Wtorek, 18 Luty, Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

Alkohol, kolizja, fikcyjna kradzież – 21-latek z zarzutami


21-letni mieszkaniec gminy Szczytno będzie miał poważne problemy. Najpierw spowodował kolizję z ciężarówką, potem uciekł z miejsca zdarzenia i... zgłosił kradzież samochodu. Mężczyzna już jest w rękach policji.



 

Do zdarzenia doszło we wtorek (pisaliśmy o tym: https://tygodnik.szczytno.pl/Kraksa_na_Leyka_kierowca_uciekl_zdjecia-n9904.html) 13 sierpnia o godzinie 4.20.

 

- W Szczytnie, przy ul. Leyka, 21-latek kierując pojazdem marki Audi mając w organizmie blisko promil alkoholu w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu wyjechał z drogi podporządkowanej (ul. Targowej) i zderzył się z prawidłowo jadącym pojazdem ciężarowym marki Scania, który poruszał się ul. Leyka – relacjonuje Tomasz Coma ze szczycieńskiej policji.


Reklama

 

 

 

Kierujący pojazdami ze zdarzenia wyszli bez szwanku. „Krewki rajdowiec” oddalił się z miejsca zdarzenia, po czym zgłosił kradzież swojego pojazdu.

 

- „Domyślny” młodzieniec został zatrzymany – mówi policjant. - Śledczy przedstawili mieszkańcowi gminy Szczytno zarzut jazdy pod wpływem alkoholu, oraz zarzut za fałszywe zawiadomienie o kradzieży pojazdu. 21-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył wyjaśnienia. Swoje zachowanie tłumaczył zbyt dużą ilością wypitego alkoholu.

Reklama

 

 

Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mężczyźnie kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania samochodami na okres nie krótszy niż 3 lata i dodatkowo świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tys. Zł. Natomiast za fałszywe zawiadomienie o popełnionym przestępstwie grozi mężczyźnie kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

KPP Szczytno/ip



Komentarze do artykułu

Zbiórka_na_race_szlugów_do_aresztu.

Ta w rękach policji A wódkę kto ze mną pije ?

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Poniedziałek, 2019-12-23 19:53:33

Fikcyjna bomba w budynku prokuratury

  • Czwartek, 2019-08-29 11:02:50

Fikcyjna zbiórka prawdziwego policjanta

  • Czwartek, 2019-08-15 09:44:09

Były wójt z zarzutami, kłopotliwy... rower

  • Środa, 2019-06-19 09:21:27

Kradzież z konsumpcją na miejscu

  • Środa, 2018-09-12 15:54:18

Strzelnica strzela... zarzutami

Reklama


Komentarze

  • Krzywonoga walczy z wieżą
    \"My nie mamy na to wpływu\" to tłumaczenie się gminy,a może wpływ będzie miało Samorządowe kolegium odwoławcze w Olsztynie.

    Allo allo


    2020-02-17 20:26:30
  • Czekoladowa fabryka coraz bliżej Piwnic Wielkich
    Jakie są wyniki prac archeologicznych ?

    Artur Urbański


    2020-02-17 19:35:23
  • 111 km/h kosztowało utratę prawa jazdy
    A pan sędzia z Olsztyna zasłonił się immunitetem i nie poniósł żadnej odpowiedzialności za podobne naruszenie przepisów. Takiej nietykalności i stania ponad prawem bronią sędziowie?

    aleks


    2020-02-17 17:04:25
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    Zgadzam się ze Śmieszkiem. Dlaczego Pan Bogusz nie ujawnił w swoim liście źródeł wiedzy na temat przeszłości pana Mądrzejowskiego? Tylko posługiwał się tą wredną retoryką niedomówień. Dlaczego sam nie przyznał się do tego, że też był milicjantem i pracował w DO. I że stąd wie, co wie. To po prostu ohydne.

    Krajan


    2020-02-17 15:39:35
  • Budownictwo mieszkalne w Szczytnie w rozkwicie
    To nie wskaźnik atrakcyjności inwestycyjnej ale zapotrzebowania na mieszkania. Jeżeli samorząd i spółdzielnia nic nie budują to wypełniają to prywatni inwestorzy. Jeżeli miasto budowałoby więcej to firma ZELBO ponownie wróciłaby do inwestycji w energetyce :)

    mariusz


    2020-02-17 11:41:49
  • Nowy klub sportowy – LKS Masuria Jęcznik
    Brawo Mateusz !!! Zaczynałeś w GKS Szczytno więc wszyscy z Klubu serdecznie Ci kibicujemy tak jak innym talentom z naszej Gminy

    Grzegorz Pilecki


    2020-02-16 21:11:02
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Przestańcie, ludzie jechać po lekarzach! Pracują, jak mogą! W takich warunkach, jakie mają. Jak się komuś nie podoba - niech jedzie do Mrągowa, czy Biskupca! Ale większość pacjentów i tak trafi do szpitala w Szczytnie! I co - lekarz - który wciąż słyszy, że pracuje w \"umieralni\" jak może się czuć? Ja się cieszę, że będzie ZOL, tylko jestem ciekaw, jaka będzie jego dostępność. Ludzie pracują, starzeją się, a mają pod opieką swoich jeszcze starszych rodziców. MOPS ma ograniczone możliwości wspomagania takich rodzin.

    Taki sobie czytelnik


    2020-02-16 18:56:06
  • Szpital na finiszu, będzie gotowy w czerwcu
    Pomarzę sobie- w odnowionym szpitalu porządni fachowcy, lekarze zarządzający. Przy obecnej obsadzie nie pomoże nic- zawsze będzie to tylko umieralnia dla nieświadomych, liczących na fachową opiekę. Każdy znający realia wieje do okolicznych szpitali- Olsztyn, Biskupiec, gdzie się tylko da aby nie w Szczytnie.

    dr


    2020-02-16 17:12:49
  • Dino ma chrapkę na Dźwierzuty
    SUPER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Joanna


    2020-02-15 22:52:13
  • Nie bądźmy obojętni - felieton Wiesława Mądrzejowskiego
    No to teraz mogę wreszcie się odnieść do tego nieszczęsnego listu p. Tadeusza Bogusza, bo doczekałem się Pana odpowiedzi nań w ostatnim numerze TS. Ponieważ krew mnie zalała z powodu tego, właściwego PiS stylu insynuacji - sugestii, stosowanego przez p. Bogusza. Większość średniego i starszego pokolenia mieszkańców Szczytna wie, czym przed laty, w jeszcze WSO MO (dla młodych: Wyższa Szkoła Oficerska Milicji Obywatelskiej), zajmował się p. Tadeusz Bogusz. Można byłoby pokusić się, w stylu p. Bogusza, o dywagacje w jakich okolicznościach pożegnał się ze \"szkółką\".

    Śmieszek


    2020-02-15 17:04:45