Reklama


Reklama

25-letni kierowca mondeo mógł zasnąć za kierownicą


Chwila nieuwagi, nadmierna prędkość i zły stan psychofizyczny to tylko kilka czynników, które doprowadziły 25-letniego kierowcę Forda do zdarzenia drogowego z udziałem aż sześciu pojazdów osobowych. Mężczyzna przejeżdżając przez Plac Juranda w Szczytnie, najpierw uszkodził prawidłowo zaparkowanego golfa i skodę. Następnie zderzył się z jadącym z naprzeciwka renault, który w wyniku silnego zderzenia się pojazdów, uderzył w zaparkowanego na parkingu Jeepa i stojącą na sąsiednim pasie ruchu dacie. Kierowca ostatecznie zatrzymał się na stojącej prawidłowo Toyocie. Pomimo, iż 25-latek stracił prawo jazdy to może mówić o ogromny szczęściu, gdyż nikt z uczestników nie doznał poważniejszych obrażeń ciała.Ogromne szczęście w nieszczęściu miał 25-letni kierowca forda mondeo, który wczoraj (14.10.20 r.) kwadrans po godzinie 15:00 na Placu Juranda w Szczytnie spowodował kolizję z udziałem sześciu pojazdów osobowych.

 

- Mężczyzna z impetem wjechał na jeden z najbardziej ruchliwych parkingów w mieście, po czym zawadził o zaparkowanego tam golfa i skodę. Następnie zderzył się z jadącą z naprzeciwka laguną, która wskutek silnego uderzenia uszkodziła zaparkowanego na parkingu jeepa i stojącą na sąsiednim pasie ruchu dacię - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Jazda 25-latka zakończyła się kilka metrów dalej, na Toyocie.

 


Reklama

Na miejscu kolizji pracowali szczycieńscy policjanci, załoga karetki pogotowia i strażacy. 25-latek został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik jednoznacznie wskazał, że był on trzeźwy. Funkcjonariusze ustalili również, że nie znajdował się pod działaniem żadnych środków odurzających.

Reklama

 

- Z relacji kierującego wynika, że mógł zasnąć za kierownicą, gdyż nic nie pamiętał - mówi policjantka. - Na szczęście, obecna na miejscu załoga karetki pogotowia potwierdziła, że żaden z uczestników zdarzenia nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Mimo wszystko 25-latek spowodował ogromne zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, dlatego szczycieńscy policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

 

Szczycieńscy policjanci apelują!

 

Należy wpoić w sobie nawyk dbania o swój pojazd i swój stan psychofizyczny. Zanim wsiądziemy za kierownicę pojazdu zadbajmy o to, aby być wypoczętym i przede wszystkim trzeźwym! Sprawdźmy czy pojazd, którym będziemy podróżować jest na tyle bezpieczny, aby szczęśliwie dowiózł nas i pasażerów do celu. Skompletujmy wymagane podczas kontroli dokumenty, a dzięki temu wszystko to może uchronić nas przed niemiłymi niespodziankami na drodze. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

 

KPP Szczytno/ipKomentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze