Reklama


Reklama

22 kilometry szczęścia wójt Szydlik


Ścieżka rowerów po starym nasypie kolejowym to szansa na rozwój i promocję gminy Dźwierzuty. Jak to ważna jest inwestycja dla gminy pytamy Mariannę Szydlik, wójt gminy Dźwierzuty.Odetchnęła pani, gdy dowiedziała się, że tym razem udało się wyłonić wykonawcę na budowę drugiego etapu budowy ścieżki pieszo-rowerowej po dawnej linii kolejowej Szczytno – Dźwierzuty?

 

 

(śmiech) Owszem, bo jest to naprawdę bardzo ważna inwestycja z naszej perspektywy. Przypomnę tylko, że to odcinek ponad 20 kilometrów, który w całości będzie biegł terenami naszej gminy.

 

 

Ważna? Z jakich powodów?

 

Jest ich kilka. Pierwszy to bezpieczeństwo naszych mieszkańców. W końcu dzieci, młodzież, dorośli, ale i seniorzy będą mieli miejsce, gdzie mogą pojeździć na rolkach, rowerze, czy po prostu pójść na spacer. Ścieżka uatrakcyjni turystycznie naszą gminę i pokaże jej walory, bo do tej pory jesteśmy kojarzeni z rolnictwem, a tak naprawdę jesteśmy przepiękną gminą turystyczną. Mieszkańcy powiatu i turyści korzystający ze ścieżki będą mogli osobiście się o tym przekonać. Jestem pewna, że się zakochają. Trzeci powód to szansa na rozwój przedsiębiorczości związanej z turystyką, mam tu na myśli na przykład małą gastronomię. Przy takim obiekcie, jak ścieżka aż proszą się o powstanie takie punkty. Liczę tu głównie na kreatywności naszych mieszkańców. Nie ukrywam, że liczymy też na zainteresowanie większych inwestorów na przykład z branży hotelarskiej.


Reklama

Reklama

 

 

Ścieżka na terenie gminy Dźwierzuty będzie miała około 22 kilometrów...

 

Dokładnie tak. Będzie wiodła przez 10 urokliwych wiaduktów, wąwozami i wzgórzami. Będzie można zobaczyć różnorodności i piękno naszej gminy, na której terenie znajduje się mnóstwo jezior, lasów i niepowtarzalnej przyrody. Nie będę tego opisywała, zapraszam do gminy Dźwierzuty, niech każdy przekona się o tym osobiście, że warto tu przyjechać, a być może i zamieszkać.Komentarze do artykułu

do „wdzięczny”

Człowieku, możesz być wdzięczny za ścieżkę. Ale jesteś aż tak „wdzięczny”, że krytykujesz innych za ich wpisy? Oj, twoja klawiaturka pachnie etatem w gminie. Piszesz pięknie, rzeczowo, na pewno wyższe wykształcenie. I co - tylko tacy mają prawo pisać? Jeden z komentarzy mówi o maszcie telefonii w Rańsku. Skoro władza (wójt, sołtys) nie informuje wprost o swoich zamiarach, to mieszkańcom pozostaje „chyba”. I taki komentarz jest prowokacją do publicznej wypowiedzi władzy i jasnej informacji w sprawie. A może chodziło, by tematem zainteresowały się media? Czepiasz się do porównania drogi do sera z dziurami, a co w tym złego? Twoim zdaniem należało napisać, że po drodze z dziurami jedzie się jak po drodze z dziurami? Itd. Jedynie zgodzę się, że powrót pociągów to mrzonka. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

Kawalarz

Przywrócić ruch kolejowy? Taką moc ma wasza wójt? Brawo? A może potrafi też wyremontować wam domy i sprawić, żeby z nieba leciały pieniądze? Jak czytam komentarze wniosek jest jeden. Nie warto robić nic.

wdzięczny

A ja jestem wdzięczny i bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania ścieżki. Do Mikola – jest coraz mniej połączeń autobusowych, a twierdzisz, że położenie torów i puszczenie pociągu będzie opłacalne? Do zbulwersowanej - nie znam się, ale się wypowiem i powtarzanie \"chyba\" sprawia, że to niezwykle rzeczowa wypowiedź. Rozbrajające jest oczekiwanie, że pani Wójt ustosunkuje się do tej wypowiedzi w komentarzu. Do oburzonej – cieszę się, że wiesz jak się jeździ po serze z wielkimi dziurami. Pisanie caps lockiem nie dodaje powagi wypowiedzi. Widać, że masz problemy ze zrozumieniem, o ortografii i interpunkcji nie wspomnę. Ścieżka powstaje ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Czy gdzieś jest wspomniane, że wstęp na ścieżkę będą mieli wyłącznie turyści? Przede wszystkim mieszkańcy naszej gminy skorzystają z niej, a dodatkowo ściągniemy wielu turystów, którzy przyjadą do lokalnej agroturystyki. A, i jeszcze jedno - czy ścieżka przypadkiem nie była obietnicą?

Kolo

A, drogi? Znowu jesienią będę przebijał się przez błoto do pracy...

OBURZONA !

A dlaczego nikt nie pomyśli o drogach >>>??? W gminie Dźwierzuty ? Przecież dawno miały być zrobione a JAK NARAZIE JEŹDZI SIĘ JAK PO SERZE Z WIELKIMI DZIURAMI ! ! ! Ścieszka rowerowa jest robiona z myślą o turystach ! A CO Z DROGAMI DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ? OBIECANKI CACANKI !

Do Mikol

Trzeba się ruszać żeby zdrowie mieć !. Turyści i tak na miejsce wypoczynku dojeżdżają swoim autem, a w czasie pobytu na wczasach miło jest pojeździć rowerem lub pospacerować po pięknej okolicy (bez tego hałasu i spalin).

zbulwersowana

Hipokrytka. Taaak, walory przyrodnicze, gmina atrakcyjna turystycznie. A Rańsk? Mieszkańcy, domki letniskowe, jezioro z wyspą kormoranów? Jednak w miejscowości ma stanąć maszt sieci komórkowej, chyba ten 5G. W Dźwierzutach był bunt ludzi i nie pozwoliła budować. A tu można? Na razie nikt nic nie wie, bo chyba postawią na działce służalczej sołtyski. Jeśli się mylę, przepraszam i proszę szczęśliwą panią władzę o wypowiedź.

Mikol

Jak można likwidować trasę linii kolejowej dla ścieżki rowerowej? Hotele i punkty gastronomiczne? Kto niby to tam zbuduje? Pani Wójt, tam trzeba walczyć o przywrócenie ruchu kolejowego, to by przyciągnęło turystów, a nie ścieżka rowerowa!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Bardzo panu dziękuję za tę Dobrą Nowinę. Jak to pewien francuski polityk powiedział - niektórzy nie korzystają z okazji, aby milczeć. Dobrze, że Pan z tej możliwości nie skorzystał. Dzięki temu mieszkańcy Szczytna - no nie wszyscy, nie popadajmy w samozachwyt - mogli się zapoznać z Pana dokonaniami opozycyjnymi, Pana oglądem świata, z Pana mizantropią (proszę zapytać Prezesa, co to znaczy), a także z Pana oikofobią (moim zdaniem człowiek, który nienawidzi swoich rodaków - nienawidzi również swej Ojczyzny). Zna Pan środowisko z restauracji SOWA? Nie znosi go Pan? A skąd je Pan zna? Był Pan tam kelnerem, czy pracował w szatni, że aż tak ich Pan zna i nie lubi? Jeśli chciał się Pan przedstawić mieszkańcom Szczytna - jako cichy bohater opozycji (nie odmawiam panu zasług \"w sprawie\") - wśród \"resztek komuchów\" - to niestety spadł Pan z cokołu. Tak rewolucja pożera swoje dzieci... albo one same się pożerają, albo też zwykła ludzka zawiść.

  Śmieszek


  2020-08-03 13:17:48
 • Ciężarówka wyładowana soją przewróciła się w Młyńsku (zdjęcia)
  Przed dostawczakiem jechały dwie osobówki. Pierwsza skręciła na Lipowiec, osobówka za nią wyhamowała a dostawczakiem chyba się zagapił i żeby im w tył nie wjechać odbił w lewo a na tym pasie jechała Scania. Ciężarówką zjechał na pobocze i po chwili naczepa się zapadła na poboczu i przewróciła zestaw. Farta to ma typ co na poboczu trawę kosił. Naczepa minęła go na centymetry.

  JWB


  2020-08-03 12:02:50
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Szanowny Panie Śmieszek! Mam dobrą wiadomość dla Pana. Otóż dziś ostatni raz zabieram głos.Szkoda mi czasu na takie bezowocne dyskusje. Znam dobrze wasze środowisko a szczególnie tych od SOWY którzy w tak pięknej polszczyżnie prowadzili na temat zniewolonej dziś Polski szerokie dysputy .

  Lech Jan Jamka-były Szczytnianin


  2020-08-03 00:12:09
 • To 28-letni mieszkaniec Szczytna chciał rozjechać policjantów
  Przecież ten Policjant nie użył broni tylko wykorzystał ją celem zatrzymania tego pojazdu, czytanie ze zrozumieniem boli. Cóż można dodać najpierw przeczytajcie sobie przypadki użycia i wykorzystania broni palnej a potem dyskutujcie. Policjant jak czytamy w artykule wykorzystał broń służbową celem zatrzymania pojazdu którym uciekał kierujący, więc strzelał do pojazdu i tyle w temacie

  Venom


  2020-08-02 00:16:20
 • Protest w obronie Sądów dotarł do Szczytna (zdjęcia)
  Zgadzam się i popieram pana w 100% mieszkam tu, płacę podatki, widzę co się dzieje i odczuwam to na własnej skórze, a panie Jamka odnoszę wrażenie że chyba pan tu nie mieszka ? to niech pan się zajmie swoim życiem w Szwecji, Niemczech, Holandii, czy innym krajem czy miastem. Bo wydaje mi się że żyje pan na innej planecie i TVP z certyfikowanym kłamcą Kurskim na czele oraz skazanym prawomocnym wyrokiem Morawieckim za kłamstwa zrobiło panu kisiel z mózgu.

  Do Śmieszek


  2020-08-01 18:47:21
 • Powstanie centrum kulturalne
  Również jestem zdania, że można byłoby zainwestować pieniądze przeznaczone na budowę centrum kulturalnego (czyli świetlicę) w coś bardziej potrzebnego. Świetlic w naszej gminie mamy pod dostatkiem!

  Mieszkaniec


  2020-07-31 23:19:35
 • Trociny w ogniu w Pasymiu
  Adaś znowu spał na zmianie i nie dopilnował :)

  Tomasz


  2020-07-31 20:36:26
 • Dino i sklep rolniczy wkraczają do gry
  Jak ze stacją paliw w dobrych cenach to jestem za!

  Tomasz


  2020-07-31 20:23:52
 • Rafał Brzeziński – między kosmetykami a motocyklami (zdjęcia)
  Zagalopowaleś się z tymi zasługami tylko twoimi , znaczna część tych zasług to waszej radnej.

  Obiektywy.


  2020-07-31 20:08:13
 • Dyrektorskie stołki dłużej o... rok
  Po co konkursy przecież to tylko ustawka jesteś za wójtem masz stanowisko psychoza która panuje od pierwszej kadencji ale lepiej dajesz .... masz jak w banku

  Wyborca


  2020-07-31 17:29:32