Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

78-latek zderzył się z szynobusem, a 40-letni pasażer pociągu okazał się być poszukiwany


W czwartek, 11 lutego, parę minut po godzinie 15:00, do dyżurnego szczycieńskiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w m Świętajno. O pechu mówić może jeden z pasażerów pociągu - w trakcie legitymowania okazał się być poszukiwanym...Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Świętajnie. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, iż 78-letni kierowca Hondy nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i wjechał wprost pod nadjeżdżający szynobus. Na szczęście nic mu się nie stało.


Reklama

 

O pechu może jednak mówić jeden z pasażerów pociągu. W trakcie legitymowania okazało się, że 40-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego poszukiwany jest przez sąd w Złotoryi. Miał on do odbycia karę 2 lat pozbawienia wolności, za przestępstwo znęcania się nad rodziną. Podróż przerwali mu szczycieńscy mundurowi, którzy osadzili go w policyjnej celi.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek, 11 lutego. Parę minut po godzinie 15:00 dyspozytor ruchu PKP poinformował oficera dyżurnego szczycieńskiej jednostki o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Świętajno. Zgłaszający dodał, że sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

 

Szczycieńscy mundurowi ustalili, iż kierującym mógł być 78-letni kierowca pojazdu marki Honda, który poruszał się w dniu interwencji tą trasą.

 

- W miejscu zamieszkania zastali 78-latka, który w rozmowie z funkcjonariuszami przyznał się do spowodowania kolizji z szynobusem - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. -  Mężczyzna oświadczył, iż tuż przed przejazdem, na ulicy Grunwaldzkiej w Świętajnie, wpadł w poślizg i wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg. W wyniku tego zdarzenia 78-latek, ani żaden z pasażerów szynobusu, nie doznał żadnych obrażeń ciała.

Reklama

 

Szczycieńscy mundurowi w trakcie legitymowania pasażerów pociągu ujawnili, iż jeden z nich jest osobą poszukiwaną. 40-letni mieszkaniec woj. dolnośląskiego poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Złotoryi, celem odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna oskarżony był o znęcanie się nad najbliższą rodziną. Został on zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi. Niebawem trafi do wskazanego przez wymiar sprawiedliwości zakładu karnego.

 

Szczycieńscy śledczy wszczęli również postępowanie wobec 74-letniego mieszkańca gminy Świętajno. Ustalają dokładne przyczyny i okoliczności tego zajścia. Mężczyźnie grozi utrata prawa jazdy i zarzuty nieumyślnego spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

 

- Pamiętajmy, że każdy - strzeżony czy nie – przejazd kolejowy jest dla kierowców sprawdzianem ostrożności i czujności, a także w skrajnych przypadkach śmiertelną pułapką - apelują policjanci.  Dlatego policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i przestrzeganie zasad obowiązujących na i w okolicach przejazdów kolejowych.Komentarze do artykułu

Ona

Taa. Sprawdzian ostrożności. Raczej olewania obowiązków przez służby. Jazda po drogach gminy Świętajno to prawdziwa loteria. Nawet odrobiny piachu nigdzie nie wypatrzysz.. Porażka

Napisz

Reklama


Komentarze