Poniedziałek, 25 Październik
Imieniny: Arety, Marty, Marcina -

Reklama


Reklama

59-latek w ciągu jednego roku ukradł dwa razy tą samą piłę


Mądry człowiek uczy się na swoich błędach. Sprytny człowiek uczy się na cudzych. A nierozsądny nie uczy się wcale i wciąż popełnia te same błędy, licząc tylko na inny rezultat – mówi znane przysłowie. W takim razie jak ocenić zachowanie pewnego 59-latka ze Szczytna, który w ciągu jednego roku ukradł sąsiadowi dwa razy tą samą piłę? I dwa razy wpadł w ręce policjantów.12 stycznia br. pokusił się na kosę i piłę spalinową, a 12 lipca br. na podkaszarkę, lutownicę, pralkę, butlę gazową z reduktorem, zszywacz tapicerski, a także wózek typu dwukółka, taczkę no i oczywiście piłę o łącznej wartości blisko 1400 złotych.

 

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 59-letniemu mieszkańcowi Szczytna. Mężczyzna w dniu 27 lipca br. po uprzednim wyrwaniu drzwi wejściowych z muru piwnicy przynależnej do jednego z mieszkań położonych na terenie miasta, wyniósł piłę spalinową, podkaszarkę, butlę gazową z reduktorem, lutownicę, pralkę, zszywacz tapicerski, a następnie z terenu działki sąsiada przywłaszczył również wózek typu dwukółka i taczkę.

 


Reklama

- Gdy na miejsce zgłoszonej interwencji przyjechali szczycieńscy policjanci mieli oni tzw. „dèjà vu”. Mundurowi od razu zorientowali się, że na początku stycznia br. ten sam pokrzywdzony zgłaszał kradzież kosy i piły spalinowej - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Kryminalni ustalili wtedy, że sprawcą przywłaszczenia mienia był 59-latek (sąsiad pokrzywdzonego) i jego 43-letni znajomy, którzy skradziony łupy chcieli upłynnić na skupie złomu. Funkcjonariusze zatrzymali obu sprawców, postawili im zarzuty i odzyskali skradzione mienie.

 

Szczycieńscy kryminalni mając uzasadnione podejrzenie, że 59-latek ponownie dopuścił się tego samego rodzaju przestępstwa, zapukali do drzwi jego mieszkania. Mężczyzna na początku zasłaniał się niepamięcią wywołaną spożyciem dużej ilości alkoholu. Długo jednak nie trzeba było czekać. Alkohol wyparował a mężczyzna przyznał się do kradzieży. Mundurowi ustalili, że 59-latek ponownie ukradł tą samą piłę, którą odzyskali oni w drugiej połowie lipca br.

Reklama

 

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Usłyszał już zarzuty, do których się w całości przyznał. Swoje zachowanie tłumaczył stanem upojenia alkoholowego. 59-latek niebawem ponownie stanie przed sądem, tym razem może go już czekać surowsza kara.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

 • List do redakcji - „Nartom zaszkodził muł”
  Nie trzeba mieć naukowej wiedzy aby zrozumieć, że stan jakości wody w jeziorze, o którym wspomina radny nie jest tożsamym ani zbieżnym z stanem jeziora. W tym przypadku stanem jeziora pozwalającym na realizację inwestycji nart wodnych. Jeżeli radny tego nie rozróżnia to wytłumaczę... Woda jest jednym z elementów tworzących jezioro tak jak jednym z elementów jest np. mleko wchodzące w skład ciasta. To, że mleko dodane do ciasta będzie dobre to nie znaczy ze ciasto będzie nadawało się do zjedzenia bo inne składniki mogą być nieodpowiednie. Tak samo jest z nartami wodnymi i wodą w jeziorze. To że woda jest dobra to nie znaczy, że mogą powstać narty i nie znaczy to też, że ktoś pana wprowadza w błąd. Jeżeli pyta pan o jakość wody to nic dziwnego, że urząd odpowiada na temat wody. Nie umiejętność zadawania pytań i brak wiedzy nie stanowią podstawy do wywoływania afer i pompowania balonika mającego wzbudzać zainteresowanie daną osobą...

  ZnaWca


  2021-10-21 12:29:00
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Miasto przez śmieci popada w długi a oni pokazują co dla nich najważniejsze. Zdecydowanie obowiązki i odpowiedzialność w radzie ich przerosła.

  kierowca


  2021-10-21 12:15:12
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Wart jeden drugiego, ta sama arogancja, tylko korytko, korytko i jeszcze raz koryto!

  baba


  2021-10-21 11:50:45
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Poziom naszej rady to totalne zero. Wg mnie to miejsce dla prawników i ekonomistów. Mam wrażenie ze oni wogóle nic nie rozumieją z tego co się dzieje w mieście, chyba że udają - ale po co. Ważne że w portfelu się zgadza.

  smutny


  2021-10-21 11:05:11
 • 25 ton śmieci ze Śląska sprzątnęli myśliwi (zdjęcia)
  Zdecydowanie za małe te kary.


  2021-10-21 10:33:19
 • Sytuacja epidemiologiczna w naszym powiecie, najgorzej w gminie Świętajno
  Wał się pajacu

  Rob


  2021-10-21 06:56:24
 • Radny Robert Siudak komentuje swoje odwołanie (rozmowa "Tygodnika Szczytno")
  Obejrzałem kilka ostatnich relacji. Pan Siudak zapomniał jak pokazywał innym radnym, że to on \"rządzi\" w radzie prowadząc jej obrady i nie zamierza dawać głosu innym! To nic? Jego AROGANCJA i buta i tak długo była tolerowana. Wstyd kiedy na początku kadencji wśród kierujących pracami rady nie ma odzwierciedlenia wszystkich komitetów. Zrobili sobie prywatny tj. \"razem dla mieszkańców\" folwark a teraz lament kiedy następuje zmiana. Hodowcy trzody wiedzą co dzieje się kiedy zabiera się koryto! Tak też było i w tym przypadku niestety. Prawdziwego mężczyznę poznaje się jak kończy a nie jak zaczyna! Pan Siudak nie potrafi przyjąć tego jak prawdziwy mężczyzna!

  chłop


  2021-10-21 05:56:14
 • Karetka z ratownikami miała wypadek pod Dębówkiem (zdjęcia)
  Panowie i panie ratownicy na zwolnieniach L4, jak wam pieniądze nie pasują zwolnijcie się, zmieńcie pracę, weźcie kredyt. Nikt z was nie ma nakazu bycia ratownikiem, pielęgniarką czy lekarzem. Mam już dość zakłamania tej \"kasty\" która uważa się za nadzwyczajną i nie mówcie że życie i zdrowie ratujecie, nie musicie, to tylko wykonanie zawodu za który bierzecie pieniądze. A tym ratownikom z Biskupca zdrowia życzę, bo też wiem że wśród Medyków jest wiele bardzo porządnych, uczciwych i oddanych swej pracy ludzi.

  Mol


  2021-10-20 20:55:36
 • Ratownicy protestują, w Szczytnie nie ma karetek
  MOL puknij się najpierw w łeb, a potem spróbuj napisać coś o czym masz pojęcie. No dobrze, może co do lekarzy masz rację, ale pielęgniarek nie obrażaj! Idź do Pani dyr Kostrzewy i zapytaj ją ile płaci najbardziej kompetentnym i z wieloletnim stażem pielęgniarkom...

  Zorientowany


  2021-10-20 20:32:43
 • Medalowi „rolnicy” z naszego powiatu
  Taki z niego rolnik jak z Kiersika polityk.

  Tomasz


  2021-10-20 15:43:13

Reklama