Reklama


Reklama

22 kilometry szczęścia wójt Szydlik


Ścieżka rowerów po starym nasypie kolejowym to szansa na rozwój i promocję gminy Dźwierzuty. Jak to ważna jest inwestycja dla gminy pytamy Mariannę Szydlik, wójt gminy Dźwierzuty.Odetchnęła pani, gdy dowiedziała się, że tym razem udało się wyłonić wykonawcę na budowę drugiego etapu budowy ścieżki pieszo-rowerowej po dawnej linii kolejowej Szczytno – Dźwierzuty?

 

 

(śmiech) Owszem, bo jest to naprawdę bardzo ważna inwestycja z naszej perspektywy. Przypomnę tylko, że to odcinek ponad 20 kilometrów, który w całości będzie biegł terenami naszej gminy.

 

 

Ważna? Z jakich powodów?

 

Jest ich kilka. Pierwszy to bezpieczeństwo naszych mieszkańców. W końcu dzieci, młodzież, dorośli, ale i seniorzy będą mieli miejsce, gdzie mogą pojeździć na rolkach, rowerze, czy po prostu pójść na spacer. Ścieżka uatrakcyjni turystycznie naszą gminę i pokaże jej walory, bo do tej pory jesteśmy kojarzeni z rolnictwem, a tak naprawdę jesteśmy przepiękną gminą turystyczną. Mieszkańcy powiatu i turyści korzystający ze ścieżki będą mogli osobiście się o tym przekonać. Jestem pewna, że się zakochają. Trzeci powód to szansa na rozwój przedsiębiorczości związanej z turystyką, mam tu na myśli na przykład małą gastronomię. Przy takim obiekcie, jak ścieżka aż proszą się o powstanie takie punkty. Liczę tu głównie na kreatywności naszych mieszkańców. Nie ukrywam, że liczymy też na zainteresowanie większych inwestorów na przykład z branży hotelarskiej.


Reklama

Reklama

 

 

Ścieżka na terenie gminy Dźwierzuty będzie miała około 22 kilometrów...

 

Dokładnie tak. Będzie wiodła przez 10 urokliwych wiaduktów, wąwozami i wzgórzami. Będzie można zobaczyć różnorodności i piękno naszej gminy, na której terenie znajduje się mnóstwo jezior, lasów i niepowtarzalnej przyrody. Nie będę tego opisywała, zapraszam do gminy Dźwierzuty, niech każdy przekona się o tym osobiście, że warto tu przyjechać, a być może i zamieszkać.Komentarze do artykułu

wdzięczny raz jeszcze

Wedle zaleceń przyjrzałem się sobie i doszedłem do wniosku, że wszystko jest dobrze. Dziękuję za troskę. Rzeczywiście, mam wyższe wykształcenie; cieszę się, że to widać. Jednak etatu w gminie nie mam, tutaj nos Cię zawiódł. Dosyć jednotorowe myślenie skoro pochwała równa się praca. A jeśli pochwalę chleb, wywąchasz z mojej klawiatury etat w piekarni? Co złego jest w docenieniu czyjegoś wysiłku? Uważam, że pisać można o ile ma się coś do powiedzenia na temat. Równie dobrze artykuł o wywozie śmieci w powiecie może się skończyć dyskusją w komentarzach o stanie dróg lub o masztach w Rańsku. Nie rozumiem czego bronisz? Naprawdę wyzywanie wójta od hipokrytek ma zmusić do odpowiedzi? Wystarczy napisać pismo do gminy z prośbą o wyjaśnienie sprawy. Powaga takiego dokumentu wykluczy też wyzwiska. Żeby media się tą sprawą zajęły również trzeba bezpośrednio się skontaktować. Radzę czytać uważnie, nie czepiam się porównania drogi do sera. Można napisać, że droga przypomina/jest jak ser z dziurami. Tymczasem Oburzona napisała \"jeździ się jak po serze z wielkimi dziurami\". Wyszło komicznie. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

do „wdzięczny”

Człowieku, możesz być wdzięczny za ścieżkę. Ale jesteś aż tak „wdzięczny”, że krytykujesz innych za ich wpisy? Oj, twoja klawiaturka pachnie etatem w gminie. Piszesz pięknie, rzeczowo, na pewno wyższe wykształcenie. I co - tylko tacy mają prawo pisać? Jeden z komentarzy mówi o maszcie telefonii w Rańsku. Skoro władza (wójt, sołtys) nie informuje wprost o swoich zamiarach, to mieszkańcom pozostaje „chyba”. I taki komentarz jest prowokacją do publicznej wypowiedzi władzy i jasnej informacji w sprawie. A może chodziło, by tematem zainteresowały się media? Czepiasz się do porównania drogi do sera z dziurami, a co w tym złego? Twoim zdaniem należało napisać, że po drodze z dziurami jedzie się jak po drodze z dziurami? Itd. Jedynie zgodzę się, że powrót pociągów to mrzonka. Podsumowanie: krytykujesz innych, lepiej zastanów się nad sobą.

Kawalarz

Przywrócić ruch kolejowy? Taką moc ma wasza wójt? Brawo? A może potrafi też wyremontować wam domy i sprawić, żeby z nieba leciały pieniądze? Jak czytam komentarze wniosek jest jeden. Nie warto robić nic.

wdzięczny

A ja jestem wdzięczny i bardzo dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania ścieżki. Do Mikola – jest coraz mniej połączeń autobusowych, a twierdzisz, że położenie torów i puszczenie pociągu będzie opłacalne? Do zbulwersowanej - nie znam się, ale się wypowiem i powtarzanie \"chyba\" sprawia, że to niezwykle rzeczowa wypowiedź. Rozbrajające jest oczekiwanie, że pani Wójt ustosunkuje się do tej wypowiedzi w komentarzu. Do oburzonej – cieszę się, że wiesz jak się jeździ po serze z wielkimi dziurami. Pisanie caps lockiem nie dodaje powagi wypowiedzi. Widać, że masz problemy ze zrozumieniem, o ortografii i interpunkcji nie wspomnę. Ścieżka powstaje ze względu na bezpieczeństwo mieszkańców. Czy gdzieś jest wspomniane, że wstęp na ścieżkę będą mieli wyłącznie turyści? Przede wszystkim mieszkańcy naszej gminy skorzystają z niej, a dodatkowo ściągniemy wielu turystów, którzy przyjadą do lokalnej agroturystyki. A, i jeszcze jedno - czy ścieżka przypadkiem nie była obietnicą?

Kolo

A, drogi? Znowu jesienią będę przebijał się przez błoto do pracy...

OBURZONA !

A dlaczego nikt nie pomyśli o drogach >>>??? W gminie Dźwierzuty ? Przecież dawno miały być zrobione a JAK NARAZIE JEŹDZI SIĘ JAK PO SERZE Z WIELKIMI DZIURAMI ! ! ! Ścieszka rowerowa jest robiona z myślą o turystach ! A CO Z DROGAMI DLA MIESZKAŃCÓW GMINY ? OBIECANKI CACANKI !

Do Mikol

Trzeba się ruszać żeby zdrowie mieć !. Turyści i tak na miejsce wypoczynku dojeżdżają swoim autem, a w czasie pobytu na wczasach miło jest pojeździć rowerem lub pospacerować po pięknej okolicy (bez tego hałasu i spalin).

zbulwersowana

Hipokrytka. Taaak, walory przyrodnicze, gmina atrakcyjna turystycznie. A Rańsk? Mieszkańcy, domki letniskowe, jezioro z wyspą kormoranów? Jednak w miejscowości ma stanąć maszt sieci komórkowej, chyba ten 5G. W Dźwierzutach był bunt ludzi i nie pozwoliła budować. A tu można? Na razie nikt nic nie wie, bo chyba postawią na działce służalczej sołtyski. Jeśli się mylę, przepraszam i proszę szczęśliwą panią władzę o wypowiedź.

Mikol

Jak można likwidować trasę linii kolejowej dla ścieżki rowerowej? Hotele i punkty gastronomiczne? Kto niby to tam zbuduje? Pani Wójt, tam trzeba walczyć o przywrócenie ruchu kolejowego, to by przyciągnęło turystów, a nie ścieżka rowerowa!

Napisz

Reklama


Komentarze

 • „Droga śmierci” w likwidacji
  A co z odcinkiem Olszyny Jeruty on jest jeszcze gorszy

  Tomasz Nieciak


  2020-09-19 06:50:40
 • Dawny GOK zamienia się w ruinę
  Gośkę trzeba zatrudnić ........ona \" postawi \" na nogi :-)

  Dynd


  2020-09-18 23:09:14
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Nieporozumienie z biblioteką- chodzilo o moją książkę, którą tam kiedyś przesłałem a ktora również znajduje się w Bibliotece Narodowej w Warszawie.A co do nienawiści w stosunku do Pana, Panie Śmieszek to tylko różnica zdań, nic ponadto. Przyznam się do jednej rzeczy- lubię się z Panem wykłócać. To chyba moja słabośc

  Jamka lech


  2020-09-18 21:14:35
 • Małżeństwo okradało samochody z paliwa
  A co z paserem co za pół ceny kupował kradziony towar , czyżby został świadkiem koronnym ?.

  Bezkarność gnidy gorszej od złodzieja.


  2020-09-18 20:04:50
 • Nurkująca sekretarz gminy (zdjęcia)
  Super że są ludzie którzy mają ambicje i pasje a nie tylko siedzą w domu przed TV. Przykre jest to że inni ludzie bez ambicji i pasji z zazdrości wylewają pomyje... Super Pani Basiu tak trzymać!

  Obserwator


  2020-09-18 17:22:14
 • Poprawa figury tylko w Studio Figura – Zapraszamy!
  Tego nam brakowało w naszym pięknym mieście, będę na pewno klientką :)

  Magda


  2020-09-18 12:48:55
 • Iga srebrną medalistką mistrzostw Polski
  Trochę niefortunne to zdjęcie.

  Kowal


  2020-09-18 00:33:52
 • Niezwykłe znalezisko w Starych Kiejkutach
  Takie mamy u nas prawo. Kupujesz ziemię, ale nic co cenne nie jest Twoje. Znajdziesz ropę, państwowa, znajdziesz skarb, państwowy, znajdziesz walizkę pieniędzy tak jest. państwa. Gdy tylko w jakiś sposób policja się dowie, to możesz dostać wyrok, chyba że samemu od razu szybkim krokiem udasz się na komendę i zgłosisz takie znalezisko. Ja bym poszedł o krok dalej i na komendę zwoził wszystkie kamienie znalezione na polu, żeby policja badała, czy aby przypadkiem nie jest to jakiś artefakt archeologiczny. A człowiekowi zamiast dać jakiś dyplom, no jakieś znaleźne czy nagroda to marzenie w naszym kraju więc nie liczę, pogratulować oficjalnie czy zrobić pamiątkowe zdjęcie w muzeum dla znalazcy to mu wpieprzą wyrok najlepiej i niech siedzi, drugi raz jak coś znajdzie to rozsądnie wywali do rowu albo zniszczy XD

  Chomik


  2020-09-17 22:29:09
 • Józef Zapatka – zapomniany bohater plebiscytu
  Ach, panie Jamka! Niech pan już skończy z tą swoją mizantropią. Wylewa się to z pana za każdym pańskim wpisem. Jak to już wcześniej napisano - dobrze, że jest pan byłym Szczytnianinem. Nie zrozumiem nigdy takiej nienawiści, jaka w panu tkwi. Tylko dlatego, że ktoś myśli inaczej. Niech pan się nie spodziewa, że sugerowanie przez pana jakichś moich deficytów sprowokuje mnie do pozwu sądowego. Pieniactwo nie leży w mojej naturze. I skąd pan wie, co o mnie jest w bibliotece w Szczytnie? Ma pan związki ze służbami?

  Śmieszek


  2020-09-17 22:17:25
 • Spacer po Pasymiu zakłócili kryminalni ze Szczytna
  Policja, policja i policja...

  Ja


  2020-09-17 21:06:02