Sobota, 29 Styczeń
Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei -

Reklama


Reklama

Adrianna Gontarczyk – szkolny ewenement na miarę rekordu Guinnessa


Może się okazać, że Adrianna Gontarczyk zasługuje na wpis w Księdze Rekordów Guinnessa, bo z pewnością nie jest powszechne to, by jakikolwiek uczeń w jakiejkolwiek szkole, przez całe osiem lat edukacji, utrzymał 100-procentową frekwencję. Adriannie się to udało. I nie tylko to, bo szkołę podstawową skończyła z imponującą średnią 5,93.Adrianna Gontarczyk, młodziutka mieszkanka Nowego Gizewa, rozpoczęła naukę w Szkole Podstawowej nr 6 i tam ją obecnie kończy. Wcześniej „zaliczyła” także przedszkole, a nawet żłobek i – jak podkreśla jej mama Karolina – również wtedy jej obowiązkowość była zdumiewająca. Ada zastrzega jednak, że o zachowaniu takiej wytrwałości wcale nie myślała, nie planowała jej. Po prostu tak wyszło. - Jakoś tak się stało, że nie opuściłam ani jednego dnia nauki w pierwszych latach szkoły. Później, chyba tak jakoś w czwartej klasie, pomyślałam, że spróbuję ten stan utrzymać do końca. I się udało. Nawet ostatnio, gdy trwało zdalne nauczanie, też uczestniczyłam codziennie we wszystkich lekcjach.


Reklama

 

Społeczność szkolna zwykle z mniejszą akceptacją podchodzi do osób, które nie mieszczą się w standardach. Któż bowiem przynajmniej raz nie był na wagarach niech ciśnie kamieniem – można by sparafrazować biblijne przesłanie. Toteż i Adriannie przetrwanie w postanowieniu nastręczało nieco trudności.

 

- Owszem, zdarzały się i niepochlebne komentarze ze strony niektórych kolegów czy koleżanek, i próby „wymuszenia” opuszczenia lekcji. Te próby nie były może jakoś szczególnie uporczywe, ale były – opowiada. - Wszyscy w klasie wiedzieli, że postanowiłam sobie tę 100-procentową frekwencję utrzymać, więc niektórzy chcieli mi w tym przeszkodzić. - Ale się nie dała! - podkreśla z dumą pani Karolina.

 

Od początku nauki Adrianna należała też do klasowej czołówki pod względem ocen.

 

- Dotychczas każdą klasę kończyłam ze średnią 6,0, tylko teraz ósmą klasę skończę z odrobinę niższą. Nie udało mi się dobić „szóstki” z biologii – przyznaje z lekko skrzywioną niezadowoleniem miną. - Jestem więc druga w klasie, bo jednej z koleżanek udało się uzyskać średnią 6.0.

Reklama

 

Te wynurzenia świadczą o potężnej ambicji, jaka drzemie w tej 15-latce. Zamierza je zresztą (te ambicje) podtrzymywać i rozwijać. Dalszą naukę podejmie albo w szczycieńskim „Sobiechu”, albo w olsztyńskim technikum o inżynieryjno-architektonicznym kierunku. - Jeśli będę się uczyć w miejscowym ogólniaku, to w klasie politechnicznej – podkreśla. - Od zawsze interesowała mnie właśnie architektura i ten kierunek w przyszłości chciałabym studiować.

 

Nie samymi ocenami i frekwencją młody człowiek żyje – przynajmniej w znakomitej większości przypadków. Czym więc w czasie wolnym zajmuje się Adrianna? - Za czytaniem nie przepadam, wolę filmy – odpowiada. - Wcześniej byłam w klasie sportowej, grałam w siatkówkę i byłam w szkolnej drużynie. Jeszcze wcześniej trochę biegałam. A poza tym? Różne zainteresowania mnie „dopadają”, ale chwilowo. Miałam okres parcia na zdrowe odżywianie, teraz interesuję się z kolei modą... - zastanawia się. - Właściwie nic szczególnego, takie zwykłe rzeczy. Pewnie jeszcze szukam hobby, które mi jest przeznaczone. Zawsze rysowałam i nadal rysuję, szczególnie obiekty przestrzenne, i to właśnie mnie zachęca do tej architektury, którą chcę się zajmować w przyszłości.Komentarze do artykułu

Miki

5,93??? To chyba nauczyciele dziennik jej oddali ????????

Ja

I po dzieciństwie...

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  W Portugalii i Izraelu ponad 90% populacji zaszczepione, a chorych więcej.i hospitalizacji też więcej, niż rok temu i dwa lata temu kiedy to wybuchło... niby.

  Rodak


  2022-01-29 08:54:18
 • O czerni, maskach i uśmiechach błyskawicznych – felieton Jerzego Niemczuka
  Panie Niemczuk widać pańskie nazwisko ma charakter niepolski to że jest Pan mieszkańcem powiatu nie stanowi żeby Pan pisał głupoty zajmij się człowieku swoim domkiem w Piecach i nie rozprawiaj o sprawach które cię przerastają

  Przyjaciel ludu


  2022-01-29 02:17:41
 • Do urzędu już bez gotówki
  No co - kurę trzeba przynieść!

  Śmieszek


  2022-01-28 23:33:54
 • Drogowy boom, przygotowują przetargi
  Zrobimy to za 4 miliony ????

  Marcin


  2022-01-28 21:48:50
 • Dni i Noce wracają do Szczytna
  Co za bzdura, łaskawy Mańkowski z łaskawym Kiersikowskim przywracają imprezę, która ma dłuższą tradycje niż ich kariera partyjna.

  Adrian


  2022-01-28 21:19:06
 • List do Redakcji – Tomasz Łachacz, Przewodniczący Rady Miejskiej w Szczytnie
  Panie Łachacz należy pogodzić się z porażkami gdyż Pana praca jako radnego jest nimi uslana. Zadbaj lepiej o podwyżki dla nauczycieli to twój domowy budżet się podniesie a sprawy trudne zostaw specjalistom.

  Dariusz


  2022-01-28 20:55:48
 • Dekanat urośnie w... parafie
  Przecież Wysocki chodząc, musiał ściągnąć po trzy stówy na granity i marmury, owieczki trzeba strzyc równo!!!

  XYZ


  2022-01-28 20:00:56
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Śmiech

  Krzyś


  2022-01-28 19:56:51
 • Szok! Policjant podejrzany o napad na bank w Rozogach
  Jakiś czas temu w lokalnej prasie :Marcin M. mówił że gmina Ruciane-Nida jest najspokojniejszą gminą w powiecie piskim. Mimo wszystko pracy nie brakuje. W wolnych chwilach znajdzie jednak czas na hobby, czyli wędkarstwo i wycieczki rowerowe. — Wygrana w plebiscycie jest dla mnie ogromną motywacją. Bardzo dziękuję za oddane na mnie głosy. Mieszkańcy obdarzyli mnie dużym zaufaniem. I mogę obiecać, że zrobię wszystko, by ich nie zawieść. Mam nadzieję, że będę dobrym dzielnicowym. Będę się starał pomoc każdemu, kto do mnie przyjdzie — dodaje. Warto również wspomnieć, że Marcin M. awansował podczas oficjalnych obchodów Święta Policji, które odbyły się 5 sierpnia, rok temu.

  Krzyś


  2022-01-28 19:55:07
 • Doktor Dominik Górski na "cenzurowanym"
  Według treści przysięgi lekarskiej i w pełni świadomy związanych z nim obowiązków przyrzekam: obowiązki te sumiennie spełniać; służyć życiu i zdrowiu ludzkiemu; według najlepszej mej wiedzy przeciwdziałać cierpieniu i zapobiegać chorobom, a chorym nieść pomoc bez żadnych różnic, takich jak: rasa, religia, narodowość, poglądy polityczne, stan majątkowy i inne, mając na celu wyłącznie ich dobro i okazując im należny szacunek; nie nadużywać ich zaufania i dochować tajemnicy lekarskiej nawet po śmierci chorego; strzec godności stanu lekarskiego i niczym jej nie splamić, a do kolegów lekarzy odnosić się z należną im życzliwością, nie podważając zaufania do nich, jednak postępując bezstronnie i mając na względzie dobro chorych; stale poszerzać swą wiedzę lekarską i podawać do wiadomości świata lekarskiego wszystko to, co uda mi się wynaleźć i udoskonalić. Niestety, ale na takich prowincjach jak Szczytno lekarz poprzez rutyny zapomina co przysięgał robić. Kwestia szczepień jest rzeczą indywidualna można promować ale nie przymuszać. I skończcie te teorie spiskowe oparte na wymysłach, bez twardych dowodów.

  Prawda jest taka ze


  2022-01-28 18:32:48

Reklama