Reklama


Reklama

15-latka chciała rzucić się z wiaduktu


W Grodziskach (gmina Dźwierzuty) doszło do nieudanej próby samobójczej. Z wiaduktu chciała rzucić się 15-letnia dziewczyna. Na szczęście na miejscu szybko pojawili się strażacy z OSP Dźwierzuty oraz policjanci, którzy przekonali nastolatkę, aby tego nie robiła.



Parę minut po godz. 14:00 oficer dyżurny szczycieńskiej komendy otrzymał niepokojącą wiadomość, z której wynikało, że 15-letnia dziewczyna stoi na starym moście kolejowym niefunkcjonującej już linii Szczytno –Biskupiec w gminie Dźwierzuty i prawdopodobnie chce odebrać sobie życie.

 

 

- Na miejsce alarmowo udali się policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego – mówi Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - W trakcie dojazdu na miejsce policjanci otrzymali informację, że dziewczyna jest obywatelką innego kraju i nie posługuje się na co dzień językiem polskim, jest jednak w stanie zrozumieć co się do niej po polsku mówi.


Reklama

 

 

Funkcjonariusze zastali roztrzęsioną nastolatkę, która wychylała się za barierkę mostu, spoglądała w dół i wykrzykiwała, że odbierze sobie życie.

 

 

- Policjanci zachowując bezpieczną odległość, zaczęli z nią rozmawiać – mówi Izabela Cyganiuk. - W pewnym momencie nawiązali z nią nić porozumienia. 15-latka uspokoiła się i odeszła od barierki. W tym czasie na miejsce dojechali także strażacy i karetka pogotowia. Funkcjonariusze przeprowadzili dziewczynę do karetki. Wkrótce po tym 15-latka została wraz z opiekunem prawnym przewieziona do szpitala, gdzie została objęta pomocą psychologiczną.

Reklama

 

 

16-latka, to obywatelka Niemiec, która w naszym powiecie przebywała na obozie dla trudnej młodzieży.

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Reklama


Komentarze

  • Europejski sukces Stashki (video)
    Pani Katarzyno. Gratulacje. Jest Pani niezwykle urocza osoba.

    cichy fan


    2020-08-14 09:19:56
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    Szpital to nie obiekt to personel. A tu istny Mordor.

    Akrobatyczny Mateusz


    2020-08-14 08:12:45
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Wszystko dobrze ale gdzie radni miejscy z PSL u? Czyżby nie załapali się na zdjęcie? Tomku teraz to już ludzie o Tobie zapomną i nikt już nie rozpozna.....

    Kasia


    2020-08-14 07:38:00
  • Zwolniony po 28 latach dyrektorowania
    Prlowski komuch o 20 lat za dlugo siedział na stołku facet bez wlasnego zdania...od zarania dziejów są mężczyźni i kobiety reszta to defekt w rozwoju koniec i kropka niech sobie wszyscy żyją po cichu w swoich domach Ale nie wmawiajcie nam ludziom , że facet to baba .

    Ewe


    2020-08-14 05:55:01
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    No niewiem.Ja jestem zawiedzina.Raz jeden syn potrzebował pomocy niestety odpowiedzi niedistałam tylko czekać miałam Bóg Wie ile.Znalazłam się na SOR W Olsztynie na dziecięcym.I znowu sytuacja z przed wczoraj Starszy syn dostał uczulenia nikt nieodebral na Izbie w szpitalu w Szczytnie dzwoniac przez godzine.Zadzwoniłam na 112 i połaczono mnie z ratownikiem medycznym ale z Gdańska.pokierowano co mam zrobic i podać.Wiec naprawdę żenada i wstyd.SYN SIE CZUJĘ LEPIEJ. A tu to tylko rodzic w szybkim tempie i do domu. BYC MOZE JESLI BYŁOBY więcej lekarzy to może ten Szpital miał by ręce i nogi , w miarę by funkcjonował.

    Szczytnianka 00


    2020-08-13 22:02:14
  • Szpital potrzebuje lekarzy, kusi ich doskonałą ofertą
    Ludzka glupota nie zna granic. Jaka tych lekarzy przyszlosc czeka w Szczytnie i cala polske. Wszyscy lekarze powinni wyjechac za granice zeby zyc godnie jak czlowiek.

    szczytnianka


    2020-08-13 20:43:30
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Dobre przykłady należy pokazywać do naśladowania dla innych jako wzór.

    Do WCpiker


    2020-08-13 19:09:16
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    W Szczytnie wypożyczalnia sprzętu do rehabilitacji jest już od dziesięciu lat .Pomagamy ludziom bez większego rozgłosu , nieraz i bezpłatnie choć nikt Nam niczego nie daruje.

    Piotr


    2020-08-13 16:53:51
  • Pracownicy starostwa pomogli staruszce
    Super dla Pani Krystyny, ale najbardziej boli, śmieszy (uczucia mam \"wstrząśnięte i zmieszane\") mnie to, że każda pomoc musi być \"przez przypadek\" sfotografowana, artykuł w gazecie. Pomóżcie i się nie chwalcie - to będzie zasługa.

    WCpiker


    2020-08-13 12:18:06
  • Pomnik wołyński stanął w Jedwabnie
    Piekna inicjatywa. Szkoda, że nie dużo wcześniej. Ciekawe, komu ze Szczytna to się nie spodoba. Że tacy się w tym mieście znajdą to więcej niż pewne

    Lech Jan Jamka-były Szczytnianin