Reklama


Reklama

500 złotych mandatu, 10 punktów karnych i utrata prawa jazdy


Nadmierna prędkość niedostosowana do warunków drogowych – to najczęstsza przyczyna najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Dlatego policjanci nie mają pobłażania wobec tych, którzy w lekceważący sposób podchodzą do ograniczeń prędkości. Przekonał się o tym 53-letni kierowca BMW, który w Rozogach w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość aż o 79 km/ h.



W piątek rano (08.05.2020) w Rozogach kierowca BMW został zatrzymany przez szczycieńskich policjantów do kontroli drogowej, bo przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym. Policyjny miernik wskazał, że jego auto jechało z prędkością o prawie 80 km/h wyższą niż dozwolona w tym miejscu. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. 53-letni mieszkaniec Warszawy został również ukarany mandatem w wysokości 500 złotych i 10 punktami karnymi.
 


Reklama

- Przy sprzyjającej aurze, suchej nawierzchni i dobrej widzialności, kierowcy pewniej czują się na drogach i chętniej dociskają pedał gazu. Jednak dobra pogoda nie zwalnia ich z obowiązku przestrzegania przepisów ruchu drogowego i nie ochroni przed obrażeniami w trakcie wypadku - mówi Joanna Manelska ze szczycieńskiej policji. - Przypominamy wszystkim kierującym, aby przestrzegali dozwolonej prędkości, nie wymuszali pierwszeństwa oraz wykazywali się ograniczonym zaufaniem wobec innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy aby, każdy uczestnik ruchu drogowego miał na uwadze bezpieczeństwo swoje i innych!

Reklama

 (KPP Szczytno, jm)



Komentarze do artykułu

Dałoby to do myślenia czy warto szarżować.

Bardziej przekonali by się inni jak mandat byłby na kwotę 2000zł.

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Historia Szczytna i okolic - od pradziejów do współczesnoś
    Przyznaję, że śledzę wpisy Śmieszka. Raz trafia celnie, raz kulą w płot, a innym razem Panu Bogu w okno. Teraz go wypunktuję. Czepiając się Aptekarza z Białego Boru nie zauważył, że na zdjęciach wszyscy uczestnicy tego wydarzenia sprzed miesiąca nie posiadają żadnych maseczek ochronnych i nie zachowują odpowiedniego dystansu. Rzeczywiście szkoda, że Aptekarz nie przyjechał, bo może postawiłby ich do pionu. Wszakże zna procedury w pandemii. A tyle było o tych kobitkach, co w kinie zrobiły sobie \"babski\" seans. też bez żadnych przyłbic, maseczek, a za to ze skłonnością do przytulania (co się generalnie kobietom chwali, chociaż facetom też, zwłaszcza, jak ktoś strzeli gola). Ostatecznie widziałem też na zdjęciach obecnego dyrektora Muzeum Warmii i Mazur - nie pamiętam, jak się nazywa - nie miał maseczki, atoli zasłaniał są twarz dłonią. Niemniej go odpoznałem. To ten od złotego pociągu na Śląsku. Ludzie! Ogarnijcie się! Jest pandemia i naprawdę dziwię się, że tak szacowne instytucje, jak muzeum, nie respektują w swoich działaniach podstawowych zasad bezpieczeństwa! I jest to upamiętnione na zdjęciach, publikowanych w internecie! Kogo chwycić za krawat - kierownika, czy dyrektora? Nie - uczestników najprawdopodobniej. A kary są. Ludzka głupota nie zna granic.

    Krajan


    2020-08-12 16:16:38
  • Stefcio pojedzie na operację do USA, rodzice dziękują za pomoc
    Warto pomagać, grałem na turnieju, cieszę się że udało się uzbierać 1mln zł

    Michał Lemański


    2020-08-12 16:06:12
  • Historia Szczytna i okolic - od pradziejów do współczesnoś
    No, no - Pan by przyjechał do tego KODziarskiego miasta, pełnego komunistycznych i esbeckich złogów i ich potomków, gdzie szefem muzeum jest działacz PO? Pozdrowienia - Panie Lechu - Aptekarzu. A widzi Pan jak słowo wróblem wyleci, a wołem powraca?

    Śmieszek


    2020-08-12 14:19:46
  • Tragedia na drodze, nie żyje rowerzystka
    Dla mnie to nie ma reguły jeżeli musi ciężarówką objechać i nawet choćby jest do 15 ton dozwolone to co ma zrobić ten kierowca jeżeli Policja go pokierowała to jedzie i nie winię Kierowców Druga sprawa gdzie i jak mają jeździć ludzie którzy posiadają tylko rower to jest nie dorzeczne żeby na takich trasach nie było chodnika i pasa dla roweru ludzie giną i to jest najgorsze bo nie ma konkretnych tras rowerowych spójrzcie na choćby Niemców tam rowerzysta ma pierwszeństwo to raz a dawa trasy są wszędzie dla rowerów i nie masz prawa na pieszo tam chodzić bo to jest droga rowerowa piesi mają swój pas i oczym tu mówić będzie się tragedia działa dopóki nie będzie porządnych pasów dla pieszych i rowerzystów

    Jaro


    2020-08-12 11:04:21
  • Tragedia na drodze, nie żyje rowerzystka
    Nawet w Radiu Olsztyn wiedzą, że TIR mają przymusowy postój, bo dla nich nie ma objazdu...

    T-Mobile


    2020-08-12 08:58:40
  • Tragedia na drodze, nie żyje rowerzystka
    Człowieku objazd trzeba zorganizować innymi drogami nawet jeśli auta przekraczają dopuszczalną wagę.. Czego się czepiasz.

    Do Play


    2020-08-12 08:48:29
  • Tragedia na drodze, nie żyje rowerzystka
    Wypadek był między Warchałami a Dzierzkami – praktycznie 0,5 km za Dzierzkami. Droga była w zeszłym roku przebudowywana. Wylano nową warstwę ścieralną i wzmocniono podbudowę. Drogi nic nie poszerzono. Jaka się mijają dwa TIRy na zakrętach to naczepy na pobocze zachodzą. To już kolejny śmiertelny wypadek z udziałem rowerzysty na tej drodze. W tym roku już były kolizje z udziałem rowerzystów. Nic nie pomyślano żeby drogę delikatnie poszerzyć i pomyśleć o rowerzystach. Miedzy Warchałami a Nartami piesi chodzą po jezdni bo chodnika nie ma – GDDKiA kolejne lata obiecuje trakt pieszo-rowerowy w tym miejscu i nic z tego nie wychodzi. Ilu ludzi ma jeszcze zginąć? Czy GDDKiA Szczytno robi jakieś analizy – wynika coś z nich? Pewnie postawią znak zakaz jazdy rowerów i niech się teleportują jak będą chcieli jechać z wioski do wioski. Policja też dobra - kieruje załadowane TIR na Nowy Dwór (wyremontowana droga powiatowa) gdzie jest ograniczenie do 15 ton.

    PLAY


    2020-08-12 08:29:54
  • Wierzenia, zwyczaje i obrządki w dawnym powiecie szczycieńskim (cz. I)
    Moja matka, rodowita Mazurka, twierdzjła też, gdy dziecko jest przekarmiane wieprzowym mięsem, to potem się żle uczy w szkole. O dziwo, zostalo to niedawno potwierdzone przez amerykańskich dietetyków.

    Lech Jan Jamka-były Szczytnianin farmaceuta


    2020-08-12 01:55:41
  • Historia Szczytna i okolic - od pradziejów do współczesnoś
    Wielka szkoda, że nie moglem przyjechać. Od strony matki jestem rodowitym Mazurem, tzw autochtonem i chyba już jednym z ostatnich. Dziadek posiadal maly majątek w Linowie( nazwisko Zagromski---wymienipne w książce Wańkowicza NA TROPACH SMĘTKA W razie czego moj adres 78425 Biały Bór Nadrzeczna 2 apteka NOVA

    Lech Jan Jamka-były Szczytnianin