Czwartek, 9 Lipiec, Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki -

Reklama


Reklama

29-letni kierowca, który potrącił bliźnięta trafi do aresztu


Na 3 miesiące do aresztu trafi 29-letni kierowca forda mustanga, który potrącił kobietę oraz półtoraroczne bliźnięta w Szczytnie. Sąd Okręgowy w Olsztynie uwzględnił zażalenie prokuratury oraz pełnomocnika oskarżycielek posiłkowych. W sprawie pojawia się jednak wiele nowych wątków. Jest na przykład nagranie z monitoringu z miejsca i momentu wypadku.Podejrzany przyznał się do winy. Początkowo Sąd Rejonowy w Szczytnie zdecydował, że Adam D. będzie miał policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Stracił też prawo jazdy. Teraz sąd zmienił decyzję i mężczyzna – tymczasowo – trafi do aresztu. Adamowi D. przysługuje jeszcze zażalenie na decyzję sądu, więc postanowienie o areszcie nie jest prawomocne.

 

 

Przypomnijmy. Do tragicznego wypadku doszło w sobotę, 25 kwietnia na ulicy Władysława IV w Szczytnie. 29-letni kierowca, jadąc fordem mustangiem, potrącił kobietę z dwójką dzieci. W wypadku ucierpiały 1,5-roczne bliźniaki Bartosz i Jakub. Ich stan lekarze określali jako ciężki. W poniedziałek, 4 maja jeden z chłopców zmarł. Drugi wciąż walczy o życie w olsztyńskim szpitalu.

 

 

Ta tragedia budzi wiele emocji. Pojawia się też coraz więcej wątków: jest film z miejsca wypadku, który może złagodzić winę kierowcy mustanga, oświadczenie adwokata sprawcy oraz zażalenie prokuratury. W tle rozgrywa się dramat obu rodzin.


Reklama

 

 

Do prokuratury trafił w końcu film z monitoringu, na którym dokładnie widać moment wypadku. Okazuje się, że sprawstwo kierowcy mustanga może być zdecydowanie mniejsze. Na filmie, do którego dotarli też dziennikarze „Tygodnika Szczytno”, doskonale widać całe zajście. Widać, jak przejazd kolejowy pokonuje czarny mustang kierowany przez 29-latka. Prędkość nie jest tak zawrotna, jak twierdzą niektórzy świadkowie. Ale na pewno jest znacznie większa niż dopuszczalna. Zapewne dokładnie wyliczą ją biegli. Widać, jak z ulicy Towarowej próbuje wyjechać inne, czarne auto. Gdy jego kierowca zauważa jadącego od strony przejazdu kolejowego forda mustanga, rezygnuje z włączenia się do ruchu. Jednak inne, srebrne auto, omija czarny samochód i skręca w prawo w ulicę Władysława IV, tuż przed nadjeżdżającego forda mustanga. Kierowcy mustanga udaje się ominąć srebrne auto, ale przy próbie powrotu na swój pas ruchu auto wpada w poślizg i z impetem uderza w kobietę z wózkiem, potem taranuje metalowe ogrodzenie i zatrzymuje się na ścianie budynku.

Reklama

Prokuratura na razie nie komentuje filmu.

 

 

 

- Będzie on poddany analizie przez biegłego – mówi Prokurator Rejonowy w Szczytnie Adam Popek. - Będziemy też sprawdzali, jak to się stało, że wcześniej tego nagrania nie było, a teraz się pojawiło. Zostało ono przedstawione przez obrońcę kierowcy.

 

Film będą zapewne też analizowali biegli powołani przez sąd. Komentarze do artykułu

kat

Ja nie rzucę w niego kanieniem ale sprawię jedynie,że rodzina jego będzie opłakiwać buhahaha!

Obserwator

Jakie brawo dla obrońców? Widziałem ten film i nie dostrzegam zbyt wielkich okoliczności łagodzących dla sprawcy, by nie rzec, że raczej mocno go obciążające są to kadry. Ocena biegłych będzie sprowadzała sie głównie do określenia, czy kierowca mustanga wjechał na lewy pas ruchu by uniknąć najazdu na srebrne auto, które wyjechało z ul. Towarowej, czy też podjął manewr wyprzedzania i to z dużo przekroczoną dopuszczalną prędkością. Moim zdaniem zaistniało to drugie. Jadąc przepisowo spokojnie mógł podążać prawym pasem, a pojazd który wyjechał z ul. podporządkowanej nie stanowiłby dla niego zagrożenia.

Kuba

Powinno być jeszcze jedno badanie dla kierowców-psychiatra.80?raczej 180.

max

Szkoda rodziny i tyle, a tak na marginesie Podobno policja w szczytnie czy prokuratura zapodziały gdzieś istniejące nagrania z kamer PKP, jeśli to prawda to trzeba zapytać co jest grane, o co tu chodzi?

Każdy chociaż raz przekroczył predkosc

Brawo dla obrońców! Wypadki były i beda, to jest wpisane w nasza cywilizacje! Dla wszystkich Bardzo religijnych osób co tak łatwo krytykują kierowcę „niech piersi rzuca kamieniem”.

Bob

Noooo ,tym autem wpaść w poślizg, staranować metalowe ogrodzenie i dość mocno zderzyć się ze ścianą to na liczniku 80+przynajmniej...

Napisz

Galeria zdjęć

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Rybne trofea z Domowego
  A ja takiego karpia złapałem , więźbę dachową zrobiłem z szkieletu a łuskami z niego dach cały pokryłem.

  Bajki wędkarzy.


  2020-07-09 10:29:52
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  W Dźwiersztynach owszem zrobili remont miesiąc temu. Konsekwencja jest taka ze w centrum wsi jest gorzej niż było!!! Tak jest gorzej! Jak nie byłeś to nie pisz ze jest dobrze! Po jednej stronie stoi woda po drugiej dziury zrobiły się jeszcze głebsze niż były. Ale co robota wykonana. Do poprawy Panie Wilczek!

  Dźwiersztyny mają głos!


  2020-07-09 10:23:55
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  To jest kpina. Znaki już postawiono że \'\'remont\" zakończony i z czyją pomocą. Trudno nazwać to naprawą gdy naniesiono coś na nawierzchnie, bez wcześniej, wyrównania i naprawiania jej. Jeżdżę tą trasą codziennie i odczuwam wraz z autem, że jest to bubel. Lepiej nie jest więc gdzie zasadność wykonanej pracy.

  Donder


  2020-07-09 05:27:41
 • Czujne kamery i burmistrz
  Ten awans koleżanki to chyba z izolatki na lepszą celę? - no,bo jeśli ktoś rozumie słowo awans i chce go uczcić, to jest jakoś cywilizowany i nie pozbawiony praw i wolności, i zachowuje się kulturalnie czyli normalnie i pro- a nie antyspołecznie.

  ika


  2020-07-08 23:46:11
 • Oszczędzanie na trawnikach i innej zieleni
  Jestem za NIE koszeniem. Vide - decyzje wielkich miast, by kosić maks. 3 razy do roku trawniki miejskie, a niektóre tereny - pozostawiać jako naturalne łąki. Wszystko to w celu zatrzymania wody - dla nas i dla małych stworzeń w glebie. Nasze trawniki to nie pola golfowe w UK ani inne Wimbledony, by musiały mieć trawkę równą i niską jak włos na rekrucie. Dostawałam w poprzednich latach (= kadencji burmistrza) szału, gdy \"dziady\" z podkoszarkami od świtu latały wokół mego bloku i wyły nie tyle kosząc ile wyrywając dopiero co wyrastającą roślinność (łącznie z kwiatami i krzewami) wiele razy od wiosny do jesieni. Zostawiali tylko suche ścierniska. Na nic zdawały się pisma do urzędów UM, że skoro nie siali (siali sąsiedzi, i ja też), to niech nie wyrywają. Teraz jest nareszcie normalniej i cieszę się widząc spokojnie wyrosłą i wykłoszoną trawę, choć zwykle nie daje jej się wysiać naturalnie, bo już zostaje i teraz skoszona / podkoszona. I od razu też podrażnia niektórym nie tylko nerw ale i alergiczną naturę...

  ika


  2020-07-08 23:38:09
 • Zapraszają seniorów na bezpłatne zajęcia
  Wywołany do tablicy muszę się odnieść do faktów. W projekcie FIO kierowanym zarówno do młodzieży jak i seniorów zajęliśmy 10 miejsce w kraju na 2314 złożonych wniosków. Podziwiam niektóre wypowiedzi osób, nie znających założeń naszych programów wydają opinie i to znacznie odbiegające od zdania ekspertów. W kolejnym realizowanym przez z Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej konkursie w ramach tegorocznej edycji programu ASOS złożono 1795 ofert, gdzie nasza oferta uplasowała się na 33 pozycji. Widocznie dla niektórych zbyt nisko oceniono naszą pracę, gdyż tylko 60 polskich organizacji w priorytecie 1 otrzymało dofinansowanie. Praca na rzecz mieszkańców Szczytna, zawsze jest dla mnie przyjemnością i wyzwaniem . Zwłaszcza wtedy, kiedy odbieram telefon, tak jak dzisiaj, od zapłakanej starszej osoby, która jest ogromnie wdzięczna, za to, że ktoś o niej pomyślał. Dużą pomocą przy docieraniu do tych osób są ośrodki pomocy społecznej i aktywnie działające stowarzyszenia oraz organizacje. Ponieważ, jak widać po komentarzach mamy mnóstwo niewykorzystanego potencjału. Proponuję wyłączyć komputer i rozejrzeć się dookoła, na pewno wokół nas ktoś potrzebuje pomocy. Czasami zwykła herbata i kilka minut rozmowy dla kogoś znaczy bardzo wiele. Pozdrawiam i zapraszam do współpracy Szczytno może być AKTYWNE.

  Paweł Krassowski


  2020-07-08 18:40:05
 • 42-latek życie zawdzięcza policjantom, wyciągnęli go z pożaru (zdjęcia)
  Szkoda że mieszkańcy mają takiego nieodpowiedzialnego lokatora

  Stefek Burczymucha


  2020-07-08 17:45:54
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  A nagranie z kamery samochodowej i świadkowie to już o tym świadczy czy także nie ? Lizusostwem kariery nie zrobisz.

  k.arzyna


  2020-07-08 17:20:41
 • Kamery popilnują Dźwierzut
  To chyba lepiej ,ze wydają na monitoring czyli dają chleb dla takich ludzi jak Pan plus bezpiczeństwo dla innych ludzi a niżeli mieli by to wydać na swoje pensje (przeżreć). To chyba jest plus dla władz ?

  Do pana alo


  2020-07-08 16:58:23
 • Gres na asfalcie niepokoi mieszkańców
  Posiadanie paragonu na wymianę szyby nie świadczy o uszkodzeniu jej na tej drodze . Odnośnie naprawy dróg przez Pana Nowaka niech się wypowiedzą mieszkańcy wsi Dżwiersztyny gm.Pasym , bagno tam na drodze stało przez kilka lat mimo próśb sołtysa tej wsi i radnego gminy Jedwabno. Zmiana na stanowisku dyrektora dała natychmiastowy rezultat za co bardzo Dziękujemy dla Pana Rafała Wilczka.

  Do K.arzyna i mol.


  2020-07-08 15:07:40