Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej


Małgorzata Afanasjew wygrała wtorkowy konkurs na dyrektora Szkoły Sportowej nr 4 w Szczytnie. Była jedyną i chyba naturalną kandydatką, bo to właśnie ona odpowiadała za tworzenie nowej placówki.

 Konkurs odbył się we wtorek, 23 czerwca. Małgorzata Afanasjew przedstawiła kapitule między innymi plany i wizje rozwoju tej nowej placówki na mapie oświatowej Szczytna. Komisja była jednogłośna w ocenie i rekomendowała ją do funkcji pierwszego, historycznego dyrektora szkoły sportowej.

 

- Oczywiście, że czuję się wyróżniona – śmieje się nowa pani dyrektor. - Ciężko się napracowałam przy jej tworzeniu. Ale myślę, że to i tak nic przy tym, co czeka mnie teraz. Trzeba spełnić oczekiwania dzieci i ich rodziców. To duże wyzywanie. Ale dobrze jesteśmy do tego przygotowani, bo mam doskonałą kadrę.

 

Szkoła Sportowa nr 4 w Szczytnie wystartuje pierwszego września. Na razie jest tam 237 uczniów w 12 oddziałach. Utworzono trzy klasy pierwsze, jedną ósmą i po dwie w pozostałych rocznikach z wyłączeniem klasy piątej.


Reklama

 

- Klasa piąta wypadła nam ze względu na reformę oświatową – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna, który jest pomysłodawcą szkoły sportowej.

 

Średnia liczba uczniów w klasie to 19,8 ucznia. Dla przykładu w SP2 ten wskaźnik kształtuje się na poziomie 20,9, w SP3 – 22,6, a w SP6 – 22,2. Najbardziej liczna jest klasa ósma, bo tam uczyć będzie się aż 30 osób.

 

Placówka ma 28 etatów nauczycielskich. Średnia tygodniowa liczba godzin lekcyjnych to 669.

 

W toku sportowego nauczania wiodące będą trzy dyscypliny: siatkówka, piłka nożna oraz pływanie. - Ale będą tam też tak zwane klasy interdyscyplinarne, gdzie będą zajęcia ze sportów walki, czy na przykład żeglarstwa – mówi Krzysztof Mańkowski. - Czy mam jakieś oczekiwania od tej placówki? Nie. Raczej od całej szczycieńskiej oświaty. Zależało mi, aby w naszym mieście były cztery szkoły, bo na tyle nas stać. A pomysł ze szkołą sportową zrodził się z dwóch powodów. Po pierwsze, aby nie było do niej rejonizacji i poszły do niej dzieci, które chcą i oczywiście ich rodzice, a drugi powód to finanse, szkoły sportowe mają wyższą subwencję. I wbrew niektórym radnym naprawdę ta szkoła ma potencjał i odpowiednią bazę, aby wykształcić i wychować mądrych uczniów oraz sportowców.

Reklama

 

Nowa szkoła będzie znajdowała się przy ulicy Lanca i bazowała na obiektach byłego Gimnazjum nr 2 w Szczytnie.Komentarze do artykułu

Policjant

Wiodące będzie pływanie, dobre sobie, jak w Szczytnie nie ma cywilnego basenu. Tak WSPol wykiwał miasto.

uczen

wicie rozumicie

uczen

z kim wygrala

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama