Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

18 i 19 lipca Szczytno zaprasza na Festiwal Smaków Food Trucków


Najbliższa sobota i niedziela będzie w Szczytnie przebiegać pod hasłem: „wielkie żarcie”. Oczywiście nie chodzi o skandalizujący film Ferrierego sprzed półwiecza, lecz znacznie bardziej współczesną modę gastronomiczną. Na Placu Juranda stanie aż szesnaście food trucków, oferujących najprzeróżniejsze dania, rodem niemal od bieguna do bieguna.Piąta już edycja wydarzenia w tym roku o nazwie Festiwal Smaków Food Trucków rozpoczęła się w czerwcu. Jednak dla Szczytna to najbliższy, lipcowy weekend będzie szczególny, bowiem miasto będzie ten festiwal gościło po raz pierwszy. Zapowiada się koncertowe święto kulinarne dla wszystkich smakoszy: w sobotę od godz. 12 do 21, a w niedzielę od 12 do 20. Wstęp bezpłatny.

 

Festiwal Smaków Food Trucków to strefa dedykowana koneserom kuchni pod chmurką. Do udziału zapraszane są najlepsze restauracje na kółkach z całej Polski, które wyspecjalizowały się w określonych daniach i mają rzesze sympatyków w swoich „rodzinnych” miastach. Jedne serwują egzotyczne przysmaki z odległych stron świata, inne doskonale czują się w kuchni europejskiej lub słyną z pysznych deserów. Jedno jest pewne: każdy food truck smakuje wyjątkowo!

 

Wydarzenie zawsze odbywa się w plenerze. Na głodnych przygód gości czekać będzie angażująca gra terenowa. Na części placu wygospodarowana zostanie również strefa chilloutu, okraszona relaksującą muzyką, która sprzyja beztroskiemu odpoczynkowi.

 

Magdalena Okulewicz.

 

 


Reklama

- Festiwal Smaków Food Trucków to miejsce, które powinno być w smak także naszej planecie i środowisku naturalnemu. Dlatego coraz więcej mobilnych restauracji decyduje się na ekologiczne opakowania. Ponadto food trucki stale poszerzają ofertę dań wegetariańskich i wegańskich. Osoby na diecie roślinnej na pewno znajdą coś dla siebie – zachęca reprezentująca organizatora Magdalena Okulewicz. - Ponadto, co ważne dla lokalnej społeczności, podczas imprezy, w sobotę i niedzielę, będzie też trwała akcja charytatywna na rzecz Stefanka Zgiepa. Będą puszki, będzie kiermasz, ale np. w niedzielę, podczas koncertu z DJ-em, będzie można „kupić” ulubiony utwór. Wszędzie, gdzie odbywa się nasz festiwal, jeśli jest potrzeba i możliwość, podejmujemy także takie działania prospołeczne.

 

Organizatorzy zadbają o bezpieczeństwo gości. Wystawcy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych dla gastronomii. Strefa konsumpcyjna będzie na bieżąco dezynfekowana oraz zachowane zostaną odpowiednie odległości pomiędzy stolikami, oraz poszczególnymi food truckami. Dla gości udostępnione zostaną środki do dezynfekcji. Szczegóły zostaną opublikowane na fanpage’u wydarzenia.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie:

facebook.com/events/693459711509451.

 

Reklama

Partnerzy:

Miasto Szczytno

MDK Szczytno

Browar Amber

 

Poniżej prezentujemy listę food trucków, które pojawią się w Szczytnie:


Pan Baozi – chińskie bułeczki na parze

Wheel Meal – kuchnia meksykańska

Mimus Street Food – kuchnia międzynarodowa

Jack Burger – burgery

Świnki Trzy – szarpana wieprzowina

Nood-Lee – makarony z woka

Food Cab – wypiekane buły

Beef’N’Roll – burgery

Belgijki – frytki duże, grube i chrupiące

Wyciskamy – orzeźwiająca lemoniada z cytrusów

Zebra Burger – burgery

Kultowe Zapiekanki – klasyka polskiego street foodu

Arizona Pastrami – amerykańskie pastrami

Churros amigos – hiszpańskie churrosy

Węgierska Fabryczka – węgierskie langosze

ParaBuch – pierożki dim sum

 

 

Fot. Magdalena Okulewicz zapewnia, że Festiwal Smaków Food Trucków będzie pojawiał się w Szczytnie także w kolejnych latach, jeśli tylko mieszkańcy tłumnie to wydarzenie zaakceptują.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama