Piątek, 29 Maj, Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji -

Reklama


Reklama

Akcja #zostanwdomu poszła w... chodnik


Zagrożenie epidemiologiczne istnieje i potencjalnie rośnie. Przybywa osób, objętych nadzorem i obowiązkową kwarantanną. Na szczęście, poza pierwszym przypadkiem sprzed ponad dwóch tygodni, nie odnotowano kolejnych zakażeń.



Temu, by zakażeń nie było, mają służyć wprowadzone od środy (25 marca) dalsze restrykcje dotyczące naszej codziennej egzystencji. Akcja #zostanwdomu to już nie tylko odwoływanie się do społecznego rozsądku, ale nakaz prawny.

 

Wprowadzone zakazu przede wszystkim znacznie ograniczają możliwości poruszania się poza miejscem zamieszkania. Z domu można wychodzić, ale jedynie w sytuacjach niezbędnych (praca, zakupy). Nie wolno się też gromadzić i to nawet w niewielkiej liczbie osób – trzy to już tłum.

 


Reklama

 

Respektowanie nowych obowiązków kontrolować będzie policja, a z naszych informacji wynika, że zwiększone będą też skutki. Odgórne zalecenia są bowiem takie, że funkcjonariusze znacznie rzadziej będą pouczać, a o wiele częściej – karać. I równie często nie skończy się to mandatem, ale skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. A to już o wiele większa dolegliwość, w tym finansowa. Takiej odpowiedzialności nie unikną też rodzice, jeśli ich dzieci będą się prowadzać po mieście w grupach liczniejszych niż dwuosobowe. Może właśnie powinna wziąć pod uwagę młodzież, której trudno zrezygnować z towarzyskich spotkań.

Reklama

 

 

Do ostrożności, a tym samym do respektowania nowych zaleceń nawołuje policja i samorząd. We wtorek po Szczytnie krążył radiowóz, przez nagłośnienie informujący o wprowadzanych zakazach, w środę z ratuszowej wieży co i rusz płynął w eter komunikat „Bądź rozsądny – zostań w domu”, a w ramach społecznej inicjatywy napisy „#zostanwdomu” ozdabiają miejskie chodniki.



Komentarze do artykułu

marek

Czy sprawcy tej społecznej inicjatywy nie powinni zostać ukarani przez szczycieńskich policjantów? Czy to było malowane za zgodą czy to tylko niszczenie mienia? Jeżeli wszystko jest ok to osobiście wolę ciekawe graffiti na murach ale tam to już tylko \"wandalizm\" :)

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

  • Niedziela, 2020-05-24 22:08:53

Osiedle z nowymi chodnikami

  • Środa, 2020-04-22 12:55:42

Szczytnianie o koronawirusie w... Europie

  • Piątek, 2020-04-03 11:08:21

O perspektywach przedsiębiorców...

  • Wtorek, 2020-03-10 12:16:46

By dzieci wyrosły na strażaków...

  • Środa, 2020-03-04 15:30:51

Komenda rośnie w... wyniki

Reklama


Komentarze

  • „Policjanci” staną na Lanca i Królowej Jadwigi
    Niech radni miasta wezmą pod uwagę cała ulice WładysławaIV bo ta ulica jest bardzo nie niebezpieczna

    Ja


    2020-05-28 20:31:08
  • Chamstwo czy brak wyobraźni?
    A ja jak patrzę na to zdjęcie to szlag mnie trafia. Bo nie chodzi o niepełnosprawność, tylko o to, jak kierowca jednego samochodu, albo pasażer drugiego pojazdu mogą się do niego dostać. Chyba, że to anorektycy. Ja sam spotkałem się z taką sytuacją przed laty na dziedzińcu ratusza. Lato. Przyjechała rodzina ze Śląska. Żona wyprawiła mnie na oblot miejscowych atrakcji. Chcąc, nie chcąc poszliśmy do muzeum. A tam przed samym wejściem zaparkowany samochód. Blokował kompletnie wejście. Miotały się tam na ganku jakieś kobitki z telefonami, ale nic nie wskórały. Ale w celu pozyskania przychodu wpuściły nas do przybytku wejściem nieoficjalnym, za co im dziękuję. Ale głupota ludzka nie zna granic. Albo arogancja.


    2020-05-28 20:07:37
  • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
    Wyjaśniam. W każdym powiatowym urzędzie budownictwa i architektury zasiadają niemal wyłącznie budowlańcy. Architekt jest tam rzadkością. Na ogół trafia tam taki delikwent, któremu nie udało się zaistnieć jako twórca, zatem, żeby jakoś przeżyć, został urzędnikiem. W sumie urzędasem, ponieważ za swoje niepowodzenia mści się jak może na zdolniejszych kolegach, poniewierając nimi w imię urzędowej litery prawa. Tak jest wszędzie. W całej Polsce, a zwłaszcza powiatowej. Warto dodać, że zawodowe uprawnienia nic nie znaczą, jeśli nie należy ów architekt do miejscowej izby, czyli korporacji, gdzie płaci dość solidne stawki za prawo wykonywania zawodu w danym regionie. A kto tu mówi o studentach? Ci, w poważnych sprawach, wyłącznie pracują dla sławy swoich profesorów i wara im od jakiegokolwiek autorstwa. Czyli wniosek. Nie ma tak, żeby coś było tanio. Każdy musi się nachapać, bo nie po to kończył studia. A najwięcej te matoły, którym nie bardzo powiodło się w życiu.

    Do WCpiker


    2020-05-28 19:50:21
  • Do porodu pędzili w policyjnej eskorcie
    Dzieki Bogu wszystko skończyło się dobrze. Nieodpowiedzialnym rodzicom wystawiłabym mandat, jeżeli rozpoczęła się akcja porodowa powinni udać się do najbliższej placówki dla bezpieczeństwa matki i dziecka. Zamiast chwiało się cała akcja powinni pokornie podziękować i nie robić sensacji.

    Andzia


    2020-05-28 14:30:19
  • Puchar Powiatu, jak Puchar Polski
    Super pomysł :)

    Greg


    2020-05-28 13:47:09
  • Na Maca pojedziemy na Pasymską?
    z makdonaldem w kierunku wielbarka, pelno tam tez wolnych dzialek

    dobry pomysl


    2020-05-28 12:22:23
  • Chamstwo czy brak wyobraźni?
    Szanowni, na zdjęciu nie widać żeby to było miejsce dla niepełnosprawnych więc skąd kierowca pojazdu obok mógł wiedzieć, że jest to auto osoby niepełnosprawnej, musiałby najpierw obejrzeć dokładnie sąsiadujące pojazdy w celu poszukiwania naklejek, kto tak robi, gdzie są takie zapisy w kodeksie ruchu drogowego ? Skoro kierowca zaparkował na miejscu, które nie jest przeznaczone dla osób niepełnosprawnych nie może oczekiwać, że ktoś kto parkuje obok pozostawi 2m odległości, założę, się, że także zostałby sfotografowany za zajęcie dwóch miejsc parkingowych i zwymyślany od \"ślepych\" przez Waszą redakcję. Proszę tak łatwo nie obrażać kierowcy z tego zdjęcia , uważam, że artykuł jest niestosowny, może niech autorzy lepiej wystosują prośbę do władz miasta o utworzenie większej ilości miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych zamiast obrażać innych, w dodatku obrażając przy tym o ironio niedowidzących i nie, nie jestem właścicielem pojazdu ze zdjęcia. Więcej empatii dla wszystkich ludzi.

    Kierowca


    2020-05-28 12:21:25
  • Witacze Juranda, a w marzeniach... gród rycerza
    Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić (naprawdę nie rozumiem) dlaczego projekty tyle kosztują. W każdym urzędzie siedzą urzędnicy, którzy skończyli szkoły i mają papiery architektów. Czy nie można zrobić tego taniej? Drugi pomysł, to może znaleźć studentów architektury i może w ramach pracy dyplomowej mogliby stworzyć coś takiego.

    WCpiker


    2020-05-28 10:47:19
  • Chamstwo czy brak wyobraźni?
    A czy pisząc o takim parkowaniu upewniono się kto zaparkowawał drugi i tak blisko

    Mark


    2020-05-27 16:35:56
  • 29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu
    Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

    kat


    2020-05-27 16:03:00