Poniedziałek, 27 Wrzesień
Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji -

Reklama


Reklama

11-letni chłopiec potrącony na pasach w Wielbarku


Szczycieńscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia z udziałem pieszego, do którego doszło na ulicy 1 Maja w Wielbarku. Z ustaleń mundurowych wynika, że 64-letni kierowca Citroena potrącił na pasach 11-letniego mieszkańca Wielbarka. Chłopiec w poważnym stanie trafił do szpitala w Olsztynie.Do zdarzenia doszło w sobotę, 22 maja, około godz. 17:00 na ulicy 1 Maja w Wielbarku.

 

- Przed przejściem dla pieszych zatrzymał się kierowca, który zauważył młodego chłopca chcącego przejść na drugą stronę jezdni – relacjonuje sierżant Izabela Cyganiuk ze szczycieńskiej policji. - Gdy pieszy wykonał trzy kroki, najechał na niego jadący z naprzeciwka kierowca pojazdu marki Citroen.

 


Reklama

Załoga karetki pogotowia przetransportowała 11-letniego mieszkańca Wielbarka do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Szczycieńscy policjanci ustalili, ze kierowcą Citroena był 64-letni mieszkaniec Warszawy. Mężczyzna w chwili zdarzenia był trzeźwy.

 

- Twierdził, że nie zauważył chłopca – mówi policjantka.

 

Mundurowi 64-letniemu sprawcy wypadku z udziałem pieszego, zatrzymali uprawnienia do jazdy.

Reklama

 

Zgodnie z art. 177 Kodeksu karnego:, Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, (średni i lekki uszczerbek na zdrowiu) podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.Komentarze do artykułu

WSK

Na drodze oprócz przestrzegania przepisów i kultury niezbędny jest przede wszystkim ZDROWY ROZSĄDEK. Zobaczymy co będzie się działo po 1 czerwca. Chłopcu życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

WSK - kierowca z przeciwnej strony wykazał się KULTURĄ, nie nadgorliwością...i ustąpił pierwszeństwa dziecku. Sprawca wypadku miał zasrany obowiązek w tej sytuacji zrobić to samo...ale chyba doskonale wiemy, jakimi chamami na drogach są krawaciarze (Warszawiacy). Właśnie takie bezmózgi są sprawcami większości wypadków.

WSK

Klasyczny przykład. Gdyby chłopiec zaczekał aż pojazdy przejadą, nie byłoby nieszczęścia. Nie zaczekał, bo kierowca z przeciwnej strony ulicy nadgorliwie zatrzymał pojazd zachęcając chłopca do wejścia na jezdnię wprost pod nadjeżdżający pojazd. Proszę nie hejtować, ponieważ sam doświadczyłem takiej sytuacji, na szczęście nie doszło do potrącenia. Aż strach pomyśleć, co będzie się działo po wejściu w życie zmienionych przepisów nadających pieszym na przejściach pierwszeństwo przed pojazdami.

Hmm

Czy ktoś wie w jakim stanie jest dziecko, co mu jest?

Beata

Często chodzę do pracy. I to niestety standard, że z jednej strony zatrzyma się auto, a drugi kierowca z naprzeciwka ma głęboko w..., że stoi pieszy przed pasami. Dwa razy zdarzyło się, że prawie na mnie najechano. Było o włos od tragedii. No cóż... syty głodnego nie zrozumie. Kierowca tego na pasach.

Napisz

Reklama


Komentarze

 • Mazurska rybna wspólna sprawa, czyli budują raj dla wędkarzy
  A ja uważam że to bardzo dobra inicjatywa. Prawdą jest że czyszczenie jezior przez gospodarstwa rybackie przybiera często miano klęski ekologicznej. Druga sprawa że dwóch rybaków z siecią potrafi wyłowić przez dzień więcej niż stado wędkarzy przez miesiąc. Wogule to kwestionował by istnienie takich gospodarstw. Ale inicjatywa kieruje cały ten biznes troszeczkę w stronę racjonalności. Wędkarze też są nie lepsi. Widywałem jak brali z wody co popadnie. Banda mięsiarzy teraz potrafi przetrzepać jezioro i ich zdaniem jest wszystko ok. Jeden taki mondrala chwalił się jak to płocie idące na tarło taczkami na Narwi łowił. Niestety takich su....ów nie brakuje. Akurat na Zdroju niema problemu z miejscami do łowienia, trzeba tylko przejść kawałek a wozić dupsko furą na sam brzeg. I tyle w temacie. A co do kierownika ośrodka to nie jest on właścicielem ośrodka , a tylko zarządza tym ośrodkiem. Zresztą znam człowieka osobiście i życzę wszystkim ośrodką takiego kierownika z energią i pomysłem na prowadzenie tego biznesu. Pozdrawiam wszystkich wędkarzy. Mięsiarze niech się pie.....

  Szulim. M


  2021-09-25 11:30:39
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Wydaje mi się że starosta z radnymi powinni zastanowić się nad wprowadzeniem elektronicznej ewidencji czasu pracy w szpitalu. Spytacie dlaczego? W jednym ze szpitali powiatowych lekarz w ciągu miesiąca przepracował 670 godz. Tu coś nie gra tym.

  mol


  2021-09-25 10:38:04
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Kończy się kariera Jarosława, już niedługo tylko sala gimnastyczna.....

  Karolina


  2021-09-24 07:24:15
 • Kocie łby zastąpi kostka
  Kolejne pieniądze w błoto

  Andrzej


  2021-09-24 06:28:29
 • Jedwabno stanie się stolica polskiego boksu (sprawdź szczegóły)
  Kto to widział aby walki tego samego zawodnika odbywały się codziennie to są młodzi ludzie i nie mają tak sily

  Piotr Galos


  2021-09-24 06:15:06
 • Donoszą na wicestarostę Nowocińskiego
  Nowocinski, a jak jego sprawa z próbą potrącenia.......?


  2021-09-23 21:58:55
 • Zazdrosny anonim na starostę
  Po kruchym lodzie stąpa nasz starosta.....

  Tomasz l


  2021-09-23 21:57:10
 • Szczupak Piotra Brzózki na wagę srebra (zdjęcia)
  Widać że nasze jeziora to baseny bez ryb na tyle par i łodzi to porażka. Tak są zarybiane jeziora ! .a za karte płacisz co rok co raz więcej i to nie mała kwote. Co najgorsze to wszystkie jeziora w koło to pustka!!!!!

  Sadek


  2021-09-23 21:51:46
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  To pan Łachacz nie wie co się dzieje w mieście, że na sesji chce się dowiedzieć? Może trzeba się zainteresować i popracować na rzecz miasta za tą sytą dietę, którą otrzymuje co miesiąc bez względu na obecności. Tragedia w tym mieście!

  Mieszkaniec


  2021-09-23 07:21:50
 • Nadzieje na ŁAD(ną) kasę
  Panie Łachacz pan jako gwiazda PSL u nie powinien wyciągać rąk po pieniądze od PiS a raczej od swojej partii. Słabe jest co pan robi .

  Grzegorz


  2021-09-22 23:39:43