Wtorek, 18 Czerwiec, Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

10 milionów „otuli” szkołę i przedszkole


Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie i Miejskie Przedszkole nr 3 (przy ulicy Konopnickiej) doczekają się w końcu termomodernizacji. Po latach starań obie inwestycje znalazły się na liście dofinansowań Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie. Do Szczytna ma trafić na ten cel 8 mln 148 tys. zł.Całą inwestycję skalkulowano na około 10 mln zł. Potrzeby w obu placówkach są ogromną, bo nigdy wcześniej nie przeszły one kompleksowych prac termomodernizacyjnych. Przedszkole powstało w 1988 roku i było jedynie doraźnie modernizowane.

 

Bez wątpienia termomodernizacja przyda się budynkowi Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczytnie. Elewacja jest w fatalnym stanie.

 

 

Z kolei Szkoła Podstawowa nr 6 w Szczytnie, co prawda jest najmłodsza placówką oświatową w naszym mieście, bo powstała w 1991 roku, ale od tamtego czasu niewiele tam robiono, nie licząc niewielkich kosmetycznych prac, czy skromnych remontów toalet. Zatem solidny remont na pewno się tam przyda. Oprócz wymiany okiennej stolarki budynki obu placówek mają być ocieplone i odnowione.


 

Umowa na dofinansowanie obu inwestycji ma zostać podpisana w Urzędzie Marszałkowskim dokładnie 30 maja.

 

 

- Jednocześnie ruszą pracę projektowe i te związane z wyłonieniem wykonawcy – mówi burmistrz Krzysztof Mańkowski. - Pozyskanie tych pieniędzy to bez wątpienia sukces Wydziału Funduszy Zewnętrznych i Informatyzacji z panem Piotrem Paszkiewiczem na czele.Komentarze do artykułu

Gorszy sort

Tak zapuścić szkołę. Wstyd!!! Uczyłem się w niej od czasu jej powstania. No, ale żeby doprowadzić do takiego stanu ...

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze