Reklama


Reklama

Adrian i Krystian zrobią zakupy za ciebie


Od wtorku, 16 czerwca, rozpoczął swoją działalność sklep internetowy szczególnego rodzaju. Można w nim nabyć niemal wszystko i otrzymać... bezpośrednio do domu. Pomysłodawcą tego wirtualno-mobilnego przedsięwzięcia jest Adrian Kozon, we współpracy z Krystianem Podlesiem. Obaj panowie to młodzi mieszkańcy Szczytna. Warto zapoznać się z ich ofertą i skorzystać z ich usług. Polecamy.Adrian Kozon o sklepie internetowym myślał już od ubiegłorocznych wakacji. Nie tylko zresztą o sklepie.

 

 

ADINOS - zakupy online w Szczytnie i okolicach >>> kliknij.

Zamów też przez telefon: 501-316-507.

 

 

 

- Tak już mam, że ciągle coś wymyślam. Próbuję też realizować swoje pomysły, z różnym skutkiem – mówi 26-letni obecnie szczytnianin, który do Szczytna przyjechał jako siedmiolatek z Dąbrowy Górniczej. - Obecnie mam zarejestrowaną firmę dekarską, wzorem swojego taty zresztą, ale nie jest to ulubione przeze mnie rzemiosło. Dlatego to, co uda mi się zarobić na robieniu dachów, inwestuję w inną działalność, aktualnie właśnie w ten sklep.

 

Gdy już gotowy był pomysł i mniej więcej sposób, jak go zrealizować, w ten proces włączył się Krystian Podleś, zaledwie rok młodszy od wspólnika. - Jest to dla mnie zupełnie nowa dziedzina. Dotychczas zajmowałem się głównie studiowaniem na AWF. Ale pomysł Adriana bardzo mi się spodobał i po prostu poczułem, że to coś dla mnie, więc aktywnie się włączyłem.

 

ADINOS - zakupy online w Szczytnie i okolicach >>> kliknij.

Zamów też przez telefon: 501-316-507.

 

 

- Mamy nadzieję, a właściwie inaczej: jesteśmy pewni, że to wypali, że nam się uda – mówią obaj z przekonaniem. - Informacja o naszej inicjatywie pojawiła się na profilu „Tygodnika Szczytno” we wtorkowe południe, tak samo na naszej stronie. I w krótkim dość czasie mieliśmy już jedno zamówienie i kilka osób, które zalogowały się na stronie naszego sklepu jako klienci. To chyba całkiem nieźle, jak na początek – dodają. - Pierwsze zamówienie obejmowało zakup wody mineralnej i środków czystości.

 

Sklep jest wyłącznie internetowy, przynajmniej obecnie. O tym, jaki szeroki jest asortyment, można się przekonać zaglądając na jego stronę.

 

- Tylko mrożonek na razie nie dostarczamy, ale z czasem zapewne i z tym sobie poradzimy – mówi Adrian. - Dodatkowo jesteśmy też otwarci na rynek lokalny. Chętnie podejmiemy współpracę z miejscowymi producentami z terenu powiatu i będziemy oferować w sklepie oraz dostarczać klientom ich wyroby – dodaje Krystian.

 

Generalnie sklep adinos.pl oferuje nietrwałe produkty codziennego użytku: głównie artykuły spożywcze, chemię, produkty higieny dla dzieci, karmy dla zwierząt. Ale najważniejsze w tym interesie nie jest to, że można zrobić zakupy przez internet. Clou pomysłu polega na tym, że te zakupy zostaną klientowi dostarczone bezpośrednio do domu.

 

- A jeszcze ważniejsze chyba jest to, że za zakupy klient płaci przy ich odbiorze. W sposób, jaki sobie życzy: gotówką, czy też kartą – podkreśla Krystian. - To bardzo istotne, bo zapewnia klientowi pełne bezpieczeństwo. Chyba każdy z nas co najmniej słyszał o różnych przypadkach, kiedy ktoś zapłacił za telefon, a w paczce przyszły ziemniaki. W naszym sklepie takie sytuacje nie mogą się zdarzyć – zapewnia Adrian.

 

Czy taka usługa ma rację bytu w Szczytnie i okolicy w promieniu 15 kilometrów (na początek) – czas pokaże. - Myślę, że obecnie, kiedy istnieje zagrożenie pandemiczne, znajdą się osoby, które będą wolały unikać przygodnych tłumów w sklepach – komentuje Adrian Kozon. - Każdy widzi jak jest: niektórzy stosują środki ochrony osobistej, inni nie, a zbliżają się wakacje i z pewnością w sklepach będzie więcej ludzi, być może z terenów, gdzie zakażeń jest wiele, co zwiększa ryzyko.

 

ADINOS - zakupy online w Szczytnie i okolicach >>> kliknij.

Zamów też przez telefon: 501-316-507.

 

My na pewno będziemy stosować wszelkie środki ochrony, klient będzie miał bezpośredni kontakt, bardzo krótki, tylko z jednym z nas, nie będzie musiał spędzać czasu w jednym czy drugim markecie, wśród innych osób, o których zdrowiu nic nie wie – przekonuje Krystian Podleś. - To właściwie nie jest nic nowego. Podobne usługi znane są na całym świecie, w Polsce też są dostępne w dużych miastach. Dzięki naszemu sklepowi i usłudze dowozu także mieszkańcy Szczytna i okolic będą mieli możliwość poczuć „wielki świat” i trochę luksusu nie wychodząc z domu.

 

 

Adrian Kozon,

lat 26, w związku jak dotąd nieformalnym. Ukończył szczycieńskie Liceum Ekonomiczne.

 

Jakimi branżami się zajmowałeś?

 

Oj, różnymi. Na przykład utworzyłem taki portal: szukajtutaj.pl dla pracodawców. Działałem głównie w sferze wirtualnej. I teraz właściwie też sklep adinos.pl działa w oparciu o internet.

 

Biznes to jest to, czym zawsze chciałeś się zajmować?

 

Raczej tak. Nigdy nie myślałem o czymś innym. Tata prowadził firmę i odkąd pamiętam obracałem się w świecie biznesu, nawet jeśli takiego niewielkiego, lokalnego.

 

ADINOS - zakupy online w Szczytnie i okolicach >>> kliknij.

Zamów też przez telefon: 501-316-507.

 

 

Jako siedmiolatek przybyłeś z rodzicami ze Śląska. Dlaczego?

 

Bo tata stąd pochodzi. Pracował na kolei, poznali się właśnie w Dąbrowie Górniczej, gdzie mieszkała mama i tam jakiś czas mieszkali. Gdy tata przestał pracować, postanowili zmienić otoczenie, a w grę wchodziły tylko Mazury i Szczytno.

 

A ty nie zamierzałeś zmienić środowiska?

 

Byłem w Londynie pół roku i tam pracowałem, ale jakoś mi obczyzna nie podpasowała. Tęskniłem za rodziną, za znajomymi, więc wróciłem. Czasem mi się marzy wyjazd do jakiegoś większego miasta, Warszawy czy Gdańska, ale tylko marzy. Nie sądzę, bym się rozstał ze Szczytnem nie tylko w najbliższym czasie, ale i w dalszej perspektywie.

 

Poza od dziecka istniejącą chęcią bycia biznesmenem, jakie jeszcze masz zainteresowania, hobby?

 

Jestem pasjonatem piłki nożnej, nawet grałem w kilku lokalnych drużynach. Czasem grywam w szachy, głównie z tatą, który mnie tego nauczył. Chęci na wiele spraw mi nie brakuje, ale czas nie na wszystko pozwala.

 

ADINOS - zakupy online w Szczytnie i okolicach >>> kliknij.

Zamów też przez telefon: 501-316-507.

 

 

Krystian Podleś,

od 25 lat mieszkaniec Szczytna, nieformalnie zajęty. Po szczycieńskim „ogólniaku” student AWF w Gdańsku, obecnie na ostatnim roku.

 

Wybrałeś biznes a nie lekcje w-fu w szkole tak na zawsze czy tylko chwilowo?

 

Po prawdzie w ogóle nie miałem zamiaru być nauczycielem. Kierunek studiów wybrałem raczej z myślą o przyszłości w służbach mundurowych. Podobnie jak kolega szedł w ślady ojca, tak i ja miałem taki pomysł, by w przyszłości związać się z WSPol, jak tata i stryjek. Ale Adrian zaproponował mi współpracę, a pomysł tego sklepu tak mi się spodobał, że podjąłem się tego ochoczo.

 

Masz już jakieś doświadczenie w prowadzeniu takiej bądź podobnej działalności?

 

Bezpośrednio nie, ale hobbystycznie „bawiłem się” marketingiem, analizowałem działanie social mediów, a to może się okazać przydatne w tego rodzaju działalności, jaką uruchomił Adrian. I być może z tego powodu zaprosił mnie do współpracy. Ale też nie jest do końca tak, że nie mam żadnego doświadczenia, bo w czasie studiów pracowałem, między innymi w Orange zajmowałem się sprzedażą usług, byłem też zatrudniany jako ratownik wodny.

 

ADINOS - zakupy online w Szczytnie i okolicach >>> kliknij.

Zamów też przez telefon: 501-316-507.

 

 

 

Jak sądzisz, spełni to twoje oczekiwania?

 

Zapewne. Taki sklep internetowy i zupełnie nowa usługa na naszym, szczycieńskim terenie to spore wzywanie, ale też i niemałe pole do popisu. Właśnie w zakresie marketingowym, czym się zawsze interesowałem. A pomysłów mi nie brakuje, więc jest okazja, by je wdrożyć i sprawdzić.

 

Czyli będziesz się zajmował wyłącznie rozwojem firmy i jej promocją, czy może czymś jeszcze?

 

Mam uprawnienia ratownika wodnego, kiedyś trochę ćwiczyłem dżudo, ale to wszystko jest jakby, na uboczu. Na pewno pływackie i ratownicze umiejętności są przydatne, ale nie będę się im poświęcał, chyba że trzeba będzie komuś ratować życie. Aktualnie nie mam innych oczekiwań poza działaniem w adinos.pl. To świetna inicjatywa i jestem nie tylko bardzo ciekawy, co nam z tego wyjdzie, ale zamierzam zrobić wszystko, żeby wyszło jak najlepiej.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze