Czwartek, 23 Maj, Imieniny: Emila, Neleny, Romy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

4 tys. do wzięcia na wymianę pieców dopiero w maju


Nie w marcu, a dopiero w maju ruszy program dotacyjny na wymianę tak zwanych śmieciuchów w gminie Wielbark. Radni muszą przyjąć nową uchwałę, bo starą zakwestionowała Regionalna Izba Obrachunkowa.



Chodzi o sprawy techniczne, które dotyczą rozliczeń finansowych w tym programie – wyjaśnia burmistrz Wielbarka Grzegorz Zapadka. - RIO zakwestionowała jeden zapis, a to sprawia, że musimy podjąć nową, poprawioną uchwałę, co opóźni rozpoczęcie przyjmowania wniosków o dotację. Nową uchwałę podejmiemy na najbliższej sesji. A wnioski zaczniemy przyjmować od maja. Dotyczy to tylko tego roku.

 

Uchwała zakłada zwrot kosztów poniesionych na zakup nowego urządzenia grzewczego na poziomie 50 procent jego ceny, ale nie więcej niż 4 tys. zł. Dofinansowywany będzie tylko zakup nowego urządzenia, a nie montaż czy na przykład przebudowa instalacji.


 

W 2019 roku wnioski na dotację będą przyjmowane od 1 do 31 maja. W każdym kolejnym roku wnioski gmina będzie przyjmowała już od 1 stycznia do 31 stycznia. Liczy się kolejność składania wniosków, bo pieniędzy w danym roku może nie wystarczyć dla wszystkich.



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2019-04-10 14:28:19

Mniej kasy na wymianę pieców

  • Poniedziałek, 2019-03-11 21:04:41

W Świętajnie też dołożą do wymiany pieców

  • Środa, 2019-01-16 14:13:35

4 tys. do wzięcia na wymianę pieców

  • Środa, 2018-10-03 14:07:42

Jeszcze są pieniądze na wymianę pieców


Komentarze

  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 14:16:54
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Żałosne to jest co nasz pan wójt robi... Szukają CH.... Wie czego... Co wy chcecie od nowego przewoznika... Jakiś dobry przekręt jest między p. Wojtek a nasza stara firma która wozila dzieci...
    Autor: Mieszkanka
    2019-05-23 13:37:44
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Jakie skargi P.wojcie od przewoźnika który przegrał?Który czuje się panem na swoim terenie i nie wie jak jeszcze dokopać teraźniejszym.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-05-23 11:32:31
  • Za transport dzieci... do prokuratury
    Bzdury! Przewoźnik był naprawdę w porządku. Nie wiem kto mógłby się na niego skarżyć bo, z którym rodzicem bym nie rozmawiała również podzielal moje zdanie. Obecny \"zastępczy\" przewoźnik za to robi sobie jakieś kpiny. Często jest tak, że autobus odjeżdża z przystanku za wcześnie. Poza tym jeszcze w ubiegłym roku gdy dziecko jechało do innej miejscowości niż zamieszkania pobierał opłaty. Coś tu jest chyba nie tak.
    Autor: Xxx
    2019-05-23 10:48:34
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To już przebija propagandę Korei Północnej. Oficer od czego?
    Autor: Uzjel
    2019-05-23 06:04:41
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    Człowieku, wypadki chodzą po ludziach. Może rutyna temu winna...
    Autor: Zbyszek
    2019-05-22 22:59:50
  • Komendant Fałdowski odwiedził rannych słuchaczy
    A co z delikwentem, który ich postrzelił. Ciekawe to, że doświadczony instruktor zaprezentował jakiś kompletny brak profesjonalizmu. Podobno broń raz w roku sama wypala - ale żeby w ręku zawodowca? Zupełnie tego nie rozumiem. Po to jest instruktor, żeby nauczyć bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Więc co on w sumie tam zrobił?
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-05-22 14:42:34
  • Egzaminy mimo strajku
    O! Jaki purysta językowy!!! A czytać ze zrozumieniem potrafi? Chyba nie, bo dopiero zaczął pić poranna kawę w biurze (sądząc po czasie dokonania tego wpisu).
    Autor: Śmieszek do Tomasza TK
    2019-05-22 12:44:33
  • 500 sztuk węgorza trafiło do naszych jezior (zdjęcia)
    Popatrzcie, nawet tutaj nasz ukochany Burmistrz- na pewno to z jego inicjatywy. Ale facet ma parcie na szkło. nasi celebryci mogliby się od niego uczyć. Strach otworzyć lodówkę- żeby nie ukazał się Pan Burmistrz
    Autor: dr
    2019-05-22 09:13:21
  • Pieski problem straży miejskiej
    Stanowczo muszę przyznać rację osobie o nicku \"Mieszkaniec\". Gratulacje dla tych radnych. Pijar zaistniał. Regresywny i czarny ale jest :-D
    Autor: Tomasz TK