Sobota, 15 Maj
Imieniny: Bonifacego, Julity, Macieja -

Reklama


Reklama

15 tysięcy złotych pomocy trafiło do Gabrysi i Szymka


Niebagatelna kwota łącznie 15 tys. została przekazana dla małej Gabrysi Bednarek i Szymka Szymborskiego. Pieniądze zostaną przeznaczone na leczenie i rehabilitację.We wtorek, 19 stycznia Jarosław Matłach Starosta Szczycieński, Krzysztof Karwowski prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie, oraz Rafał Kiersikowski i Rafał Wilczek ze stowarzyszenia „Wszystko dla Szczytna" zasilili zbiórki na leczenie Gabrysi i Szymka łączną kwotą 15 tys.

 

Jak powiedzieli organizatorzy – warto pomagać, każda mała i duża kwota przekazana na rzecz potrzebujących jest ważna, nie ma też chwili do stracenia, dlatego warto zrobić to już dziś, najlepiej teraz, bo czas, w którym należy rozpocząć leczenie i rehabilitację jest równie istotny co pieniądze.


Reklama

 

Nie jest to pierwsze wspólne działanie starostwa, banku i stowarzyszenia. W ubiegłym roku odbyła się akcja „Kilometry dla Stefanka" organizowana wspólnie z Klubem Biegacza „Jurund” w Szczytnie na rzecz 2-letniego Stefcia. Tamto działanie zakończyło się sukcesem.

 

Natomiast w związku z uzyskaniem przez Stefcia w trakcie trwania akcji dofinansowania od Narodowego Funduszu Zdrowia, za zgodą rodziców i organizatorów teraz nadwyżkę środków przekazano dla kolejnych potrzebujących – Gabrysi i Szymka, których rodzice byli mocno zaangażowani w pomoc dla Stefcia. - Potwierdziło się powiedzenie, że okazane dobro wraca, w tym przypadku, jako pomoc w leczeniu kolejnych młodych ludzi – podsumowują organizatorzy.

ReklamaKomentarze do artykułu

Mieszkaniec

A pan Kiersikowski coś dołożył do tej kwoty czy tylko dokleił się do zdjęcia?

Greg

Panie Kiersikowski ile Pan dał ze swojej kieszeni?

cel

Rozumiem że dali ze swojej kieszeni.

Oki

Nie widze tu nic złego w promowaniu działań godnych naśladowania, tak jest wszędzie i tyle. Jak ktoś chce być wyłącznie anonimowy, jego sprawa. Osoby publiczne i działacze społeczni, którzy promują takie akcje, to tylko im dziękować

mieszkaniec

Czy to zdjęcie jest w związku z pomaganiem, czy pomaganie ze zdjęciem. Gdyby każdy kto pomaga miał fotkę w prasie to nie byłoby miejsca na nic innego. Jakoś nie robi to na mnie wrażenia. Zwykła autopromocja. Żenujące.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  współczuć , współczuję ale nie dziwę się, że wybuchł pożar . Każdy kto tamtędy przejeżdżał wie o czym pisze . Bałagan , rozgardiasz , brak ładu i składu . Trudno opisać to miejsce. Totalny chaos . Skoro tak było i w środku , to była tylko kwestia czasu tego jednak nieszczęścia.

  Mariola


  2021-05-14 10:06:41
 • Eksperymentują na Bartnikach
  Fajny eksperyment. Jeżeli będzie udany to może inne miasta na tym skorzystają. Życzę udanego eksperymentu.

  WSK


  2021-05-14 08:51:32
 • Adrian Czech wygrał XII edycję Olimpiady Policyjnej (zdjęcia)
  Wstyd tylko, że w gronie laureatów zabrakło uczniów z szczycieńskiego liceum policyjnego. Uczący tam pan policjant z WSPOL nie popisał się

  Mieszkaniec


  2021-05-13 18:08:20
 • Potężny pożar w Trelkowie, płonie były kościół (zdjęcia)
  Co za szkoda. To była taki piękny, kameralny kościół, z dużym trudem remontowany od kilku lat. Bardzo współczuję pogorzelcom.

  Katarzyna Sieklucka


  2021-05-13 16:16:29
 • Niezależność samorządowa (rozmowa „Tygodnika Szczytno”)
  Panie radny Krassowski, z Pana wypowiedzi jasno wynika, że urzędnicy nie powinni być radnymi, i tym razem ma Pan absolutną rację.

  WSK


  2021-05-13 14:56:13
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Za stary jestem, żeby łykać takie kluski: jeśli RM się na coś zgadza - to jej komisje mają prawo, a nawet obowiązek opiniowania projektów, za którymi podniosły rękę.. To zależy tylko i wyłącznie od szefów komisji, lub radnych, którym na czymś zależy. Ja się zastanawiam - bo jakoś nie mogę sobie przypomnieć - czy któryś z tych \"mędrców\" w radzie - dał ogłoszenie w prasie o to, aby mieszkańcy Szczytna wyrazili się na temat np. tego rodzaju zagospodarowania Pl. Juranda. Mnie się to też nie podoba, ale nikt nie raczył mnie zapytać, jako obywatela, o zdanie. A zwłaszcza nie zrobił tego radny/a z mojego okręgu. Jak przyjdzie na to pora - to powiem, który/a to magik/ czka - z imienia i nazwiska - niech no się który/a odezwie w tej sprawie.

  Do Społecznika


  2021-05-13 13:31:03
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Ten pomysł to kolejna porażka burmistrza to jakiś koszmar za co się weźmie to spartoli za nic mu nie wychodzi czas już go odwołać,miasto we wszystkich rankingach na samym końcu

  Adalbert


  2021-05-13 10:15:40
 • Pies uwięziony w... bramie, na ratunek wezwano strażaków (zdjęcia)
  Pies poczuł zew krwi . Zapewne chciał przedostać się na posesję swojej psiej \"narzeczonej\". Tak chciał zrobić mój pies ale przełaził nad poziomym prętem.Zawisł w pół .Łeb po jednej , a ogon po drugiej stronie . Straż pożarna nie była potrzebna. Udało się go uwolnić, bez uszczerbku dla jego skóry.

  Anna


  2021-05-12 21:59:33
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  Mylisz się Taki sobie czytelniku. Rada z własnej inicjatywy lub na wniosek Burmistrza przeznacza środki na daną inwestycję np. zagospodarowanie Placu Juranda, ale za sposób jej wykonania odpowiada Burmistrz - patrz Plac Juranda. Rada Miejska wyraża lub też nie wyraża zgody na zadłużenie miasta, o które wnioskował Burmistrz.

  Społecznik


  2021-05-12 21:55:17
 • Plac Juranda zaczyna zmieniać swoje oblicze (zdjęcia)
  TO JEST CHORE!!! JUŻ JEST PROBLEM Z ZAPARKOWANIEM ŻEBY ZAŁATWIĆ SPRAWE W URZEDZIE MIASTA......TO CO BĘDZIĘ PO TYM WSPANIAŁYM POMYŚLE URZĘDNIKA??

  KTOŚ


  2021-05-12 21:06:52

Reklama