Piątek, 16 Kwiecień
Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława -

Reklama


Reklama

24-letnia matka pod wpływem amfetaminy. Może stracić prawa do dzieci


Pijany 51-latek ze Szczytna opiekował się piątką dzieci – dwójką własnych i trójką wnucząt - najmłodsze miało 1,5 roku. Interweniowali policjanci. W trakcie interwencji do mieszkania wróciła 24-latka, matka trójki najmłodszych dzieci w wieku: 1,5 roku, 3,5 i 5 lat. Policjanci przebadali ją na zawartość alkoholu. Była trzeźwa. Zrobiono jej test na obecność narkotyków. - Okazało się, że kobieta była pod wpływem amfetaminy - mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.Do zdarzenia doszło w piątek, parę minut po godzinie 12. Z dyżurnym policji skontaktowały się pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczytnie, które przyszły do rodziny na kontrolę. - Kobiety oświadczyły, że w jednym z domów położonych na terenie miasta ujawniły nietrzeźwego mężczyznę, który sprawował opiekę na trójką małoletnich dzieci – mówi sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji.

 

Na miejsce zgłoszonej interwencji udali się funkcjonariusze z referatu patrolowo – interwencyjnego. Mundurowi przebadali 51-latka na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że miał on blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. W mieszkaniu znajdowały się dzieci w wieku 16, 15, 5, 3.5 i 1.5 roku.


Reklama

 

W trakcie interwencji do mieszkania wróciła matka trójki najmłodszych dzieci. 24-latka na widok mundurowych zaczęła zachowywać się nerwowo.

 

 

- Funkcjonariusze poddali ją badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi policjantka. - Była trzeźwa. Z uwagi na stan psychofizyczny kobiety, policjanci przeprowadzili jej test na zawartość ewentualnych środków odurzających. Okazało się, że kobieta była pod wpływem amfetaminy.

 

Pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej wspólnie z funkcjonariuszami podjęły decyzje o potrzebie zapewnienie małoletnim prawidłowej opieki. Dzieci zostały przekazane pod opiekę zawodowej rodziny zastępczej.

Reklama

Sprawą zajął się też sąd rodzinny w Szczytnie. 24-latka może stracić prawo do opieki nad dziećmi. To samo może czekać 51-latka.

 

 

Zgodnie z art. 106 kodeksu wykroczeń, kto, mając obowiązek opieki lub nadzoru nad małoletnim do lat 7 albo nad inną osobą niezdolną rozpoznać lub obronić się przed niebezpieczeństwem, dopuszcza do jej przebywania w okolicznościach niebezpiecznych dla zdrowia człowieka, podlega karze grzywny albo karze nagany.Komentarze do artykułu

Ola

Odebrać prawa jak nie wiedzą co znaczy opieka nad dziećmi proste

Napisz

Reklama


Komentarze