Poniedziałek, 28 Wrzesień, Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława -

Reklama


Reklama

18-latek z zarzutami dwukrotnego krótkotrwałego użycia pojazdów


Pewien 18-latek przechodząc obok jednej z posesji położonej w gminie Rozogi, zauważył stojący tam pojazd marki Ford. Młody mężczyzna bez chwili wahania podszedł do auta, złapał za klamkę i stwierdził, że skoro jest on otwarty to fajnie było by się nim przejechać...Wsiadł do środka i odjechał. Gdy już się najeździł porzucił samochód nieopodal pobliskiej żwirowni. Miał on jednak pecha, bo całe zajście zauważył syn właścicielki pojazdu, który powiadomił o tym fakcie szczycieńskich policjantów. 18-latek został zatrzymany przez dzielnicowego i usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo krótkotrwałego użycia Forda, grozi mu teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

Całe zajście miało miejsce w minioną sobotę (22.08.20r.) około godz. 15:20. Pokrzywdzona przestępstwem kobieta, zawiadomiła oficera dyżurnego szczycieńskiej komendy o tym, iż ktoś dokonał kradzieży jej pojazdu. W między czasie jej syn sprawdził teren przyległy do pobliskiego lasu i nieopodal miejscowej żwirowni, natknął się na samochód należących do jego matki. 19-latek zauważył też sprawcę przywłaszczenia pojazdu, który „jak już się najeździł, postanowił go porzucić”.


Reklama

 

18-latek został zatrzymany przez policjanta dzielnicowego, który jako pierwszy dojechał na miejsce zgłoszonej interwencji. Mężczyzna nie kwestionował swojej winy. Jak sam oświadczył, „chciał się tylko przejechać”. W toku prowadzonych czynności dochodzeniowo –śledczych szczycieńscy funkcjonariusze ustalili, iż w lipcu br. 18-latek dokonał tego samego przestępstwa, jednak wtedy miał „chęć przejechać się” Oplem Zafirą.

 

Zgodnie z art. 289§1 Kodeksu Karnego. Kto zabiera w celu krótkotrwałego użycia cudzy pojazd mechaniczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. I właśnie na takie konsekwencje prawne naraził się 18-latek, który nie był w stanie pohamować żądzy przejechania się zarówno Oplem, jak i Fordem.

Reklama

 Komentarze do artykułu

Wzajemnie mu.

Krótkotrwałego użycia bejsbola po złodziejskich łapach.

Napisz

Reklama


Komentarze