Wtorek, 28 Wrzesień
Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego -

Reklama


Reklama

25-latek ze Szczytna członkiem grupy przestępczej


25-latek ze Szczytna był członkiem zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem pieniędzy metodami na ”wnuczka”, „bankowca” i „policjanta”. Usłyszał 40 zarzutów. Wraz z „przyjaciółmi” wyłudził blisko 600 tys. złotych, 160 tys. dolarów amerykańskich i 200 euro.25-latek jest już w rękach policji. Najbliższe 3 lata i 6 miesięcy spędzi za kratami. Mężczyzna oskarżony jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej dokonującej oszustw metodami „na wnuczka”, „bankowca” i „policjanta”. Wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami uczynił sobie z ludzkiej naiwności stałe źródło dochodu. W 2018 roku sprawcy od pokrzywdzonych wyłudzili blisko 600 tys. złotych, 160 tys. dolarów amerykańskich i 200 euro.


Reklama

 

Przestępcy stosujący metodę „na wnuczka”, „policjanta” i „bankowca” działali m. in. na terenie Szczytna, Ciechanowa i Łomży w 2018 roku. Do zorganizowanej grupy przestępczej należał również 25-letni mieszkaniec Szczytna. Ten był tzw. „kurierem”. Zajmował się głównie odbieraniem pieniędzy od pokrzywdzonych i dostarczaniem ich w konkretne miejsca. Mężczyzna miał pełną świadomość tego, skąd pochodzą pieniądze, bo z tego rodzaju przestępstwa uczynił sobie stałe źródło dochodu.

 

Schemat działania sprawców w każdym z przypadków był identyczny. Dzwonili do pokrzywdzonych podając się za wnuczka, wnuczkę, bankowca lub policjanta. Informowali o tym, że ktoś z ich bliskich był sprawcą wypadku drogowego i żeby uniknąć kary musi wpłacić określoną kwotę pieniędzy. Przekazywali również informację o tym, że ktoś z ich bliskich zadłużył się w banku i musi natychmiast spłacić zaciągniętą pożyczkę lub prosili w imieniu bliskich o pożyczenie konkretnej sumy pieniędzy.

Reklama

 

Czynności w tej sprawie nadzorował Prokurator Okręgowy w Płocku. 25-latek usłyszał 40 zarzutów, z czego duża część dotyczyła usiłowania wyłudzenia pieniędzy, do których nie doszło z uwagi na właściwe postawy pokrzywdzonych. Z tych dokonanych uzbierało się łącznie 600 tys. złotych, 160 tys. dolarów amerykańskich i 200 euro. Sąd Okręgowy w Olsztynie zobowiązał oskarżonych do naprawienia szkody wyrządzonej pokrzywdzonym i zwrotu im tych pieniędzy.

 

Po tym jak 25-latek usłyszał zarzuty, objęty został policyjnym dozorem. Systematycznie przychodził do szczycieńskiej komendy, aby się „odhaczyć”. Miał nadzieję, że ta postawa uchroni go przed karą. Gdy wczoraj 21 stycznia br. stawił się w miejscowej jednostce, został zatrzymany. Szczycieńscy policjanci posiadali już informację, że Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał nakaz doprowadzenia go do wskazanego zakładu karnego. Teraz oprócz zadośćuczynienia, które ma wypłacić pokrzywdzonym, „odsiedzi” jeszcze 3 lata i 6 miesięcy.Komentarze do artykułu

okoń

mafija

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Kocie łby zastąpi kostka
  parodia

  śmiechu warte


  2021-09-28 09:08:03
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  \"Zwróciliśmy się do trzech firm artystycznych więc potrzebujemy więcej kasy\"

  kradziej


  2021-09-28 09:01:13
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Palący problem. Jak chce to niech sobie stawia tylko niech sam pokryje koszty.

  karierowicz


  2021-09-28 08:58:38
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Dobra inicjatywa. To, że mieszkańcy się burzą jest efektem braku wiedzy co do życia. Braki sięgają sprzed 89 roku. Więc jeszcze 3 pokolenia jak zmienią swoją mentalność względem życia. Niedługo ich pomniki oglądać będziemy. Co do godności należy się ona każdemu! Co do bólu kobiet droga jest tylko jedna terapia i wsparcie męża, którego w większości te kobiety nie mają.

  Mieszkaniec


  2021-09-28 08:29:14
 • Dwie groźne kolizje, policja apeluje o ostrożność (zdjęcia)
  Trzy ,droga Dżwiersztyny-Dybowo wyjście z zakrętu przy torach kolejowych ,zaliczony rów przydrożny.

  !


  2021-09-28 08:16:49
 • Kolejne 22 kilometry ścieżki już otwarte (zdjęcia)
  Czy w dalszym ciągu trzeba z duszą na ramieniu przebiegać z rowerem przez drogę krajową w okolicy Kulki? Super pomysł :) Tylko pogratulować Panu Staroście i Wójtowej za pomysłowość. A gdzie są te pierwotnie wskazywane w projekcie inwestycji wieże widokowe? Projekt ograniczony? Szkoda.

  marian


  2021-09-28 06:57:52
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Coś mi się wydaje, że tu ktoś resztki rozumu utracił? Jak się nie ma nic sensownego do zaoferowania, to trzeba palnąć cokolwiek, byle było o mnie głośno. Niech ludziska mają temat zastępczy!!!

  Taki jeden


  2021-09-27 21:24:49
 • Pomnik Dziecka Utraconego stanie w Szczytnie?
  Odeszli od zdrowych zmysłów i tyle. Szczególnie ten pan.

  Jack


  2021-09-27 21:16:19
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Tego murala w ogóle nie powinno być. Dziwię się, że szkoła imienia Fryderyka Chopina zgodziła się na to. Chopin w swojej epoce był awangardą w przeciwieństwie do Klenczona - wtórnika.

  Taki sobie czytelnik


  2021-09-27 19:47:32
 • Mural Klenczona z opóźnieniem
  Oszałamiający tysiąc złotych nie podziałał na wyobraźnię artystów

  Szczytnianin


  2021-09-27 18:22:54