Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

18-latek zdemolował samochody stojące przy ulicy Lipperta


VW Touran, Opel Signum, Audi A3 oraz Opel Vectra to pojazdy, które stanęły na drodze 18-letniemu mieszkańcowi Szczytna. Mężczyzna działając w krótkich odstępach czasu uszkodził stojące na parkingu przy ulicy J. Lipperta wszystkie cztery auta.Do zdarzenia doszło 2 lipca. Pokrzywdzeni złożyli zawiadomienie o popełnionych na ich szkodę przestępstwach wyceniając wartość poniesionych strat na łączną kwotę ponad 1200 złotych. Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjno – rozpoznawczych ustalili dane sprawcy i dokonali jego zatrzymania. Za zniszczenie cudzego mienia 18-latkowi grozi teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

18-latek już usłyszał zarzuty. Sprawca skupił się głownie na lusterkach wspomnianych pojazdów. W VW Touranie wyrwał wkład lusterka lewego oraz zarysował zewnętrzną powierzchnię szyby drzwi od strony kierowcy. W Oplu Signum połamał plastikową osłonę lusterka lewego. W Audi A3 wyrwał i potłukł wkład lusterka prawego, a w ostatnim pojeździe wyrwał wkład lusterka lewego oraz połamał jego plastikową obudowę.


Reklama

 

Pokrzywdzeni wycenili wartość poniesionych strat na łączną kwotę 1200 złotych. Złożyli oni również zawiadomienie o popełnionym na ich szkodę przestępstwie, żądając ścigania i ukarania sprawcy uszkodzenia ich aut.

 

Szczycieńscy kryminalni w toku prowadzonych czynności operacyjnych wytypowali ewentualnego sprawcę. Do tej sprawy zatrzymali 18-latka ze Szczytna. W trakcie przesłuchania mężczyzna nie kwestionował swojej winy i przyznał się do postawionych mu zarzutów. 18-latek zobowiązał się pokryć straty poniesione przez właścicieli pojazdów. Sąd może spojrzeć na jego czyn łagodniej, jeżeli dotrzyma on danego słowa. Na chwilę obecną jednak grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Więcej informacji z naszego powiatu zawsze w papierowym wydaniu "Tygodnika Szczytno".

Tygodnik dostępny jest w niemal każdym sklepie, w tym w sieci sklepów Biedronka. Komentarze do artykułu

czytelnik

To 18 latek czy 24 latek? :)

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43