Reklama


Reklama

12 zwycięstw 9-letniego Igora Szewczaka


Wygląda na to, że rośnie nam nowy mistrz jujitsu. Mowa o zaledwie 9-letnim Igorze Szewczaku, który właśnie wygrał nieoficjalne mistrzostwa świata dzieci w wietnamskich zapasach (odmiana jujitsu). Warto dodać, że Igor trenuje pod okiem taty Jacka, również utytułowanego zawodnika.Zawody International Vovinam Grappling Cup Children and Young, odbyły się w sobotę w Żyrardowie. Wzięło w nich udział 180 zawodników z polskich i zagranicznych klubów, między innymi z: Litwy, Łotwy, Ukrainy, Białorusi, Niemiec, Słowacji.

 

Na najwyższym stopniu podium stanął bezkonkurencyjny w wadze 48 kg U10 Igor Szewczak. Mimo że ma dopiero 9 lat doskonale „czyta” przeciwników i razem z tatą trenerem dobiera taką taktykę, że jego walki są skuteczne, ale też atrakcyjne dla kibiców.

 


Reklama

Gaspar Święciński powtórzył swój sukces sprzed roku i wygrał kategorię 66 kg U16.

 

- Nasz zawodnik to wspaniały technik, więc często kończy swoje walki przed czasem – mówi Jacek Szewczak. Walkę o brązowy medal przegrał z kolei Marcelin Świetlikowski zawodnik wagi plus 70 kg U16.

 

Po turnieju głównym odbyły się walki o pas mistrzowski Graplingowej Ligi Dziecięcej. Wzięli w nich udział Igor i Gaspar.

Reklama

 

- Obaj mieli bardzo wymagających przeciwników i swoje walki rozstrzygnęli po dogrywkach – mówi Szewczak. - Były to ostatnie zawody w tym roku cieszę się z osiągnięć moich zawodników, mimo że w tym roku startowało nas mniej to i tak wywalczyliśmy około 200 medali. Igor wygrał 12 turniej z rzędu, a jego starszy klubowy kolega Gaspar Święciński ma na koncie 11 zwycięstw.Komentarze do artykułu

Gugu

Szkoda, że olał trener innych zawodników.

Napisz

Powiązane wydarzenia

Reklama


Komentarze

 • Kulturalne piątki z dźwierzuckim GOK
  Przepraszam Szanowną redakcję, ale takiego głupiego tytułu w odniesieniu do działalności ośrodka kultury jeszcze nie widziałem. czy to znaczy, że pozostałe dni tygodnia w GOK w Dźwierzutach są \"niekulturalne\"? Jest wg mnie obraźliwe dla instytucji, która z zasady prowadzi działalność kulturalną. Reklama - reklamą, upowszechnianie informacji - też dobrze. Ale to jest tak, jakby dać tytuł materiałowi informacyjnemu, że w teatrze odbywają się teatralne piątki, środy, czy też wtorki.

  Śmieszek


  2020-09-25 14:14:20
 • Grzybiarz znalazł w lesie skrzynię z amunicją
  napiszcie może czy znalazca nie ma nieprzyjemności w związku z znaleziskiem o widełkach 6msc do 8 lat paki.

  zuch


  2020-09-25 11:33:40
 • Będzie odnawianie zabytkowego ośrodka zdrowia
  Chyba budynku a nie ośrodka zdrowia a jeżeli już to przychodni.

  Krzysztof Bączek


  2020-09-25 11:22:05
 • Dotarły pieniądze na drogę w Rumach
  Właśnie tak wygląda żądza propagandy sukcesu. Ludzie, mieszkańcy, obywatele!!! Dostaliśmy pieniążki, zrobimy kawałek drogi! A jak będziemy robić, to też to ogłosimy! A jak już będzie zrobiona, to też obwieścimy. Będą zdjęcia i polubienia na FB. Gratulujcie nam i dziękujcie za nasze ogromne sukcesy!

  obserwator


  2020-09-24 13:11:27
 • 26-latek hodował marihuanę w mieszkaniu
  Biedny chłopak za to że pielęgnował swoje hobby pójdzie siedzieć. Nie wierzę że kiedykolwiek zrobił tym komuś krzywdę. Nie chcę pouczać organów ścigania bo to nie ich wina że takie mamy prawo a oni chcą zarabiać choć wiem że wielu też pali ale mogli by się zająć tymi co krzywdzą ludzi. (Tak samo jak lekarze mogli by przestać zabijać ludzi dla pieniędzy)

  Adrian


  2020-09-24 07:22:19
 • Szczytno wysoko w rankingu na... tanie życie
  Panie burmistrzu, teraz prosimy o miejsce Szczytna w rankingu wynagrodzeń i jakości życia...

  Ja


  2020-09-23 20:23:04
 • Ślimak - mazurskie gadanie Wiesława Mądrzejowskiego
  Ślimak jest trafnym symbolem Szczytna. Ślimaczy się wszystko, każda dziedzina naszego życia. Teraz nasze władze mogą z czystym sumieniem powiedzieć- czego chcecie, mamy przecież ślimaka. A jak pięknie na fotce będzie wglądał nasz Pan Burmistrz. Wyobraźcie sobie: Pan Burmistrz a obok ślimak. Jakżesz trafne.

  dr


  2020-09-23 17:17:38
 • Plebiscytowy projekt (zdjęcia)
  Super inicjatywa.

  Joanna


  2020-09-23 16:27:06
 • Podziękowali rolnikom z trud pracy (zdjęcia)
  Widzę, że maseczki pozakładane,,, i to prawidłowo,,

  X1


  2020-09-23 16:11:51
 • Przez sąsiedzkie podziały cierpią całe Działy
  Madki uspokujta sie, bo zadzwonie do Jaworowicz

  Prokreator


  2020-09-23 08:54:51