Wtorek, 19 Luty, Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława -
Jesteś świadkiem jakiegoś wydarzenia? ZGŁOŚ

Żywnościowa konferencja w Świętajnie


Fama o wielkim przedsięwzięciu hotelowo-turystycznym dotarła z Pasymia do Świętajna, bo i tam zrodziło się zainteresowanie rolników przyszłą współpracą i zaopatrywaniem przyszłej hotelowej gastronomii w lokalne prodykty wysokiej jakości. Inicjatorem i organizatorem spotkania w tej sprawie był Zbigniew Kaczmarczyk, właściciel certyfikowanego, ekologicznego gospodarstwa rolnego.



Spotkanie, z tematem przewodnim: "Produkcja żywności wysokiej jakości z gwarancją odbioru produktu" odbyło się 10 maja. O pasymskiej inwestycji opowiadał burmistrz Cezary Łachmański, z naciskiem na plany przyszłego szefa hotelowej gastronomii, który planuje ścisłą współpracę z lokalnymi dostawcami, liczy na regionalne produkty, które będą podstawą menu w hotelowych restauracjach.


 

Przybyli rolnicy mogli się też przy okazji od fachowców dowiedzieć, jak uzyskać certyfikat jakości żywności, a także jak i na co pozyskać fundusze unijne. Uczestnicy spotkania w trakcie przerwy kawowej mogli skosztować regionalnych wyrobów z Domu Pracy Twórczej "WIERZBA".



Komentarze do artykułu

Napisz

Powiązane wydarzenia


Komentarze

  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Robicie sobie jaja z tych co już pracują i studia robili za własne pieniądze!
    Autor: Aspirant
    2019-02-19 15:44:45
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    To kpina z policjantów którzy już pracują! Wstyd! Macie swoich których nie umiecie docenić, zadbajcie najpierw o to co macie!
    Autor: Aspirant
    2019-02-19 15:39:50
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Największy kretynizm jaki można było wymyślić. W Policji jeszcze męczą się absolwenci z poprzedniego systemu. Tacy oficerowie to cios, który dobije to co właśnie dogorywa pod nazwą Policja.
    Autor: Zek
    2019-02-19 14:55:20
  • Ruszają elitarne studia oficerskie
    Myślę, że tym tylko pozbęda się reszty policjantów. Osobiście z wieloletnim stażem w tej instytucji nie pozwolił bym sobie na to aby jakiś mlokos bez praktycznego pojęcia wydawał mi polecenia.
    Autor: Remik
    2019-02-19 14:52:32
  • Rosja połączy Szczytno z Biskupcem
    Idea jest super, tylko po co od razu asfaltować lasy i pola....
    Autor: TZ
    2019-02-19 11:35:14
  • Urząd odarł radnych z tajemnicy
    Wielce wykształcony Panie Krajanie, co Ty z bzdury wypisujesz, wynika z Twojego wpisu że masz wielkie problemy odróżnić osoby prywatne od osób publicznych! Jeszcze raz zaznaczam iż radni w urzędzie są osobami publicznymi, tylko trzeba to zrozumieć. Jak widać, dla ludzi związanych z PiS-m jest to za trudne do zrozumienia!!! Do radnych, Zorro ma rację, nic na siłę, jak nie umiecie być osobami publicznymi, zrezygnować.
    Autor: szczytnianin
    2019-02-18 21:28:02
  • Na Balu Sympatyków Sportu rozdadzą Anioły Sportu
    Panie Burmistrzu- do roboty, anie tylko konsumować owoce zwycięstwa. Jak na razie efekty zerowe- jedynie korytko dla wspierających w wyborach. Czekamy na konkrety.
    Autor: dr
    2019-02-18 17:41:38
  • Urząd odarł radnych z tajemnicy
    Do Szczytnianina: to niech ci twoje dzieci otwierają listy adresowane do ciebie imiennie! Jak rodzina to rodzina - ten sam adres, a nawet nazwisko. Wtedy może dowiedzą się jakie jest twoje zadłużenie, albo że coś nabroiłeś, albo pokłóciłeś się z daleką rodziną o spadek. Fajnie by ci było, a zonie również? Są rzeczy, których się nie robi, ale urząd jaki jest - każdy widzi. Wszystko wykształcone na WSP
    Autor: Krajan
    2019-02-18 17:09:13
  • Hrybek zastąpi Bańkowską
    To jest sprytny chwyt: ludzie jednej pani od drugiej mogą nie odróżnić - jak to bywa z bliźniakami - dwujajowymi.
    Autor: Śmieszek
    2019-02-18 13:22:54
  • Parafialny konflikt tematem gminnej sesji
    Bzdura bzdura wyssana z palca chodzę co Niedziela do kościoła i nigdy nie słyszałam żeby Proboszcz coś mówił o tej sprawie . Ciekawe czy ta Sołtys przeprosi naszego Proboszcza publiczne ,bo nie słusznie został oskarżony ????
    Autor: Mieszkanka
    2019-02-16 20:40:59