Reklama


Reklama

18 i 19 lipca Szczytno zaprasza na Festiwal Smaków Food Trucków


Najbliższa sobota i niedziela będzie w Szczytnie przebiegać pod hasłem: „wielkie żarcie”. Oczywiście nie chodzi o skandalizujący film Ferrierego sprzed półwiecza, lecz znacznie bardziej współczesną modę gastronomiczną. Na Placu Juranda stanie aż szesnaście food trucków, oferujących najprzeróżniejsze dania, rodem niemal od bieguna do bieguna.Piąta już edycja wydarzenia w tym roku o nazwie Festiwal Smaków Food Trucków rozpoczęła się w czerwcu. Jednak dla Szczytna to najbliższy, lipcowy weekend będzie szczególny, bowiem miasto będzie ten festiwal gościło po raz pierwszy. Zapowiada się koncertowe święto kulinarne dla wszystkich smakoszy: w sobotę od godz. 12 do 21, a w niedzielę od 12 do 20. Wstęp bezpłatny.

 

Festiwal Smaków Food Trucków to strefa dedykowana koneserom kuchni pod chmurką. Do udziału zapraszane są najlepsze restauracje na kółkach z całej Polski, które wyspecjalizowały się w określonych daniach i mają rzesze sympatyków w swoich „rodzinnych” miastach. Jedne serwują egzotyczne przysmaki z odległych stron świata, inne doskonale czują się w kuchni europejskiej lub słyną z pysznych deserów. Jedno jest pewne: każdy food truck smakuje wyjątkowo!

 

Wydarzenie zawsze odbywa się w plenerze. Na głodnych przygód gości czekać będzie angażująca gra terenowa. Na części placu wygospodarowana zostanie również strefa chilloutu, okraszona relaksującą muzyką, która sprzyja beztroskiemu odpoczynkowi.

 

Magdalena Okulewicz.

 

 


Reklama

- Festiwal Smaków Food Trucków to miejsce, które powinno być w smak także naszej planecie i środowisku naturalnemu. Dlatego coraz więcej mobilnych restauracji decyduje się na ekologiczne opakowania. Ponadto food trucki stale poszerzają ofertę dań wegetariańskich i wegańskich. Osoby na diecie roślinnej na pewno znajdą coś dla siebie – zachęca reprezentująca organizatora Magdalena Okulewicz. - Ponadto, co ważne dla lokalnej społeczności, podczas imprezy, w sobotę i niedzielę, będzie też trwała akcja charytatywna na rzecz Stefanka Zgiepa. Będą puszki, będzie kiermasz, ale np. w niedzielę, podczas koncertu z DJ-em, będzie można „kupić” ulubiony utwór. Wszędzie, gdzie odbywa się nasz festiwal, jeśli jest potrzeba i możliwość, podejmujemy także takie działania prospołeczne.

 

Organizatorzy zadbają o bezpieczeństwo gości. Wystawcy zobowiązani są do przestrzegania wytycznych dla gastronomii. Strefa konsumpcyjna będzie na bieżąco dezynfekowana oraz zachowane zostaną odpowiednie odległości pomiędzy stolikami, oraz poszczególnymi food truckami. Dla gości udostępnione zostaną środki do dezynfekcji. Szczegóły zostaną opublikowane na fanpage’u wydarzenia.

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie:

facebook.com/events/693459711509451.

 

Reklama

Partnerzy:

Miasto Szczytno

MDK Szczytno

Browar Amber

 

Poniżej prezentujemy listę food trucków, które pojawią się w Szczytnie:


Pan Baozi – chińskie bułeczki na parze

Wheel Meal – kuchnia meksykańska

Mimus Street Food – kuchnia międzynarodowa

Jack Burger – burgery

Świnki Trzy – szarpana wieprzowina

Nood-Lee – makarony z woka

Food Cab – wypiekane buły

Beef’N’Roll – burgery

Belgijki – frytki duże, grube i chrupiące

Wyciskamy – orzeźwiająca lemoniada z cytrusów

Zebra Burger – burgery

Kultowe Zapiekanki – klasyka polskiego street foodu

Arizona Pastrami – amerykańskie pastrami

Churros amigos – hiszpańskie churrosy

Węgierska Fabryczka – węgierskie langosze

ParaBuch – pierożki dim sum

 

 

Fot. Magdalena Okulewicz zapewnia, że Festiwal Smaków Food Trucków będzie pojawiał się w Szczytnie także w kolejnych latach, jeśli tylko mieszkańcy tłumnie to wydarzenie zaakceptują.Komentarze do artykułu

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze

 • Znamy numer do Mikołaja Zadzwoń!
  Mikołaju chciałabym iphone 11 pro ps4 z minecraft oraz spotkać fajnego chłopaka

  mel


  2021-01-26 15:19:04
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Taki sobie czytelniczku z Razem dla Mieszkańców. Jaki pomysł na miasto mają Twoi koledzy p. Siudak, p. Boczar, p. Malec, p. Furczak i inni? Czy jedynym Waszym pomysłem jest kredyt i zadłużenie miasta? A może etaciki w Urzędzie?

  Anna


  2021-01-26 13:39:36
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Odpowiedź jest prosta. Szeregowa p. Rybińska prawdopodobnie nie dostała zgody z góry. Zresztą łatwo jest klepać swoje mądrości, ale już brać pieniądze za odpowiedzialność, to zupełnie inna sprawa. I to wychwalanie Henryka, obrzydliwe. Tyle teraz robi dla miasta... A ile zepsuł lub przespał, gdy miał swoje pięć minut? Widzę tu pewną sprzeczność. Brudne polityczne gierki!

  Do TSC


  2021-01-26 09:18:09
 • 90 pensjonariuszy domu pomocy zaszczepionych
  Zaszczepiono, czy raczej poddano eutanazji?...przecież Pfizer jasno napisał w ulotce, że nie wolno szczepić ludzi z osłabioną odpornością i przyjmujących leki... To jest ludobójstwo....a ci, co są tego świadomi, a jednak wstrzykują staruszkom ten eksperymentalny preparat, są zbrodniarzami, dla których specjalnie stworzono ustawę bezkarnościową.

  kroll


  2021-01-26 08:31:06
 • Afrykański pomór w powiecie szczycieńskim
  W 2018r. było głośno o dzikach spadających z nieba, może i w tym znowu zaczęły spadać???...właściwie to nie ma co się dziwić, kawał drogi mają do przelecenia :D A tak na poważnie, to mógłby ktoś ustalić stawkę, za odstrzelenie myśliwego???...chętnie bym zapolował...z ich truchła, darmową karmę dla psów można zrobić.

  kroll


  2021-01-26 08:22:18
 • Krzyżówki znowu niebezpieczne dla kierowców (zdjęcia)
  To jest doskonałe miejsce na duże rondo - ono spowolniłoby ruch w tym miejscu oraz ułatwiłoby włączanie się do ruchu od strony Świętajna.

  PLAY


  2021-01-26 08:09:05
 • W Szczytnie ruszyły szczepienia przeciw covid19 (zdjęcia)
  do X-Men - źle przeczytałeś, temu, co zginął pod autobusem, wpisali covida w akcie zgonu...a ci, co teraz umierają, zaraz po poddaniu się eksperymentowi medycznemu, wpisują, że umarli na choroby współistniejące....ciekawe, co Tobie wpiszą :)

  kroll


  2021-01-26 08:06:39
 • Czy to już wojna pomiędzy koalicyjnymi ugrupowaniami?
  Moje odczucia wobec RADNEJ RYBIŃSKIEJ są bardzo mieszane. Dziwi mnie, że taka mądra i dbająca o dobro miasta przez wiele kadencji osoba nie starowała na stanowisko Burmistrza Miasta. Nie wiem jak to się dzieje, że takie SKARBY jak radna RYBIŃSKA i radny KIERSIKOWSKI oraz doktor ŁACHACZ nie stworzyli do tej pory (wszyscy z kilkoma kadencjami i giganci intelektu) jakiegoś triumwiratu w mieście. Aż żal patrzeć jak się marnują.

  Taki sobie czytelnik


  2021-01-26 00:44:44
 • Pyskówka, jak w piaskownicy - miejski poziom debaty
  Jak burdel nie zarabia to się wymienia ku...wy nie firanki.....

  Ironia


  2021-01-25 21:16:51
 • Śmieci drenują portfele, skąd się biorą te kwoty?
  Problemem w opłatach nie są ani osoby,ani firmy... bo firmy rozliczają się na jeszcze innych zasadach:) problemem są nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjne. I to tych nieruchomości ( które ani nie są stałe zamieszkiwane, więc nie można stosować stawki od osoby, ani nie jest tam prowadzona działalność gospodarczą, więc nie rozliczają się jak przedsiębiorcy) dotyczy stawka 169 zł rocznie. A to czy kogoś można tak czy inaczej policzyć reguluje ustawa.Wynika wiec z tego że nawet jeśli jest beznadzieja,to w obowiązującym prawie.Dura lex, sex lex.I na to ani my jako mieszkańcy,ani nasi samorządowcy wpływu nie mamy.

  Roman


  2021-01-25 15:18:03