Reklama


Reklama

Akcja #zostanwdomu poszła w... chodnik


Zagrożenie epidemiologiczne istnieje i potencjalnie rośnie. Przybywa osób, objętych nadzorem i obowiązkową kwarantanną. Na szczęście, poza pierwszym przypadkiem sprzed ponad dwóch tygodni, nie odnotowano kolejnych zakażeń.



Temu, by zakażeń nie było, mają służyć wprowadzone od środy (25 marca) dalsze restrykcje dotyczące naszej codziennej egzystencji. Akcja #zostanwdomu to już nie tylko odwoływanie się do społecznego rozsądku, ale nakaz prawny.

 

Wprowadzone zakazu przede wszystkim znacznie ograniczają możliwości poruszania się poza miejscem zamieszkania. Z domu można wychodzić, ale jedynie w sytuacjach niezbędnych (praca, zakupy). Nie wolno się też gromadzić i to nawet w niewielkiej liczbie osób – trzy to już tłum.

 


Reklama

 

Respektowanie nowych obowiązków kontrolować będzie policja, a z naszych informacji wynika, że zwiększone będą też skutki. Odgórne zalecenia są bowiem takie, że funkcjonariusze znacznie rzadziej będą pouczać, a o wiele częściej – karać. I równie często nie skończy się to mandatem, ale skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. A to już o wiele większa dolegliwość, w tym finansowa. Takiej odpowiedzialności nie unikną też rodzice, jeśli ich dzieci będą się prowadzać po mieście w grupach liczniejszych niż dwuosobowe. Może właśnie powinna wziąć pod uwagę młodzież, której trudno zrezygnować z towarzyskich spotkań.

Reklama

 

 

Do ostrożności, a tym samym do respektowania nowych zaleceń nawołuje policja i samorząd. We wtorek po Szczytnie krążył radiowóz, przez nagłośnienie informujący o wprowadzanych zakazach, w środę z ratuszowej wieży co i rusz płynął w eter komunikat „Bądź rozsądny – zostań w domu”, a w ramach społecznej inicjatywy napisy „#zostanwdomu” ozdabiają miejskie chodniki.



Komentarze do artykułu

marek

Czy sprawcy tej społecznej inicjatywy nie powinni zostać ukarani przez szczycieńskich policjantów? Czy to było malowane za zgodą czy to tylko niszczenie mienia? Jeżeli wszystko jest ok to osobiście wolę ciekawe graffiti na murach ale tam to już tylko \"wandalizm\" :)

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Piątek, 2020-07-10 09:58:49

300 milionów popłynie w... czekoladzie

  • Środa, 2020-06-24 14:01:24

Lodowa atrakcja za niecałe 100 tysięcy

  • Środa, 2020-06-17 15:28:02

Szybka reakcja i naprawa

  • Wtorek, 2020-06-02 10:54:25

Hunter zagra online w... Dźwierzutach

Reklama


Komentarze

  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

    Szczytnianka 00


    2020-08-13 22:02:14
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

    szczytnianka


    2020-08-13 20:43:30
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

    Do WCpiker


    2020-08-13 19:09:16
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

    Piotr


    2020-08-13 16:53:51
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

    WCpiker


    2020-08-13 12:18:06
  • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
    Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

    Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


    2020-08-12 22:36:43
  • Sobota, 29 sierpnia - koncert zespołu ŻUKI
    Przyjeżdżam na występ.

    Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


    2020-08-12 22:26:57
  • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
    Oby więcej takich młodych, pozytywnie zakręconych ludzi. Życzę powodzenia w biznesie i szczęścia w życiu osobistym

    Graz


    2020-08-12 22:11:28
  • Toyota scion dachowała w okolicach Zielonki
    Głupota fruwa już.

    Czarny kruk.


    2020-08-12 21:39:08
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Pracownicy powiatu pomagają mieszkańcom gdyż radni i służby do tego stwo żonę nie mają czasu. Starosta siedzi i smrodzie w stołek podobnie burmistrz, który tak jest zajęty Facebookiem, że nie wie co jest naprawdę potrzebne mieszkańcom. Brawa dla pracowników powiatu!

    Janusz


    2020-08-12 21:31:01