Reklama


Reklama

10 ton nielegalnego tytoniu, zatrzymani mieszkańcy naszego powiatu (zdjęcia, wideo)


Funkcjonariusze KAS wraz z policjantami z KWP w Olsztynie zabezpieczyli ponad 10 ton suszu tytoniowego. Na gorącym uczynku, w trakcie przeładunku suszu, zatrzymali 3 mężczyzn. Są wśród nich mieszkańcy powiatu szczycieńskiego.Funkcjonariusze działania przeprowadzili jednocześnie w województwie mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Szacunkowa wartość zatrzymanego towaru to ponad 5 mln zł.

 

29 maja 2020 r. funkcjonariusze KAS z Olsztyna, wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Przestępczości Gospodarczej KWP w Olsztynie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce, ujawnili ponad 10 ton nielegalnego suszu tytoniowego na terenie woj. mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego.

 

W miejscowości Niedźwiedź w powiecie ostrołęckim, na gorącym uczynku zatrzymali 3 osoby w trakcie przeładunku suszu tytoniowego z naczepy ciągnika do pojazdów dostawczych. Łącznie ujawniono ponad 10 ton towaru.


Reklama

 

Podczas zatrzymania funkcjonariusze ustalili, że nielegalne wyroby tytoniowe mogą być również przechowywane na terenie gminy Świętajno w naszym powiecie. Na miejscu przeszukali posesję i ujawnili kolejne 200 kg suszu tytoniowego. Zatrzymali także maszynę do cięcia tytoniu i zabezpieczyli 2,5 tys. zł w gotówce.

 

Wśród zatrzymanych są mieszkańcy powiatu szczycieńskiego. Z naszych ustaleń wynika, że już wcześniej parali się podobną działalności.

 

 

Reklama

 

 

 

Wobec dwóch z trzech zatrzymanych mężczyzn prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 250 tys. zł i 20 tys. zł.

 

Gdyby towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z niezapłaconych należności celno-podatkowych wyniosłyby ponad 5 mln zł.

 

źródło: https://www.gov.pl/web/kas/olsztynska-kas-ujawnila-ponad-10-ton-nielegalnego-tytoniu

 Komentarze do artykułu

WK

Czy zatrzymanej maszynie przysługuje prawo do adwokata?

Lech Jan Jamka-były Szczytnianin

każdy sobie rzepkę skrobie. Maluczkich karze się szybko Tych na górze dużo wolniej- patrz Gawłowski {senator} afera w Policach, Amber Gold, afery prywatyzacjne,

Napisz

Galeria zdjęć

Reklama


Komentarze