Środa, 24 Kwiecień, Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

100 dni nowego dyrektora


Od czego pan zaczął swoją pracę w Rozogach?

 

Przede wszystkim zmieniłem czas pracy. Dotychczas GOK był czynny do godziny 16.00 a moim zdaniem to właśnie po południu i wieczorem czyli po pracy i po lekcjach mieszkańcy chcą ko...



Od czego pan zaczął swoją pracę w Rozogach?

 

Przede wszystkim zmieniłem czas pracy. Dotychczas GOK był czynny do godziny 16.00 a moim zdaniem to właśnie po południu i wieczorem czyli po pracy i po lekcjach mieszkańcy chcą korzystać z ośrodka kultury. Od września pracujemy do 20:00. Kolejna sprawa to zajęcia pozalekcyjne, które wg mnie powinny być główną płaszczyzną działań takich instytucji jak GOK. Właśnie ruszamy z zajęciami plastycznymi dla najmłodszych i kołem modelarskim, powstają dwa dziecięce zespoły wokalne oraz zespół instrumentalny.

 

 

Czy działania GOK obejmą tylko Rozogi czy też inne miejscowości w gminie?

Jako dyrektor GOK mam pod opieką 11 świetlic wiejskich. To bardzo dobra baza do działań. W Klonie wzięliśmy już pod opiekę grupę tańca nowoczesnego. Niedługo w Łuce ruszymy z warsztatami fotograficznymi dla dorosłych. Orzeszki chcą warsztaty filmowe dla dzieci, a w Księżym Lasku pobawimy się w teatr.

 

 

Czy poznał pan już mocne i słabe strony rozoskiego ośrodka kultury?

Mocną stroną są zapewne ludzie. Mieszkańcy są bardzo aktywni. Bardzo dobrze współpracuje mi się z sołtysami i większością radnych gminnych. Życzliwi są też dyrektorzy szkół i urzędnicy. Mocną stroną jest też budynek z wieloma pomieszczeniami i amfiteatr, chociaż np. sala ma tragiczną akustykę. Wszystko to wymaga wiele pracy. Dochodzi do absurdalnych sytuacji. Nie używamy zakupionego w zeszłym roku nagłośnienia sali, bo okazało się, że jakość dźwięku jest bardzo słaba. Takich „kwiatków” jest sporo i stąd właśnie obecny nawał pracy, ale powoli sytuacja się stabilizuje.


 

Plany na najbliższą przyszłość?

Mamy jesień czyli porę ogłaszania konkursów na projekty europejskie, więc mimo braku czasu muszę zacząć szukać programów i pisać projekty. Mam nadzieję, że uda się z funduszy europejskich sfinansować jakieś działania. Pomysłów jest mnóstwo. Żeby informować mieszkańców o naszych działaniach musimy mieć nową, dostosowaną do współczesnych standardów stronę internetową i na bieżąco aktualizowany profil na FB. Powoli te „rozsypane puzzle” zaczynają się układać w sensowną całość a na razie praca, praca, praca…

 



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia

  • Czwartek, 2019-03-14 09:26:33

GKS Szczytno ma nowego trenera

  • Piątek, 2018-12-14 10:10:41

Orzeł Wolności w centrum Nowego Dworu

  • Środa, 2018-08-08 17:12:53

Czarkowy Grąd ma nowego sołtysa

  • Środa, 2018-07-18 16:02:49

Z sekretariatu na stołek dyrektora

  • Piątek, 2018-07-13 13:39:26

Tajemnicze odejście dyrektora Szewczaka

  • Czwartek, 2018-03-29 11:11:41

Klub Błękitnych Pasym ma nowego prezesa


Komentarze

  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Za stan wspólczesnego stanu piłko nożnej odpowiada w głownej mierze niejaki Pan Zbignie Magnuszewski, przez lata szara eminencja, nastepnie pierwszy który pogrązył MKS aby podlizac sie Błekitnym ( wyciagając najlepszych z MKSu ) powodując kolejne spadki druzyny ze Szczytna. Nastepnie powracając na zgliszcza tego co zostało aby mienic się zbawcą szczycienskiego futbolu, by ostatecznie zostawić zdezoerientowane zielone i zagubione towarzystwo zwane zarządem.
    Autor: piłjarz płotkarz
    2019-04-24 17:04:23
  • Gdzie jest gospodarz? – felieton Romana Żokowskiego
    Połowa rady miejsckiej to byli piłkarze bądź sportrowcy, niektórzy juz drugą i wiecej kadencji, wiec efekty jesli chodzi o sport w Szczytnie sa widoczne :). Ruina na SKS , ruina na Ślaskiej, hala Wagner hmmm każdy widzi jak jest po wieloletnich rządach pana L. Sport organizowany jest w Szczytnie przez stowarzyszenia typu Morsy czy Jurund nastawione na lansowanie sie i zbieranie wpisowego za imprezy zamiast na proowanie zdrowego trybu życia. Także panie Romanie na wiele to nie ma co liczyc!
    Autor: piłkarka
    2019-04-24 16:57:29
  • Gdzie są lampy z Placu Juranda? - list do redakcji
    Najlepiej stare wyrzucić tak trzymać trzeba od pani Górskiej wymusić zwrot lamp lub ewentualnie podać do sądu w trybie cywilnym o zwrot lamp.
    Autor: Nowak
    2019-04-24 08:37:01
  • Gdzie są lampy z Placu Juranda? - list do redakcji
    Szanowny Czytelniku, nalezy zadać organowi, tj. burmistrzowi, pisemne zapytanie w trybie ustawy z 6.09.2001 o dostępie do informacji publicznej . Organ jest obowiazany udzielić odp. w ciagu 14 dni, nie później niz w ciagu 2 m-cy. Wniosek o inf. jest oczywiscie bezpłatny.
    Autor: Czytelnik_2
    2019-04-23 23:26:51
  • Kolejne pomysły na wieżę ciśnień w Szczytnie (zdjęcia, opinie)
    Do DR - popieram zdanie: \"...kto skusi się na 26 apartamentów w Szczytnie. Ludzie szukają spokoju, komfortu, piękna krajobrazu- a tu co widok na \\\"Zacisze\\\", hałas na orliku, o komforcie nie wspomnę.\" Fakt, obłażąca z tynku zabytkowa szkoła obok to też mało szałowy widok. A co do zapotrzebowanie na apartamenty w Szczytnie, to podobnie obawiam się o sklepy w nowej mega galerii po kinie.
    Autor: kaj
    2019-04-23 21:29:07
  • Radni powiatowi - plotkarze niszczą swój szpital?
    No, ja ok. 9 lat temu też o śmierci niepełnosprawnego krewnego, którym się opiekowałam, i który od świcie któregoś dnia trafił do naszego szpitala, dowiedziałam się osobiście odwiedzając go (a właściwie już tylko lekarza, bo krewny od paru godzin nie żył i leżał już w chłodni) w szpitalu. Nikt nie powiadomił ani mnie o zgonie, ani innych opiekunów, którzy go bardzo chorego o świcie do szpitala oddali... To chyba coś jest na rzeczy.
    Autor: kaj
    2019-04-23 21:12:44
  • Olimpijczycy z gimnazjum mają otwarte drzwi do szkół
    No i w tym mieście nie ma talentów!
    Autor: Śmieszek
    2019-04-23 19:04:32
  • Egzaminy mimo strajku
    Do Rodzica. Chodzi o to, że dobrze opłacany nauczyciel jest dobrze przygotowany do swoich zajęć w szkole. Np. chodzi do teatru, czy ta książki - różne - zaznaczam, śledzi, co się dzieje w internecie, śledzi, co dzieje się w kraju i na świecie. Bo tak, jak ty - Rodzicu - jest odpowiedzialny za rozwój Twojego dziecka. Musi mieć w sobie iskrę, która pozwoli \"w aniołów przemienić\" zwykłych zjadaczy chleba. Aby młodzi mieli ambicję, chcieli odkrywać świat we wszystkich jego wymiarach. tak, ciekawość świata! Do jej rozbudzania służy nauczyciel, który również podaje narzędzia, aby móc ten świat poznawać! To nie testy, to nie punkty! To wiedza! Zamień się z nauczycielem na tydzień pracy - z gromadą przynajmniej 25 osobowości w ramach pensum. Nie jestem nauczycielem, ale wystarczą mi moje dzieci w domu.
    Autor: Śmieszek
    2019-04-23 15:12:16
  • Dyrektorskie przetasowania w szkołach
    Czy to ta Pani co garnki sprzedaje?
    Autor: Rafał
    2019-04-23 13:21:09
  • Szczytno chce przystąpić do sieci miast Cittaslow
    To tego Rafala wybrali na przedstawiciela do promowania miasta poza jego granicami ale wstyd. Koleś z taką........
    Autor: Karol