Reklama


Reklama

18-letni pijany i agresywny kierowca audi trafił do celi


Bez prawa jazdy, ale za to z ponad promilem alkoholu w organizmie zasiadł za kierownicą audi 18-letni mieszkaniec Szczytna. Wiózł dwóch młodych pasażerów. 18-latek wpadł na ulicy Narońskiego w Szczytnie. Podczas kontroli był agresywny i nie wykonywał poleceń wydanych przez funkcjonariuszy. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.Do zdarzenia doszło w piątek, 10 lipca. Policjanci zauważyli jadące nocą audi. Zatrzymali je do kontroli drogowej.

 

- Za kierownicą siedział 18-letni mieszkanie Szczytna – mówi sierżant Izabela Cyganiu ze szczycieńskiej policji. - W samochodzie znajdowało się jeszcze dwóch pasażerów. Okazało się, że 18-latek nie posiada uprawnień do kierowania, a na domiar złego miał w organizmie ponad promil alkoholu.

 

Młody mężczyzna w trakcie kontroli był agresywny i nie wykonywał poleceń wydanych przez funkcjonariuszy. Został zatrzymany i noc spędził w policyjnej celi.

 

- Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, utrudniania czynności służbowych policjantom oraz zarzuty znieważenia funkcjonariuszy policji – dodaje policjantka.


Reklama

 

 

Po raz kolejny szczycieńscy policjanci apelują! Nie narażaj siebie i innych. Nietrzeźwi kierowcy to potencjalne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeżeli posiadasz wiedzę, że osoba, która wsiada za „kółko” spożywała wcześniej alkohol, ZAREAGUJ!

 

- Nie wsiadaj do samochodu, którego kierowca jest po wpływem alkoholu – przestrzega sierżant Izabela Cyganiuk. - Nietrzeźwość kierowców to najczęstsza przyczyna najtragiczniejszych w skutkach zdarzeń drogowych. Nie dajmy przyzwolenia na jazdę na „podwójnym gazie”! Dziś „przymkniesz oko”, a jutro to Ty albo ktoś z Twoich bliskich może stać się jego ofiara.

Reklama

 

 

Z kolei w czwartek, 9 lipca, około godz. 21:00, policjanci z referatu ruchu drogowego w miejscowości Dźwierzuty na ulicy Szczycieńskiej zatrzymali do kontroli nietrzeźwego rowerzystę. Styl jego jazdy od razu wzbudził podejrzenie funkcjonariuszy. 41-letni mieszkaniec Dźwierzut, został poddany badaniu na zawartość alkoholu wydychanym powietrzu. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile.

 

 

Fot. Zdjęcie jest jedynie ilustracją do tekstu.Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • „Król kur” mieszka w Kolonii (zdjęcia)
  Już dawno nie czytałam wywiadu z tak pozytywną osobą. Powodzenia!

  Brawo!


  2020-08-10 18:54:09
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  ... jak go znajdą, przetrącić nogi i sądownie zakazać korzystania z chodzika. Moze wtedy zrozumie, co zrobił

  Proponuję...


  2020-08-10 13:55:53
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  \"Nigdy się tym nie interesowaliśmy – przyznaje Barbara Trusewicz, sekretarz gminy Dźwierzuty. - Sprawdziliśmy to w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i OSP Rumy robią to legalnie, ale dobrze byłoby o tym przynajmniej poinformować właściciela gruntu\". No to na jakiej podstawie był użytkowany grunt gminny przez OSP? Na jakiej podstawie dostaje się dopłaty do nie swoich gruntów, skoro Gmina obarczyła karą OSP za BEZUMOWNE KORZYSTANIE Z GRUNTÓW GMINY - tylko o 2,2 ha. A jak to wygląda wobec pozostałych prawie 8 ha, które na zasadzie SŁOWNEJ ZGODY PRYWATNYCH WŁAŚCICIELI było wykorzystanych dla uzyskiwania dopłat? I tak od 2014 r. To się nadaje do prokuratury. Chyba, że jakieś interesy wiążą właścicieli gruntów prywatnych, którzy \'na słowo\" oddali je OSP.

  Mdli mnie


  2020-08-09 15:16:42
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Złapać dziada. Za jaja i na gałąź.

  Korniszon


  2020-08-09 14:39:18
 • Ukradł chodzik i... wolność starszej pani
  Pewnie jakiś ciułacz złomu przytulił go , należałoby popytać na skupach złomu .

  Aluminium w cenie.


  2020-08-09 09:46:55
 • OSP z „tajnymi” dopłatami rolniczymi, sprawą zainteresował się przewodniczący
  Wyłudzenie i poświadczenie nieprawdy.

  Wniosek do prokuratury.


  2020-08-09 08:01:33
 • Taniec „zaraził” koronawirusem dwie mieszkanki gminy Szczytno
  Brednie, skoro nie miały objawów to skąd nawet przypuszczenia że mają wirusa?

  Marek


  2020-08-07 23:05:37
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  Ponieważ Szanowna Redakcja nie umieszcza wpisów, których nie może w pierwszej fazie zweryfikować - tzn. nie wiadomo, jaki będzie odzew ludu - to pozwolę sobie ponownie się wypowiedzieć, zmieniając jedynie formę (poprzednia była bardziej kulturalna). Posłużę się w tym celu parafrazą cytatu niezapomnianego filmowego dr. Sztrosmajera: Gdyby głupota umiała latać fruwać wszystkie Panie wznosiłyby się jak gołębice.

  Waga


  2020-08-06 16:26:48
 • O krok od kolejnej tragedii na drodze
  Gadanie, gadanie, gadanie, gadanie i.t.d..... a powinno być KARANIE, KARANIE i KARANIE. Tylko kij w ręku władzy coś zmieni.

  Też kierowca


  2020-08-06 09:56:28
 • Babski Wieczór w Kinie Cinema Lumiere (zdjęcia)
  do uczestnika : żal ściska bo ktoś sobie poszedł do kina...niezłe jest się czym chwalić.

  Matka


  2020-08-06 07:59:04