Niedziela, 22 Wrzesień, Imieniny: Darii, Mateusza, Wawrzyńca -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole


Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie i Miejskie Przedszkole nr 3 (przy ulicy Konopnickiej) doczekają się w końcu termomodernizacji. Po latach starań obie inwestycje znalazły się na liście dofinansowań Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Do Szczytna ma trafić na ten cel 8 mln 148 tys. zł.



Całą inwestycję skalkulowano na około 10 mln zł. Potrzeby w obu placówkach są ogromną, bo nigdy wcześniej nie przeszły one kompleksowych prac termomodernizacyjnych. Przedszkole powstało w 1988 roku i było jedynie doraźnie modernizowane.

 

Bez wątpienia termomodernizacja przyda się budynkowi Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie. Elewacja jest w fatalnym stanie.

 

 

Z kolei Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie, co prawda jest najmłodsza placówką oświatową w naszym mieście, bo powstała w 1991 roku, ale od tamtego czasu niewiele tam robiono, nie licząc niewielkich kosmetycznych prac, czy skromnych remontów toalet. Zatem solidny remont na pewno się tam przyda. Oprócz wymiany okiennej stolarki budynki obu placówek mają być ocieplone i odnowione.


 

Umowa na dofinansowanie obu inwestycji ma zostać podpisana w Urzędzie Marszałkowskim dokładnie 30 maja.

 

 

- Jednocześnie ruszą pracę projektowe i te związane z wyłonieniem wykonawcy – mówi burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Pozyskanie tych pieniędzy to bez wątpienia sukces Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Informatyzacji z panem Piotrem Paszkiewiczem na czele.



Komentarze do artykułu

Gorszy sort

Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Do Paulina.. Jest to zwrót środków za wykonane remonty. Nie wiem czemu nie ma takiej informacji w artykule .
    Autor: Anka
    2019-09-22 09:18:24
  • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
    Do Śmieszek. Pani również nie może być dobrym człowiekiem powielajac bzdury. Sprawa była zgłaszana i zamieciona pod dywan. Duuzy ten dywan maja w UM. A na pikiecie P. Myślak nie było.
    Autor: Anka
    2019-09-22 09:11:26
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Panie Burmistrzu ma Pan okazję zrobić porządek. Dymisja Dobrońskiego (który od lat trzyma się stanowiska nie wiadomo jakim cudem) i upomnienie dyrektorów. Mam nadzieję że ma Pan jaja.
    Autor: Anka
    2019-09-22 08:57:52
  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Krajan. Dokładnie. Otwierasz lodówkę a tam Kiersik. A zasług żadnych!!!
    Autor: Anka
    2019-09-22 08:50:55
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Jako rodzic dziękuję, za nagłośnienie sytuacji. Należy mówić o takich patologiach zanim spowszednieją i niepostrzeżenie staną się częścią systemu edukacji, jak to ma miejsce na zachodzie europy, gdzie 4latków w przedszkolach edukuje się według standardów WHO zachęcając (sic!) do masturbacji lub indoktrynuje, że mogą wybrać czy chcą być dziewczynką czy chłopczykiem. To są ideologie chorych ludzi złej woli, co gorsze - realizowane pod kuratelą WHO. Te same chore standardy wchodzą dziś do szkół w Warszawie z aprobatą Trzaskowskiego, Rabieja i karty LGBT+. Protestujmy póki mamy świadomość zagrożenia i wolność słowa.
    Autor: Marek R.
    2019-09-22 02:31:15
  • Są pieniądze na miejskie ulice
    Dlaczego będą remontowane ulice, których remont był zrobiony w zeszłym roku? Czego im brakuje?
    Autor: Paulina
    2019-09-21 22:18:51
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Weszłam na stronę tej firmy i przeżyłam SZOK. Wszystkie informacje kończą się na r. 2015, co już świadczy o braku profesjonalizmu, a \"baza ekspertów\" - nie da się tego skomentować. Ludzie opamiętajcie się. Ta ankieta wygląda jakby sieć pedofilska sondowała czy znajdzie w Szczytnie już przygotowane ofiary... http://www.atelier-profilaktyka.edu.pl/baza_ekspertow
    Autor: Natalia
    2019-09-21 22:11:33
  • Czego obawiasz się najbardziej przy uprawianiu seksu? - o to pytali dzieci w szkołach!
    Ja uważam że Pan Burmistrz wie jak zachować się w tego typu sytuacjach. Nie potrzebne są komentarze Troli Pisowskich.Przegrali wybory samorządowe i te burmistrzowe to niech zamilknal lub zamilknie działacz nieudacznik.
    Autor: Tomasz
    2019-09-21 22:01:12
  • Historyczne artefakty zostaną w Szczytnie
    Gdzie są radni w takich sytuacjach? maja wszystko w d.. Zdaje się, że tak. Bo się bawią tylko w dobrze opanowane gierki - kto komu przyłoży, albo kto uniknie ciosu. Układają się już politycznie pod wybory sejmowe.
    Autor: Taki sobie czytelnik
    2019-09-21 20:50:48
  • Aby schronisko chroniło... (list do redakcji)
    Kiedy była Pani pracownikiem schroniska i dlaczego - będąc świadkiem takich przerażających faktów - nie zawiadomiła pani organu odpowiedzialnego za schronisko oraz prokuratury? Wiem, że pani kariera zawodowa ma się dobrze, ma pani prywatną firmę - ale aby jej nie reklamować - nie wymienię nazwy. Mam wrażenie, że ten list służy tylko promocji pani firmy. A nie temu, żeby poprawić funkcjonowanie schroniska w Szczytnie. Gdyby pani na tym zależało - dawno zgłosiłaby pani wszystkie te rzeczy, o których pani pisze w tym liście do prokuratury. Jeśli pani tego nie zrobiła jest pani współodpowiedzialna za te rzekome przestępstwa - to jest tak samo karalne, jak ich dokonywanie. Sądzę, że ma pani w tym prywatny interes - np. przejąć schronisko od miasta, mieć na to dotację i robić biznes. Widziałem panią na pikiecie pod schroniskiem, kiedy był konflikt z burmistrz Górską. Nie jest pani dobrym człowiekiem.
    Autor: Śmieszek
    2019-09-21 20:45:05