Pan Rafał jak mnie pamięć nie myli będąc Dyrektorem GOK w Pasymiu zapewniał wszystkich, że uruchomi w tamtej gminie \"Hollywood\"! Na pewno można jego słowa brać na serio :)

Śmieszek

Bez urazy - perspektywy Pasymia (tamtejszego GOK) nie dotyczą Szczytna. Pan Kiersikowski jeszcze się nie ogarnął.

mieszkaniec

Dobrze, że propozycje kontrkandydata Pana Mańkowskiego zostały zauważone i będą realizowane :)

Mieszkaniec Szczytna - Jan Mazur

Szczytno w sieci miast Cittaslow?, to bardzo ciekawy pomysł. Tylko jak to pogodzić z tymi tysiącami tirów przejeżdżających przez środek miasta. Każdy chyba pamięta aromaty towarzyszące przy przejeździe pojazdów z trzodą chlewną lub transportom z odpadami zwierzęcymi, hałas, korki. Jaką to stwarza jakość życia mieszkańcom, a turystom jaką jakość odpoczynku w tych warunkach. Szczytno jest zaprzeczeniem idei Cittaslow.

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2018-11-26 13:40:58

Gdańsk zdobyty, są plany na więcej...


Komentarze