Czwartek, 29 Lipiec
Imieniny: Ady, Wiwiany, Sylwiusza -

Reklama


Reklama

Akt oskarżenia przeciwko 42-latkowi za pomoc w ukryciu sprężarki


Szczycieńscy śledczy skierowali do sądu akt oskarżenia, przeciwko 42-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrołęckiego. Mężczyzna w okresie od 5 do 6 grudnia 2020 r. pomagał w ukryciu skradzionego kompresora sprężarki. Wówczas spółka zajmująca się budową ścieżki rowerowej na trasie Szczytno – Biskupiec, do której należała maszyna, wyceniła wartość poniesionych strat na kwotę blisko 90 tys. złotych.Przypomnijmy. W niedzielę (06.12.2020r.) parę minut przed godzina 12:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, dotyczące kradzieży sprężarki kompresora śrubowego. Jak ustalili szczycieńscy funkcjonariusze firma zajmująca się budową ścieżki rowerowej na trasie Szczytno – Biskupiec, przechowywała swój sprzęt na jednej z posesji położonej w miejscowości Dźwierzuty. Do kradzieży kompresora doszło z 5/6 grudnia br. Wartość poniesionych, w wyniku przestępstwa, strat przedstawiciel spółki wycenił na kwotę blisko 90 tys. złotych.

 

Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych ustalili, iż pochodzący z kradzieży sprzęt może znajdować się na terenie jednej z posesji położonej w powiecie ostrołęckim. Jeszcze tego samego dnia zapukali do drzwi mieszkania zajmowanego przez 41-latka. W trakcie przeszukania należących do niego pomieszczeń gospodarczych, mundurowi ujawnili pochodzącą z kradzieży sprężarkę.


Reklama

 

41-latek został zatrzymany, a skradzione mienie odzyskane i przekazane właścicielom.

W trakcie przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do kradzieży. Usłyszał jednak zarzut ukrywania przedmiotów pochodzących z przestępstwa. Zgodnie z art. 297§1 kodeksu karnego, kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga w jej zbyciu albo rzecz tę przyjmuje lub pomaga w jej ukryciu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Teraz sprawą 42-latak zajmie się już sąd. Mężczyzna będzie miał okazję wytłumaczyć się ze swojego zachowania. Zgodnie z Kodeksem karnym, paserstwo umyślne zagrożone jest kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze