Sobota, 25 Wrzesień
Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny -

Reklama


Reklama

Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)


Adrian Czech z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Ale indeksy policyjnej uczelni otrzymało też 15 laureatów olimpiady.W tym gronie znaleźli się: Krystian Kobak, Miłosz Dybka, Grzegorz Gustek, Przemysław Pierzchała z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach. Zuzanna Szramke, Oliwia Jankiewicz, Piotr Kwaśniak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku. Dominika Samsel z Liceum Ogólnokształcącego Centrum Naukowo-Biznesowego im. Cichociemnych w Olsztynie. Tomasz Mytkowski z Zespołu Szkół Rolniczego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wojsławicach. Kamila Babut z Zespołu Szkół nr 3 im. Marii Dąbrowskiej w Puławach. Zygmunt Deresz z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława IV w Warszawie. Nina Oleś z IV Liceum Ogólnokształcącego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Radomiu. Patryk Rogowski z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Jędrzejowie. Wiktoria Szlosek z Zespołu Szkół im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Niepołomicach. Dawid Słok z Zespołu Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie.

 

W tym roku, ze względu na pandemię Covid-19, konkurs został przeprowadzony w formie online. Olimpiadę objął patronatem honorowym Komendant Główny Policji.

 

Organizatorem Olimpiady Policyjnej jest Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie, której celem jest zachęcenie uczniów szkół ponadpodstawowych do pogłębienia wiedzy o roli i zadaniach Policji, jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i porządek publiczny w Polsce. Uczestnikami Olimpiady Policyjnej mogą być uczniowie klas szkół ponadpodstawowych, które dają możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości.


Reklama

 

Konkurs trwał od października ubiegłego roku. Ze względu na pandemię w tym roku odbyło się to zupełnie inaczej, niż w latach poprzednich. Kilkadziesiąt szkół z całej Polski przystąpiło do trzyetapowego konkursu w formie online.

 

Zastępca Komendanta-Prorektor Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie insp. dr Andrzej Żyliński podziękował Komendantowi Głównemu Policji gen. insp. dr Jarosławowi Szymczykowi za objęcie olimpiady honorowym patronatem. Przywitał wszystkich uczestników konkursu i ich opiekunów oraz pogratulował zwycięzcom.

 

Nad całością przebiegu olimpiady czuwał Komitet Główny Konkursu w składzie:

mł. insp. dr Agnieszka Choromańska — Dziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,

mł. insp. dr Agnieszka Sadło-Nowak — Prodziekan Wydziału Bezpieczeństwa i Nauk Prawnych Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie,

mgr Anna Grabska — Dyrektor Zespołu Szkół Samochodowych i Mechatronicznych w Łodzi,

Reklama

mgr Dagmara Jarosz-Lewandowska — Dyrektor Zespołu Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących z siedzibą w Bytomiu,

mgr Paweł Rybak — Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku,

 

Wyniki XII Ogólnopolskiej Olimpiady Policyjnej ogłosiła przewodnicząca Komitetu Głównego Konkursu Pani podinsp. dr Monika Porwisz — Prorektor ds. rozwoju Wyższej Szkoły Policji.

 

Laureat oraz 15 finalistów otrzymali indeksy naszej Uczelni. Uzyskany w ten sposób indeks będzie ważny 3 lata. Osoby te będą również zwolnione z opłaty rekrutacyjnej i będą mogły wybrać dowolny kierunek studiów I stopnia.

 

źródło: tekst i zdjęcia wspol.edu.plKomentarze do artykułu

Mieszkaniec

Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43