Reklama


Reklama

36-latek podejrzany o śmiertelne potrącenie pieszego nie przyznaje się do winy


36-letni kierowca forda focusa, który jest podejrzany o śmiertelne potrącenie pieszego w okolicy Nowego Gizewa nie przyznaje się do winy. Najbliższe 3 miesiące spędzi jednak w areszcie tymczasowym. Grozi mu do 8 lat więzienia.Ciało 46-letniego mieszkańca gminy Szczytno zostało ujawnione w przydrożnym rowie w okolicy Nowego Gizewa w piątkowy poranek (6 listopada). Po potwierdzeniu zgonu mężczyzny, na miejscu zdarzenia pracowali szczycieńscy policjanci pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady i wykonali oględziny i rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Już po paru godzinach od zgłoszenia zatrzymali 36-letniego mieszkańca Szczytna, który w tym dniu przejeżdżał tą trasą. Samochód, z którego mężczyzna korzystał, posiadał uszkodzenia typowe dla takiego zdarzenia, dlatego został zabezpieczony i poddany oględzinom.

 


Reklama

Zatrzymany mężczyzna usłyszał trzy zarzuty: spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy osobie poszkodowanej. Śledczy sprawdzają też, czy mógł być on pod wpływem środków odurzających, gdy doszło do potrącenia pieszego, bo w chwili zatrzymania w organizmie 36-latka wykryto obecność środka o działaniu narkotycznym. Takiego zarzutu jednak nie usłyszał. Został bowiem zatrzymany kilka godzin po wypadku, zachodzi więc możliwość zażycia już po wypadku.

Reklama

 

- Będzie to analizowane przez biegłych i niewykluczone, że ten zarzut również zostanie postawiony – mówi Krzysztof Batycki, zastępca prokuratora rejonowego w Szczytnie.

 

Kierowca złożył wyjaśnienia, ale nie przyznał się do winy. Ślady na jego samochodzie wskazują jednak na to, że mógł on uczestniczyć w zdarzeniu. Auto zostało zabezpieczone i będzie przebadane przez biegłych. Na wniosek prokuratury sąd zastosował wobec 36-letniego kierowcy areszt tymczasowy na 3 miesiące.

 

- Postępowanie jest na razie na bardzo wstępnym etapie – mówi prokurator Batycki. - Ważne będą tu opinie biegłych. Nie ukrywam, że będzie ich sporo.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Półtora roku za kolegę
  Co to jest za kara ??? za zabicie człowieka !!! złodziejaszek ze sklepu jak zasunie konserwę dostaje większy wyrok. Popaprany kraj.

  ali


  2021-01-27 15:30:19
 • Jak pani Eugenia uratowała łabędzia
  Wspaniała kobieta. A o indolencji urzędników wszelkich szczebli to już się nawet pisać nie chce. Praca na zasadzie 3P- do piętnastej, do piątku , do pierwszego. Znajdą milion argumentów na to , że nie mogli postąpić inaczej, a zabrakło po prostu empatii.

  dr


  2021-01-27 14:51:55
 • Stara Gwardia nie rdzewieje...
  Niestety z powodu Corona Wirusa nie doszlo do naszego spotkania w czerwcu 2020, zostalo ono przelozone na rok 2021 , aczkolwiek z tego samego powodu stoi ono pod znakiem zapytania. Czekamy do konca maja aby podjac ostateczna decyzje. Pozdrawiam wszystkich zainteresowanych Krzysztof Żelaskowski

  Krzysztof Żelaskowski


  2021-01-27 13:17:00
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  A co ma do zaoferowania dla miasta PIS czy PSL. Pierwszy jest wszystkiemu przeciw a drugi raz za a za chwilę przeciw. Dzieciaki, nie dostali chyba cukierków i się popłakali. A najgłośniej to chyba ten malutki .

  ryk


  2021-01-27 07:33:40
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Trudno się czyta te wpisy. ktoś kto ma trochę pojęcia wie że wszystkie wydatki są na komisjach uzgadniane, na tej podsdtawie tworzona jest dokumentacja za którą miasto płaci, a potem radni się wycofują bo pewnie chcą ugrać coś dla siebie (nie mieszkańców) ale za ich kompetencje płacimy wszyscy. Zobaczcie projekty z poprzedniej kadencji (2 mln) w błoto. Teraz dzieje się to samo, a robią to ci sami radni. Mają nas wszystkich gdzieś liczą się tylko oni.

  kol


  2021-01-27 06:41:11
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  wyroki wykonywane na komunistach w Szczytnie były słuszne

  Seneka


  2021-01-26 22:25:20
 • Walter Późny wspomina powojenne Szczytno i powiat (cz. 10.)
  Milicjant Rzepka zginął za denuncjowanie swoich kolegow z AK

  Seneka


  2021-01-26 22:22:23
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  W tym (burdelu) na samym szczycie jest jeszcze większy pożar, więc szybko biegnij i go gaś strażaku!

  Do Mol


  2021-01-26 17:15:44
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taka sobie Aneczko (zwracam uwagę na to, iż piszę Cię z dużej bukwy). Jeśli jesteś bojownikiem strony Rybińskiej, Łachacza i Kiersikowskiego - to trudno. Zapewne nic nie odwiedzie Cię od ich obrony.Ale Aneczko - zwróć uwagę na to, że wymieniłem osoby, które od lat - podobnie jak p. Boczar - są wybierani do Rady Miejskiej. Furczak - to nowicjusz. Zastanów się co twoim zdanie ci \"inni\" z dużym stażem radnych - zrobili dla miasta? Nie chce mi się już wieszać psów na Górskiej. Ale jednak muszę to powtórzyć - nic nie zrobiła dla miasta mając 16 lat na funkcji wice - a potem burmistrza miasta.


  2021-01-26 16:47:38
 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04