Reklama


Reklama

18-letni pijany i agresywny kierowca audi trafił do celi


Bez prawa jazdy, ale za to z ponad promilem alkoholu w organizmie zasiadł za kierownicą audi 18-letni mieszkaniec Szczytna. Wiózł dwóch młodych pasażerów. 18-latek wpadł na ulicy Narońskiego w Szczytnie. Podczas kontroli był agresywny i nie wykonywał poleceń wydanych przez funkcjonariuszy. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.Do zdarzenia doszło w piątek, 10 lipca. Policjanci zauważyli jadące nocą audi. Zatrzymali je do kontroli drogowej.

 

- Za kierownicą siedział 18-letni mieszkanie Szczytna – mówi sierżant Izabela Cyganiu ze szczycieńskiej policji. - W samochodzie znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów. Okazało się, że 18-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a na domiar złego miał w organizmie ponad promil alkoholu.

 

Młody mężczyzna w trakcie kontroli był agresywny i nie wykonywał poleceń wydanych przez funkcjonariuszy. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

 

- Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, utrudniania czynności służbowych policjantom oraz zarzuty znieważenia funkcjonariuszy policji – dodaje policjantka.


Reklama

 

 

Po raz kolejny szczycieńscy policjanci apelują! Nie narażaj siebie i innych. Nietrzeźwi kierowcy to potencjalne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli posiadasz wiedzę, że osoba, która wsiada za „kółko” spożywała wcześniej alkohol, ZAREAGUJ!

 

- Nie wsiadaj do samochodu, którego kierowca jest po wpływem alkoholu – przestrzega sierżant Izabela Cyganiuk. - Nietrzeźwość kierowców to najczęstsza przyczyna najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Nie dajmy przyzwolenia na jazdę na „podwójnym gazie”! Dziś „przymkniesz oko”, a jutro to Ty albo ktoś z Twoich bliskich może stać się jego ofiara.

Reklama

 

 

Z kolei w czwartek, 9 lipca, około godz. 21:00, policjanci z referatu ruchu drogowego w miejscowości Dźwierzuty na ulicy Szczycieńskiej zatrzymali do kontroli nietrzeźwego rowerzystę. Styl jego jazdy od razu wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy. 41-letni mieszkaniec Dźwierzut, został poddany badaniu na zawartość alkoholu wydychanym powietrzu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile.

 

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze