Reklama


Reklama

Afanasjew wygrała konkurs na dyrektora szkoły sportowej


Małgorzata Afanasjew wygrała wtorkowy konkurs na dyrektora Szkoły Sportowej nr 4 w Szczytnie. Była jedyną i chyba naturalną kandydatką, bo to właśnie ona odpowiadała za tworzenie nowej placówki.

 Konkurs odbył się we wtorek, 23 czerwca. Małgorzata Afanasjew przedstawiła kapitule między innymi plany i wizje rozwoju tej nowej placówki na mapie oświatowej Szczytna. Komisja była jednogłośna w ocenie i rekomendowała ją do funkcji pierwszego, historycznego dyrektora szkoły sportowej.

 

- Oczywiście, że czuję się wyróżniona – śmieje się nowa pani dyrektor. - Ciężko się napracowałam przy jej tworzeniu. Ale myślę, że to i tak nic przy tym, co czeka mnie teraz. Trzeba spełnić oczekiwania dzieci i ich rodziców. To duże wyzywanie. Ale dobrze jesteśmy do tego przygotowani, bo mam doskonałą kadrę.

 

Szkoła Sportowa nr 4 w Szczytnie wystartuje pierwszego września. Na razie jest tam 237 uczniów w 12 oddziałach. Utworzono trzy klasy pierwsze, jedną ósmą i po dwie w pozostałych rocznikach z wyłączeniem klasy piątej.


Reklama

 

- Klasa piąta wypadła nam ze względu na reformę oświatową – mówi Krzysztof Mańkowski, burmistrz Szczytna, który jest pomysłodawcą szkoły sportowej.

 

Średnia liczba uczniów w klasie to 19,8 ucznia. Dla przykładu w SP2 ten wskaźnik kształtuje się na poziomie 20,9, w SP3 – 22,6, a w SP6 – 22,2. Najbardziej liczna jest klasa ósma, bo tam uczyć będzie się aż 30 osób.

 

Placówka ma 28 etatów nauczycielskich. Średnia tygodniowa liczba godzin lekcyjnych to 669.

 

W toku sportowego nauczania wiodące będą trzy dyscypliny: siatkówka, piłka nożna oraz pływanie. - Ale będą tam też tak zwane klasy interdyscyplinarne, gdzie będą zajęcia ze sportów walki, czy na przykład żeglarstwa – mówi Krzysztof Mańkowski. - Czy mam jakieś oczekiwania od tej placówki? Nie. Raczej od całej szczycieńskiej oświaty. Zależało mi, aby w naszym mieście były cztery szkoły, bo na tyle nas stać. A pomysł ze szkołą sportową zrodził się z dwóch powodów. Po pierwsze, aby nie było do niej rejonizacji i poszły do niej dzieci, które chcą i oczywiście ich rodzice, a drugi powód to finanse, szkoły sportowe mają wyższą subwencję. I wbrew niektórym radnym naprawdę ta szkoła ma potencjał i odpowiednią bazę, aby wykształcić i wychować mądrych uczniów oraz sportowców.

Reklama

 

Nowa szkoła będzie znajdowała się przy ulicy Lanca i bazowała na obiektach byłego Gimnazjum nr 2 w Szczytnie.Komentarze do artykułu

uczen

wicie rozumicie

uczen

z kim wygrala

Napisz

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04