Czwartek, 27 Czerwiec, Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

18-latek z nożem w ręku zażądał pieniędzy


Trzy dni zajęło policjantom ze Szczytna zatrzymanie 18-latka, który podejrzany jest o dokonanie rozboju. Nastolatek sterroryzował swoją ofiarę nożem i zabrał jej... 50 zł.



Do zdarzenia doszło w sobotę (06.04.2019 r.) w godzinach popołudniowych w Szczytnie przy ul. Polskiej. Po godzinie 19.00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy został poinformowany o rozboju.

 

- Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że gdy stał na chodniku razem z kolegą, podszedł do nich nieznany im mężczyzna, a następnie kierując w ich stronę nóż zażądał wydania pieniędzy – mówi Anna Walerzak ze szczycieńskiej policji. - Z uwagi na fakt, iż tylko jeden z nich był w posiadaniu pieniędzy, okazał on portfel w którym znajdował się banknot o nominale 50 zł. Sprawca zabrał pieniądze z portfela, po czym oddalił się.

 

W wyniku policyjnych czynności ustalono, że sprawcą rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia jest 18-letni mieszkaniec Szczytna. Został on zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania 18-latek nie przyznał się do zarzucanemu mu czynu i złożył wyjaśnienia.


 

Zebrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na wystąpienie z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

 

Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara od 3 lat pozbawienia wolności do 15.

 

KPP Szczytno/ip



Komentarze do artykułu

I dobrze takie wyrostki niech idą siedziec

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Środa, 2018-11-07 10:56:45

Groził matce nożem oraz podpaleniem

  • Piątek, 2018-08-31 12:53:06

Droga gminna na chwilę... dla pieniędzy

  • Środa, 2018-04-18 16:17:50

Cała droga w ręku gminy

  • Środa, 2018-02-07 11:43:57

Zagospodarują plażę z pieniędzy LGD


Komentarze

  • Jarosław i Vladimir połączyli siły dla dobra Mazur (zdjęcia)
    jarek szykujesz im sciezke zeby mogli predzej wjechac do polski.OJ zastanów sie!!!
    Autor: marek
    2019-06-26 15:25:12
  • Dwie dekady śpiewania Kantaty
    Az ciezko uwierzyć, że Pan Mariusz tak nisko upadł.....? Z przewodniczącego rady miasta na.......
    Autor: Tomasz
    2019-06-25 22:43:55
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Lichwa....
    Autor: Czy miasto na to stac?, kiepski to gospodarz, ktory ziemie swoją zadłuża.
    2019-06-25 22:41:10
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Już widzę jak tłumy turystów walą do Szczytna na lodowisko.
    Autor: Mieszkaniec
    2019-06-25 13:39:42
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Emil nie bój nic, lodowisko dobra sprawa, myślę że będzie spore zainteresowanie. Wygodniej mieć je na miejscu niż jeździć do Olsztyna.
    Autor: Zbigniew
    2019-06-24 23:50:51
  • W Szczytnie powstanie sztuczne lodowisko
    Chyba maniek z Grzegorczykiem będą się tam bujali, a potem pójdą łowić rybki na małe domowe gdzie maniek stanowiska sobie wybuduje.
    Autor: Emil
    2019-06-24 21:08:35
  • Zostań współwłaściciel browaru w Szczytnie i... wygraj kolację z Magdą Gessler
    Na kolację zabiorę babcie
    Autor: Martyna karolewska
    2019-06-24 19:21:33
  • Firmy na śmieciowym cenzurowanym
    Niech się Pani z Urzędu przepisami nie zasłania, bo owszem jest tam coś o rozdzielaniu zwykłych śmieci od firmowych, ale to nie jest przymus dla samorządu, tylko wybór. A żeby daleko nie szukać, to w gminie Pasym, przedsiębiorców i ludzi \"wrzucają\" do jednego worka, i problem w ogóle nie istnieje. A w Szczytnie jest i to duży. Każdy przedsiębiorca to powie. Jak sama nazwa wskazuje przedsiębiorca, sobie poradzi. Tylko kto kogo, i po co ma oszukiwać...?
    Autor: Przedsiębiorca
    2019-06-24 12:40:56
  • Stadion przy Śląskiej na etapie papierowym
    A obok stadionu jeszcze ma powstać bosko że sztuczną trawa 60x30 taka mała poprawka.
    Autor: Xyz
    2019-06-23 16:42:37
  • Koszmar niepełnosprawnych: krawężniki, policja i... bliźni
    W pełni popieram pana spostrzeżenia sam jestem wózkowiczem i mam problemy z poruszaniem się na wózku bez pomocy innych osób.nawet przed wyborami do samorządu oprowadzałem jednego pana z aparatem do zdjęć który nagrał kilka zdjęć na na przejściu z ul żwirki do parku i podjazd koło mostku przy areście .miał ten pan to jakoś załatwić.,ale wybory się odbyły i sprawa ucichła .Bardzo dobrze że pan jako młody człowiek widzi te problemy,i trzeba te sprawy mocno nagłaśniać .z obserwacji widać na co dzień że osób na wózkach jest dużo w naszym mieście Myślę że jest nas dużo i powinniśmy domagać się od władz by te sprawiły by osobom niepełnosprawny żyło się lepiej. pozdrawiam.
    Autor: Tadeusz Rosiński
    2019-06-23 14:40:48