Reklama


Reklama

63-latek nie „zaświecił” przykładem


Godzina 3 nad ranem. Chwiejnym krokiem DK-53 w stronę Szczytna porusza się nietrzeźwy mężczyzna. Nie jest w stanie utrzymać równowagi. Ubrany jest na czarno. Nie posiada elementów odblaskowych. Nagle od strony Olsztyna nadjeżdża pojazd osobowy. Kierowca musi gwałtownie hamować. Przed maską pojazdu pojawia się niechroniony uczestnik ruchu drogowego. Na szczęście refleks kierowcy i odpowiednia prędkość pojazdu zapobiegła kolejnej tragedii na drodze.„Świeć przykładem – Bądź widoczny!” To hasło tegorocznej policyjnej akcji informacyjno – edukacyjnej, która ma na celu uświadomienie pieszym jak ważne jest noszenie odblasków. O tym właśnie szczycieńscy policjanci przypomnieli 63-latkowi, który został ukarany mandatem karnym i przewieziony do miejsca zamieszkania.

 

Wczoraj (30.11.20r.) tuż przed godziną 03:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że krajową 53 w okolicach miejscowości Jęcznik w gminie Szczytno, jezdnią porusza się starszy mężczyzna. Z relacji zgłaszającego stwarza on zagrożenie bezpieczeństwa zarówno dla siebie jak i innych uczestników ruchu drogowego. Pieszy ubrany jest na czarno i nie posiada elementów odblaskowych.

 

Skierowany na miejsce patrol ujawnił na drodze, poza obszarem zabudowanym, niechronionego uczestnika ruchu drogowego. Okazało się, że 63-letni mieszkaniec Szczytna szedł pieszo z Olsztyna. Mężczyzna upojony był alkoholem do tego stopnia, że nie mógł utrzymać równowagi. Ubrany na czarno, nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.


Reklama

 

Z uwagi na okoliczności zagrażające życiu i zdrowiu 63-latka oraz niską temperaturę odnotowaną tej nocy, został od odwieziony przez mundurowych do miejsca zamieszkania. Nie uniknął on jednak odpowiedzialności za swoje zachowanie. Szczycieńscy policjanci ukarali go mandatem karnym w kwocie 100 złotych, gdyż zgodnie z art. 11 Ustawy Prawo o ruchu drogowym, pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym zobowiązany jest używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

 

Policja przypomina!

 

W okresie jesienno-zimowym zmieniają się warunki atmosferyczne, dzień staje się coraz krótszy, co wpływa na złą widoczność na drodze. W warunkach niedostatecznej widoczności kierujący później niż zwykle zauważa pieszego, w szczególności ubranego na czarno. Właśnie w tym okresie kolor odzieży wierzchniej ma ogromny wpływ na nasze bezpieczeństwo. Na nieoświetlonej jezdni, w ciemnej kurtce pieszy jest słabo widoczny. Korzystanie z elementów odblaskowych zapewni mu większe bezpieczeństwo. „Świeć przykładem – Bądź widoczny!” To hasło tegorocznej policyjnej akcji informacyjno – edukacyjnej, która ma na celu uświadomienie pieszym jak ważne jest noszenie odblasków w takich miejscach, by były one widoczne dla innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętaj to właśnie Ty, masz ogromny wpływ na swoje życie i swoje bezpieczeństwo, a także bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama

 

KPP Szczytno/ip

 

Fot. policja.pl (Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu)Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  Milicjant Rzepka zginął za denuncjowanie swoich kolegow z AK

  Seneka


  2021-01-26 22:22:23
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  W tym (burdelu) na samym szczycie jest jeszcze większy pożar, więc szybko biegnij i go gaś strażaku!

  Do Mol


  2021-01-26 17:15:44
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taka sobie Aneczko (zwracam uwagę na to, iż piszę Cię z dużej bukwy). Jeśli jesteś bojownikiem strony Rybińskiej, Łachacza i Kiersikowskiego - to trudno. Zapewne nic nie odwiedzie Cię od ich obrony.Ale Aneczko - zwróć uwagę na to, że wymieniłem osoby, które od lat - podobnie jak p. Boczar - są wybierani do Rady Miejskiej. Furczak - to nowicjusz. Zastanów się co twoim zdanie ci \"inni\" z dużym stażem radnych - zrobili dla miasta? Nie chce mi się już wieszać psów na Górskiej. Ale jednak muszę to powtórzyć - nic nie zrobiła dla miasta mając 16 lat na funkcji wice - a potem burmistrza miasta.


  2021-01-26 16:47:38
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04