Czwartek, 26 Listopad, Imieniny: Franciszka, Kseni, Maksymiliana -

Reklama


Reklama

29-letni kierowca usłyszał prokuratorski zarzut


Spowodowanie wypadku w ruchu lądowym ze skutkiem ciężkim – taki zarzut usłyszał 29-letni kierowca, który w sobotę spowodował wypadek na ulicy Władysława IV. Potrącił kobietę z dwójką dzieci. Stan dzieci jest wciąż bardzo ciężki. Prokuratura chce też dla kierowcy 3-miesięcznego aresztu tymczasowego.Dziś prokurator rejonowy w Szczytnie wszczął śledztwo z artykuły 177 § 2 Kodeksu Karnego, czyli spowodowanie wypadku w ruchu lądowym ze skutkiem ciężkim – mówi Krzysztof Stodolny, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. - Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 25 kwietnia Adam D. jadąc samochodem marki ford w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość oraz wyprzedzał inny pojazd w pobliżu przejścia dla pieszych, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i na chodnik, gdzie uderzył w stojący na chodniku wózek z dwojgiem małoletnich dzieci, które na skutek tego uderzenia doznały ciężkich, wielonarządowych urazów ciała. Adamowi D. został przedstawiony zarzut, do którego się przyznał. Złożył szczegółowe wyjaśnienia. Czyn ten zagrożony jest do 8 lat pozbawienia wolności.


Reklama

 

 

Ze wstępnych ustaleń wynika też, że kierowca był trzeźwy, ale pobrano mu krew do badań na obecność alkoholu oraz innych środków. Prokuratura zawnioskowała też do sądu o 3-miesięczny, tymczasowy areszt dla 29-latka. Sąd na podjęcie decyzji ma 24 godziny. Do tego czasu kierowca będzie przebywał w policyjnej celi.

 

 

 

Przypomnijmy. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę na ulicy Władysława IV w Szczytnie. 29-letni kierowca, jadąc fordem mustangiem, potrącił kobietę z dwójką dzieci. W wypadku ucierpiały 1,5-roczne bliźniaki Bartosz i Jakub. O ich życie wciąż walczą lekarze w Olsztynie.

Reklama

54-letnia opiekunka, babcia chłopców, nie doznała poważniejszych obrażeń fizycznych.

 Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze