Środa, 11 Grudzień, Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

32-latek chciał obrobić wirtualny bankomat


Szczycieńscy policjanci ustalili i zatrzymali mężczyznę, który w poniedziałek usiłował włamać się do bankomatu kryptowalutowego w Szczytnie. 32–latek przy użyciu narzędzia próbował wyrwać obudowę, a następnie zerwać kłódki zabezpieczające bankomat.Policjanci operacyjni ze szczycieńskiej jednostki potrzebowali zaledwie kilkunastu godzin, żeby ustalić i zatrzymać sprawcę.


 

- Zamaskowany mężczyzna przy pomocy nieustalonego narzędzia początkowo usiłował wyrwać obudowę maszyny – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Gdy mu się to nie udało oddalił się z miejsca zdarzenia, jednakże wrócił na miejsce by spróbować dokończyć dzieła i zerwać kłódki zabezpieczające bankomat.


 


We wtorek, 12 listopada policjanci operacyjnie ustalili miejsce pobytu 32-latka. Został zatrzymany w wynajmowanym mieszkaniu.


 

- Był całkowicie zaskoczony, nie spodziewał się wizyty mundurowych - mówi policjantka. - Mężczyźnie został przedstawiony zarzut usiłowania włamania do bankomatu kryptowalutowego. 32-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.Komentarze do artykułu

Napisz


Komentarze