Reklama


Reklama

90 pensjonariuszy domu pomocy zaszczepionych


Coraz więcej pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Szczytnie zaszczepionych przeciwko COVID-19. Z naszych informacji wynika, że szczepionkę przyjęło 90 osób. Szczepieniami na razie objęci są wyłącznie pensjonariusze znajdujący się w domu w Szczytnie.W tej chwili Dom Pomocy Społecznej w Szczytnie wraz z filią w Spychowie ma 185 podopiecznych.

 

- Mogliśmy zamówić na razie jedynie 90 dawek szczepionki i tyle wszczepiliśmy naszym pensjonariuszom – mówi Dorota Sędzińska-Bruździak, dyrektor DPS. - Dziś podaliśmy szczepionkę 90 osobie. Czekamy na kolejne partie. Gdy je otrzymamy, ruszą na pewno też szczepienia naszych mieszkańców w filii w Spychowie.

 

 

Na razie nie wiadomo, kiedy szczepieniami zostaną objęci pracownicy DPS, którzy są w tak zwanej grupie zero. Szczepienia zostały wstrzymane, bo brakuje szczepionek. - Czekamy na decyzje rządzących – mówi dyrektor Sędzińska-Bruździak


Reklama

 

 

- Do wtorku, 20 stycznia pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 otrzymało ponad 1090 pensjonariuszy i prawie 800 pracowników DPS-ów w regionie – mówi Krzysztof Guzek, rzecznik warmińsko-mazurskiego urzędu wojewódzkiego.

 

Na Warmii i Mazurach do tej pory zaszczepiono:

 

798 pracowników DPS w 38 domach

1091 mieszkańców DPS w 24 domach

 

Wtorek, 19 stycznia 2021 roku

Reklama

 

145 pracowników DPS w 12 domach

657 mieszkańców DPS w 17 domach

 

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 roku

 

653 pracowników DPS w 33 domach

434 mieszkańców DPS w 12 domach

 Komentarze do artykułu

kroll

Zaszczepiono, czy raczej poddano eutanazji?...przecież Pfizer jasno napisał w ulotce, że nie wolno szczepić ludzi z osłabioną odpornością i przyjmujących leki... To jest ludobójstwo....a ci, co są tego świadomi, a jednak wstrzykują staruszkom ten eksperymentalny preparat, są zbrodniarzami, dla których specjalnie stworzono ustawę bezkarnościową.

Janusz

Nasz starosta jest pensjonariuszem DPS, gdyż szczepi się razem z nimi? Ciekawe jaki pokój ma przydzielony jedyneczke czy dwojeczke?

Napisz

Reklama


Komentarze