Poniedziałek, 21 Październik, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

44-latek strzelał do ratowników i policjantów


W jednej ze wsi na ternie gminy Szczytno 44-letni mężczyzna ostrzelał policjantów i załogę karetki. Funkcjonariusze, aby obezwładnić mężczyznę musieli użyć broni.

 Ratownicy medyczni i policjanci do niewielkiej wsi pod Szczytnem zostali skierowani przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Ze zgłoszenia wynikło, że znajduje się tam mężczyzna, który zachowuje się bardzo agresywnie.

 

 

- Gdy zespół ratownictwa medycznego dotarł na miejsce i chciał wejść do domu, to w drzwiach stanął mężczyzna i wymierzył do ratowników z długiej broni - relacjonuje Grzegorz Achremczyk, koordynator pogotowia ratunkowego w naszym powiecie. Ratownicy wycofali się i skryli za karetką. W międzyczasie na miejsce dojechali policjanci.

 

 

Również funkcjonariusze próbowali dostać się do domu, ale nikt im nie otwierał.

 

 

- Po krótkiej chwili, do policjanta sprawdzającego teren posesji podszedł mężczyzna kierujący w jego stronę przedmiot wyglądem przypominający broń – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Funkcjonariusz widząc to wezwał 44-latka do porzucenia przedmiotu i zachowania się zgodnego z prawem, ostrzegając przy tym swojego partnera oraz załogę karetki pogotowia o niebezpieczeństwie.


 

 

Mężczyzna nie podporządkowywał się jednak poleceniom. Funkcjonariusz oddał strzał ostrzegawczy. To jednak nie podziałało, bo 44-latek nie poddał się lecz zaczął strzelać w kierunku policjanta i ratowników medycznych. Na szczęście spudłował. Jeden z funkcjonariuszy wykorzystał chwilę nieuwagi 44-latka, podbiegł do niego, wytrącił mu broń i obezwładnił. Okazało się, że mężczyzna strzelał z wiatrówki.

 

44-latek już usłyszał prokuratorskie zarzuty, potwierdza to Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze

 • Przedszkole w Orzynach zamienią na świetlicę?
  Diagnozowanie choroby, ciąg dalszy... Drugą kadencję słońce ze śmiechu się chowa w gminnym blasku światłości ,Orzyńską ciemnością. \"walącą\" po oczach. \"...ciemno wszędzie, głucho wszędzie\" - Mickiewicz się przypomina.
  Autor: Wiesława Kowalewska
  2019-10-20 13:09:49
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Brzydko panowie się bawią! Nawet nie wiedziałem, że pan O z Sanepidu jest bratem byłej burmistrz Górskiej! Jeśli ta cała sytuacja powstała w wyniku jakichś wzajemnych antypatii, popartych do tego głupotą - to tylko idiota trzymałby p. O w Sanepidzie! Przecież on stanowi zagrożenie dla miasta. Zresztą nie tylko on. Zdaje się że funkcjonuje także gdzieś Wydział Kryzysowy! czym się tam zajmują?!
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-18 16:17:24
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Dla ciekawych i potomnych: wszystkie publiczne enuncjacje na temat stanu wody w Szczytnie w październiku 2019 - zarówno Sanepidu, jak i Burmistrza - dostępne są w komplecie tylko na stronie \"Tygodnika Szczytno\".
  Autor: Śmieszek
  2019-10-18 14:21:02
 • Wiadro śmieci warte 500 zł
  Piękna droga Szczytno-Jerutki zaśmiecona okrutnie. Rowy, lasy pełne pustych butelek i puszek, nawet w miejscu tuż pod informacją, że teren monitorowany. Ostatnio zebraliśmy dwa worki śmieci zamiast grzybów.
  Autor: Gość
  2019-10-17 18:32:14
 • Królowa Luiza (cz. 1) – historia powiatu szczycieńskiego
  Budynek zawsze wyróżniał się urodą, ale ostatnio bardzo podupadł. Ciekawe czemu?
  Autor: Gość
  2019-10-17 17:38:13
 • Ciekawostki prowincjonalne – felieton Wiesława Mądrzejowskiego
  Dawna nazwa naszych terenów - zamieszkałych przez przez pruskie plemię Galindów - czyli Galindia - właśnie oznaczała tzw. kresy, podobnie jak \"ukraina\"
  Autor: Taki sobie czytelnik
  2019-10-17 16:26:18
 • Grożą śmiercią naczelnikowi po seks-ankiecie
  Jak można nie sprawdzić co to za ankieta. Czy nauczyciele ślepo wykonują pollecenia.Nie można też hejtować,po co tyle wrogości.
  Autor: Zaniepokojona
  2019-10-17 11:07:42
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie gościu pierwszy i ostatni komunikat PPIS. Komunikaty sprzeczne a stan faktyczny bez zmian. Sprawa jest prosta. p. Ochenkowski - brat p. Górskiej. Szkoda tylko, że takie zagrywki załatwia się kosztem mieszkańców.
  Autor: Zwierzak
  2019-10-17 07:49:47
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Przeczytaj sobie, Człowieku rozumny, wszystkie komunikaty w tej sprawie! To się kupy nie trzyma! Wszyscy w d...e mają, jak, w jakiej formie i po co dają obwieszczenia dla ludu (podobno ciemnemu). Komunikat PPIS został podpisany przez niejakiego OCHENKOWSKIEGO (z upoważnienia). Co tam było napisane - to sobie przypomnij. Potem komunikat burmistrza - co tam było napisane - też poczytaj. A potem złóż to sobie w całość. Następnie napij się wody.
  Autor: Śmieszek
  2019-10-16 15:50:41
 • Uwaga! Woda już nadaje się do picia
  Ja bym wstrzymał się od picia tej wody. W szczególności dzieci. Bakterie które wykryto są bardzo odporne i przenikają do sieci wodociągowej. Praktycznie nie są do wytępienia prostackim metodami .
  Autor: Szczytnianin
  2019-10-16 15:17:50