Poniedziałek, 27 Maj, Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

30 lat czekali na drogę Biały Grunt - Konrady


Mieszkańcy trzech miejscowości: Białego Gruntu, Konrad i Zielonego od 30 lat czekali na asfaltową drogę. Jedyną, która łączy ich zresztą świata. Kolejne władze obiecywały, że na pewno to zrobią. „Na pewno” jednak niezmiennie się nie spełniało. Aż do teraz...Kolejni włodarze tłumaczyli, że w gminie jest mnóstwo do zrobienia, że są inne priorytety, ale jeśli pieniądze się znajdą, to zajmą się drogą do Białego Gruntu. Mieszkańców te argumenty nie przekonywały, szczególnie podczas wiosennych i jesiennych roztopów, gdy droga stawała się niemal nieprzejezdna.

 

- Czasem tak bardzo, że kierowcy autobusów szkolnych nie chcieli tu zajeżdżać i był wielki problem z dowożeniem dzieci do szkoły w Świętajnie – wspominają mieszkańcy.

 

- Był to też ogromny problem dla rolników, których we wsi nie brakuje, chociaż Biały Grunt mieszkańców wielu nie ma – mówi Krzysztof Buła, zarówno jeden z mieszkańców, jak i radny powiatowy. - Dwa razy dziennie musiały do wsi dotrzeć duże mleczarki, my musieliśmy z maszynami rolniczymi dojechać do pól... Często było to ryzykowne, a nawet niemożliwe.

 


– Kiedy we wrześniu ubiegłego roku władze gminy ogłosiły, że droga będzie budowana, mieszkańcy początkowo nie uwierzyli – dodaje sołtys Agata Cicha. - Dopiero jak do wsi wjechał specjalistyczny sprzęt, mieszkańcy ucieszyli się, że ich prośba po 30 latach została spełniona.

 

Ucieszyli tak dalece, że po oficjalnym oddaniu drogi do użytku w Białym Gruncie odbył się piknik wiejski, z wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych.

 

Inwestycja, o urzędowej nazwie: przebudowa drogi gminnej nr 198011N Chochół – Biały Grunt na odcinku 2,6 km kosztowała blisko 1,5 mln zł. Połowę gmina pokryła z własnych środków, resztę uzyskała jako dotację z rządowego programu wspierania budowy dróg lokalnych.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Autobusy były okropne, a komentarze wyżej zostały napisane najwidoczniej przez kogoś kto nigdy nie miał z nimi nic wspólnego ;)
  Autor: Uczennica
  2019-05-26 17:52:21
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Chyba niektórzy co tu wypisują to nie widzieli stanu technicznego tych autobusów ,co do tego przewoźnika to były wątpliwości od początku o bezpieczeństwo w tych autobusach.I proszę nie pisać że mamy były zadowolone ,bo z tym się nie zgodzę bo były przerażone samym wyglądem tych autobusów.A coś mi się zdaje że tu nie wypisuje żaden rodzić z gminy tylko ktoś przeciwny Wójtowi który chce dopiec także staremu przewoźnikowi .A ja popieram w końcu wójta ,że podjął bardzo dobrą decyzję i czekam na wygrany przetarg przez starego przewoźnika i bardzo zadbane autobusy .A co do tematu że niby cała rodzina nie ma pracy to zastanów się mieszkańcu co piszesz bo oni nie są przewoźnikami tylko w Jedwabnie ,ale i wycieczki też obsługują i bardzo dobrze Im się wiedzie \"ZAZDROŚNIKU\"I drodzy mieszkańcy i mieszkanki nie szukajcie teraz przekrętów bo ich nie ma tylko jest rozmowa o obecnym przewodniku a nie pranie brudów z niczego .
  Autor: Ola
  2019-05-26 17:41:57
 • 10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole
  Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...
  Autor: Gorszy sort
  2019-05-25 12:02:38
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Czy bez pokropku, to ten samochód by nie jeździł???
  Autor: Pytam się
  2019-05-24 22:50:07
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  właśnie jakie skargi chyba że na pana panie wójcie ciągle jakieś podwyżki pan nie uleczy gminy długi były i będą tylko czemu naszym kosztem zwykłych obywateli tej gminy i żeby nie było to nie jest oskarżenie tylko osobista myśl !!!!!!!!
  Autor: mieszkaniec
  2019-05-24 21:30:07
 • Świetlica ze sportowym zapleczem
  Na Kamionku by mogli taką świetlice zbudować
  Autor: Zzzz
  2019-05-24 17:19:19
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo
  Autor: Fan
  2019-05-24 13:27:23
 • Nowy wóz bojowy trafił do strażaków (zdjęcia)
  Brawo Romku!
  Autor: Kolega
  2019-05-24 12:41:49
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  a przedszkole to miało jechać z tym przewoźnikiem czy z tym z Tylkowa?
  Autor: kinga
  2019-05-23 20:49:23
 • Za transport dzieci... do prokuratury
  Tak, zgadzam się wszystko było ok, tylko stary przewoźnik ciągle szukał haka, aby znowu wrócić, bo cała rodzina bez pracy. A on tu nikogo innego nie chce wpuścić!!!! Skandal i uklady
  Autor: Mieszkaniec
  2019-05-23 14:16:54