Piątek, 24 Styczeń, Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Reklama


Reklama

12 zwycięstw 9-letniego Igora Szewczaka


Wygląda na to, że rośnie nam nowy mistrz jujitsu. Mowa o zaledwie 9-letnim Igorze Szewczaku, który właśnie wygrał nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci w wietnamskich zapasach (odmiana jujitsu). Warto dodać, że Igor trenuje pod okiem taty Jacka, również utytułowanego zawodnika.Zawody International Vovinam Grappling Cup Children and Young, odbyły się w sobotę w Żyrardowie. Wzięło w nich udział 180 zawodników z polskich i zagranicznych klubów, między innymi z: Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Słowacji.

 

Na najwyższym stopniu podium stanął bezkonkurencyjny w wadze 48 kg U10 Igor Szewczak. Mimo że ma dopiero 9 lat doskonale „czyta” przeciwników i razem z tatą trenerem dobiera taką taktykę, że jego walki są skuteczne, ale też atrakcyjne dla kibiców.

 


Reklama

Gaspar Święciński powtórzył swój sukces sprzed roku i wygrał kategorię 66 kg U16.

 

- Nasz zawodnik to wspaniały technik, więc często kończy swoje walki przed czasem – mówi Jacek Szewczak. Walkę o brązowy medal przegrał z kolei Marcelin Świetlikowski zawodnik wagi plus 70 kg U16.

 

Po turnieju głównym odbyły się walki o pas mistrzowski Graplingowej Ligi Dziecięcej. Wzięli w nich udział Igor i Gaspar.

Reklama

 

- Obaj mieli bardzo wymagających przeciwników i swoje walki rozstrzygnęli po dogrywkach – mówi Szewczak. - Były to ostatnie zawody w tym roku cieszę się z osiągnięć moich zawodników, mimo że w tym roku startowało nas mniej to i tak wywalczyliśmy około 200 medali. Igor wygrał 12 turniej z rzędu, a jego starszy klubowy kolega Gaspar Święciński ma na koncie 11 zwycięstw.Komentarze do artykułu

Gugu

Szkoda, że olał trener innych zawodników.

Napisz

Powiązane wydarzenia

 • Czwartek, 2019-09-05 09:46:38

Zwycięstwa GKS-ów

 • Wtorek, 2019-04-02 09:48:16

Zwycięstwa mają w... tarczy

Reklama


Komentarze

 • Koperta czy dobre słowo?
  jakie cenniki? To ludzie sami ustalają, że tamten dał tyle, to m/w trzeba dać tak i tak. Wiele razy zamawiałem Msze św. i nigdy nie słyszałem, że za mało, a kilka razy ksiądz pytał się mnie czy nie za dużo. I księży, zwłaszcza ks, Andrzeja bardzo szanuję.
  Autor: seb
  2020-01-24 10:55:29
 • Zaatakował policjantów nożem i metalową pałką
  Dobrze że nikogo nie postrzelili tym razem :))
  Autor: atom
  2020-01-24 10:46:39
 • Galeria Jurand odsłania tajemnice
  Kilka uwag w dyskusji. Bez względu na to kto jest właścicielem gruntu do Radni miejscy podejmują uchwałę a za nią plan zagospodarowania przestrzennego. jest to prawo miejscowe w którym określają co i gdzie można wybudować oraz jak to ma wyglądać. Niestety nie mamy szczęścia do \"mądrych\" radnych i powstają potworki w różnych miejscach. Samorząd może także korzystać z urbanisty, który pomoże mu jak sami nie mają pojęcia jak powinno kształtować się przestrzeń publiczną. Zamiar zaangażowania urbanisty miał już Bielinowicz lecz sprawy nie dokończył. Lokowanie galerii czy domów handlowych w centrum bez zapewnienia parkingu jest dziś po prostu idiotyzmem. Idąc dalej gdy powstanie jestem pewien, iż lokal księgarni będącej w pobliżu wystawiony zostanie do najmu. Odczują to także lokale gastronomiczne w pobliżu, może nawet Mazuriana. Czy nikomu w tym samorządzie nie zależy na rozwoju tego miasteczka? Jest wielu mądrych urzędników tylko włodarze są mocno \"ograniczeni\" w działaniu.
  Autor: Zbyszek
  2020-01-24 10:20:00
 • Nie wszyscy porzucają Szczytno
  To dobrze, że bohater felietonu ma taką pracę. Gdyby liczył na zatrudnienie w Szczytnie, raczej mocno by się rozczarował. Nasze miasto nie jest w stanie nic zaoferować młodym, ambitnym i wykształconym osobom. Patrząc na miejscowe władze, raczej nic się w tej materii nie zmieni. Mieszkańców Szczytna ubywa w zastraszającym tempie.
  Autor: lena
  2020-01-24 09:25:18
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Jak dadza dotacje beda ci przez lata chodzisz sprawdzac czym palisz I czy szamot co sie nie wypali
  Autor: Manek
  2020-01-23 22:40:00
 • Koperta czy dobre słowo?
  Mają cenniki i zadają konkretnych kwot za każdą prośbę o chrzest komunie itd mam dzieci i wiem ile i jak to wygląda to po co takie ucieknie od powiedzenia prawdy !!!!!!
  Autor: Arek
  2020-01-23 22:08:06
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Wszystkie te dziewuchy: co się lały i gazem bryzgały, to przez siedem lat z okładem na lekcjach tzw. religii nauczyły się chyba odrózniania, co dobre, a co złe? Ale widac, że się nie nauczyły, więc albo katechet(k)a do dupy, albo przedmiot...
  Autor: pirania
  2020-01-23 20:48:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  A gdzie jakieś info o \"losach\" naparzających się panienek? Czy maltretujące się wzajemnie dzieciaki w szkołach to już norma i nie ma nad czym się rozwodzić?
  Autor: massakra
  2020-01-23 20:42:24
 • Kotły na pelet lepsze od kotłów na gaz
  Gmina super ale czekamy na informacje na temat miasta Szczytno. Polecam rozmowę z adresatem pytania ze strony Urzędu. Dowiemy się, co ważne w sposób bardzo uprzejmy, że zainteresowanie wymianą jest znikome. Jeśli czas oczekiwania wynosi 13 miesięcy to wszystko staje się jasne. Regulamin dotacji zawarty jest w uchwale z 2018 dostępnej na stronie Urzędu. Warto też kliknąć nazwę projektu w google i wyskoczy ciekawy wyrok pewnej instytucji nadzorczej. I bądź tu mądry ?
  Autor: czytelnik
  2020-01-23 19:25:46
 • Gazem po oczach w obronie koleżanki
  Gimbusy powinni być badani wyrywkowo narkotestem i alkomatem a w takich sytuacjach w szczególności.
  Autor: Atom
  2020-01-23 16:20:43

Reklama